Plynový bojler

Od: Datum: 16.02.14 13:11 odpovědí: 5 změna: 23.02.14 09:50

Je to asi týden, co mi volala žena do práce, že objevila ve sklepě louži pod našim "novým" plynovým bojlerem. (John Wood JW 302sna; stáří 4 roky). První jsem se nenechal znepokojit a řikal si, že asi začal téct přetlakový ventil a nebo některé přípojné šroubení. No však večer, když jsem přišel domů a zjistil, že všechna šroubení jsou v pořadku, pojistný ventil je naprosto suchý, a že bojler važně ze spod teče, tak jsem lechce znejistěl. Včera jsem bojler demontoval. Otočil jsem ho abych se mohl podívat dovnitř a zjistil jsem, že vážne teče a že oblast nad plynovým hořákem je pěkně zdeformovaná. Od té doby jen přemyšlím a hledám uspokojující vysvětlení. Jsem ve svízelné situaci, která je potřeba rychle rešit. Potřebuji koupit nový bojler a to co nejrychleji a potřebuji vědět zda John Wood je dobrá značka. Osobně si zatím myslím, že kvalita bojleru s tím nemá nic společného a tak asi zkusím koupit opět JW. Jen by mě zajímalo, jestli je šance zvýšit životnost našeho přištího bojleru. Jestli máte někdo zkušenosti s plynovými bojlery, tak mi prosím napište. A taky by mě zajímalo, jak je to s tou magneziovou elektrodou. K čemu slouží? K zabránění proreznutí a nebo k omezení tvorby vodního kamene?

Má vize je taková, že bojleru buďto selhala tepelná ochrana a jednoduše se přehřál, zdeformoval, praskl a nebo což si myslím, že je pravděpodobnější, že na dně bylo usazeno mnoho vodního kamene, a tak oheň nemohl předávat své teplo vodě. Dno se začalo přehřívat, deformovat až prasklo. Lidé v mém okolí mají zkušenosti s plynovými bojlery jen a jen pozitivní. I já mám zkušenost jen pozitivní. S elektrikou se to prostě nedá srovnat. Jeden plynový 120l bojler nám nahradil dva elektrické 120 litrové a to jsme ještě co chvíla byli bez teplé vody. Teď máme teplou vodu vždy a ještě s dvoutřetinovými náklady. Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.14 14:55
avatar

Dobrý den.Mám plyn. boiler Ariston. Stáří cca 10 let. Za tu dobu provozu dvě závady a to poziometrické zapalování a anodová tyčka.Je to stacionár,115l,vývod skrze zeď.ZApalovač jsem jaksi pokazil já,Anodu jsem po cca 8 letech měnil,protože mi začala najednou téct rezavá voda. A jak naschvál mezi svátky vánočními kdy nekoupíte vůbec nic a všude ja zevřeno.Já jsem ani netušil že tam něco takového vůbec je.Ještě mě napadá máte vodu vlastní nebo obecní? A máte na řádu (pokud je obecní)regulátor tlaku?Značku JW neznám,já osobně bych šel buďto opět do toho samého co mám,nebo do dražic,pokud plynové vyrábějí.Ale netvrdím že ta Vaše značka není dobrá.Jen ji neznám.Vaše vize je sice k zamyšlení,ale tolik kamene za 4 roky?To byste musel mít nějakou extra tvrdou vodu.Ale osobně bych se muj po výměně podíval do střev zda tam ten kámen byl a kolik či byla chyba někde jinde.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.02.14 11:58

Dobrý den, mám naprosto stejný bojler již 15 roků a nevyskytla se mi na něm ani jedna vada. Je to kanadský výrobek a jsem s ním naprosto spokojen. Jen dodám, že mám vlastní studnu a v ní dosti tvrdou vodu, a přesto bojler nadále funguje.

Vysvětluji si to tak, že bojler se méně namáhá tlakem vody, neboť v mém systému je celkově tlak menší. Ještě přínosnější je mít klasické kohoutky, protože nezpůsobují při pouštění a zejména zastavování vody náhlé změny tlaku, tak jako páková baterie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.14 14:25
avatar

Také si to myslím že by to mohla být jedna možnost,protože já jsem také čerpal vodu ze studny a pak když byl vystavěn vodovodní řád,dal jsem si za vodoměr regulační ventil,který mi nepustí do řádu vyšší tlak. Všek ostatním už boiler klekl.(Nechci to zakřiknout ...)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: francis*
Datum: 18.02.14 23:24

Díky vám za vaše zkušenosti. Dnes jsem dovzl nový bojler a v sobotu se mi ho snad podaří připojit. No v káždem případě se pak stárému podívám na zoubek a budu snad chytrejší. Je tady ještě jedna věc. Ta deformace kterou jsem videl . byla jen málo viditelná a vůbec není jistá. Naplno vše uvidím až demontuju celý spodek včetně hořáku. pak budu chytřejší. Docela si dokážu představit , že to může být jen obyčejná výrobní vada. No hold i to se může stát. Nikdo není neomylný.

Od: francis*
Datum: 23.02.14 09:50

Tak jsem včera bojler vyměnil za nový (ENBRA). Starému jsem demontoval spodek a zjistil jsem, že dno je vážně zdeformované. Nicméně v bojleru nějak moc vodního kamene není. Předně je docela lehký a taky jsem dovnitř strkal kde co a vždy cítil jen hladkou stěnu. Takže myslím, že vodním kamenem se to nestalo. Moji pozornost však vzbudil nový bojler, když nahříval vodu. Zhruba za 45 minut sepl přetlakový ventil a vypustil asi deci vody. Tak jsem začal zjištovat, jak to s těma ventilama je. No zjistil jsem něco ne moc příjemné. Na starém bojleru je přetlak, při kterém má ventil sepnout 8,5 baru. Na novém 10,3 baru. Spousta lidí si neustále stěžuje, že jim propouští přetlakový ventil. Já " blb" jsem se vždy chválil, že nevím co to přetlakový ventil je, že mě vůbec neteče. Ještě jsem si to i dokázal vysvětlit, že tak vysoký tlak 8,5 baru se v bojleru nikdy nemůže objevit. No jak jsem zjistil na novém bojleru tak asi může. A ne 8,5 ale i 10,3 a kdo ví kolik ještě víc. Kdo ví při jakém tlaku se začne deformovat dno až nakonec něco praskne. Pro mě je záhada vyřešena. Ani vodní kámen ani přehřátí ale přetlakování. A vám radím aby ste si přetlakový ventil přezkoušeli jestli se otvírá a když pak začne kapat , tak nevadí. je lepší měnit přetlakáč než celý bojler. A nebo to udělejte tak jak jsem se rozhod , že to udělám já. Namontuju expanzomat a hotovo. Nezlobte se ale představa že mám denně na bojleru tlak 10,3 baru , je pro mě děsivá. Ono by se mohlo klidně stát ještě něco horšího . Třeba nějaká plastová trubka v nové koupelce. To by mě asi kleplo. Proč prostě něco zbytečně zatěžovat když to nemusí být.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.