Renovace schodů

Od: Datum: 16.02.14 06:19 odpovědí: 7 změna: 14.03.14 10:52

Má někdo zkušenosti s renovací schodů?Mám betonové schodiště,obložené dřevem-značně poškozeno.Nabízí se -broušení nebo nově obložit,ale co je lepší-dřevem nebo těmi lamino-desky,


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.14 09:59
avatar

Záleží na tom jak moc jsou schody "špatné". Pokud by stačilo obrousit a znovu povrchově upravit,šel bych do této opravy. Pokud nevzžou,nehýbou se,nerozpadají se.Pokud jsou v takovém stavu že je lépe vyměnit,tak vyměnte.Dřevo či lamino? Já jsem osobně pro dřevo.Zkuste vložit fotku schodiště.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: domovina
Datum: 16.02.14 13:31

Jsou to modřínem obložené ,betonové schody,nevržou,ale jsou ztmavlé a poškrábané,radí mi ,že obroušení by bylo moc drahé a je lepší lamino.moc se mi to nezdá-dřevo je dřevo.

Datum: 16.02.14 14:46
avatar

Modřín časem tmavne,to je známá věc. Pokud jsou zdravé,obrousil bych je. Otázka-proč si je neobrousíte sám?A pak povrchově neupravíte?Kolik jich je?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: domovina
Datum: 17.02.14 06:39

Ještě jsem uvažovala je odšroubovat jsou tam takové špunty a pod nimi asi šrouby a nechat je nějak protáhnout na hoblovce,ale nevim .

Datum: 17.02.14 14:43
avatar

Ano pod těmi "špunty" bude asi z největší pravděpodobností kotvící materiál.Ty fliky tam budou vlepené.Je to sice také možnost,ale za ta léta co jsou schody na místě,si určitě sedly a rozebírat a znovu skládat.No osobně bych je obrousil na místě.Nepíšete kolik těch schodů máte.Ani odkud jste.(přijel bych se mrknout).Po protažení hoblovkou byste je stejně musela přebrousit.Strojově či ručně.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: irma
Datum: 16.02.14 13:37

Tento problém jsem řešila před 20tilety, prvorepublikový dům, betonové schody, taky se uvažovalo o dřevu, nakonec se nalepil zátěžový koberec a je spokojenost.Nevypadá to špatně a hlavně je to měkké na chůzi a nedupeto, třeba když jde někdo v noci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: funas
Datum: 14.03.14 10:52

lamino desky vydrží víc pokud myslíte Top Step myslím se to jmenuje ale dřevo je příjenější a levnější ale existují i jiné možnosti vinyl, plovoucí podlahy laminátove dřevěné zaleží na zatížení

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.