Měřiče tepla

Od: Datum: 15.02.14 18:52 odpovědí: 3 změna: 15.02.14 19:40

Dobrý den, chtěla bych ze zeptat, jestli má někdo zkušenost s digitálními měřiči tepla na radiátorech. Hlavně mě zajímá, jestli na to nedoplácí přízemní byty? My bydlíme nad sklepem, kde máme i přes zateplení stropu sklepa velkou zimu a máme radiátor pořád naplno a ještě je nám zima, protože ve sklepě je díky zateplení zatažené topení. Ale obyvatelé vyšších pater mají velké teplo, chodí i v zimě v tílkách a mají topení téměř zatažené. Obávám se, že my v přízemí zaplatíme spotřebu celého baráku. A ještě jsem se doslechla, že tyto měřiče mají velmi špatný vliv na zdraví lidí, kteří trpí nespavostí a bolestmi hlavy. Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 15.02.14 19:05

S tím si nedělejte starosti, firma, která to instaluje a odečítá umístění bytu zadává do programu a s tím se počítá. Jak je sklep izolován, zda a jaké máte ve sklepě okna. My jsme každé druhé zazdili, ostatní vyměněna, ve sklepech se netopí (každý radiátor odebral v jednu zimu cca 5000 kč). Dále neuvádíte, zda máte termoventily. Každý si topí přece jinak, já na 21°, na protější stěně od radiátoru. Jak myslíte že zaplatíte spotřebu celého baráku, nechápu. Až teď přijde vyúčtování, tak se můžete podívat, kdo kolik za teplo uhradí. Nakonec se můžete podívat na vyhlášku, jak se to rozpočítává, víte kolik máte základní a spořební složku? Elektrosmog? celý barák máte zadrátován a spoustu přístrojů vám doma jede. Nečtěte horory.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.14 19:09

Zdravím . nevím jak je to jinde , ale u nás to v paneláku bylo tak , že 60% spotřeby tepla v baráku se rozpočítalo na byty a měřiče ovlivňovaly pouze 40% spotřebovaného tepla. Spodní , krajní a horní byty byly rozpočítávany podle určitého koeficientu , aby nikdo nebyl ošizen. samozřejmě , že určitá tepelná pohoda prostředních bytů tam je a bude. O tom , že by měřiče měly špatný vliv na zdraví bych silně pochyboval. Nechápu jakým způsobem by mohly škodit . Jsou kapilární odpařovací a nebo digitální.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.14 19:40
avatar

vliv na zdarví je nesmysl. Mobily jsou mnohem negativnější -elekromagnetické pole. Byty v horních patrech jssou oproti vám obvykle znevýhodněny vyššími přepočtovými koeficienty, pomocí kterých se změřené jednotky násobí. V přízemí je násobitel třeba 2 a v horních patrech 4, takže mají při menším poštu jednotek vyšší náklad na jednu jednotku. Mají to tak i byty, které jsou jakoby uprostřed domu a jsou třeba ochlazovány jen z jedné zdi - mají vyšší koeficienty.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.