Lhaní lhaní

Od: Datum: 15.02.14 18:16 odpovědí: 6 změna: 30.05.14 23:44

Ahoj jmenuji se Martin žiju s přítelkyňí kterou strácím kvůli své blbosti na jednom internetovým chatu jsem jí zatajoval

a prohlašoval že žiju sám, stále jí jen zrazuju a ubližuju svím chováním, mám taky problémy s alkoholem, více méně je to už pod kontrolou ale i tak tu tento problém stále je mrzí mě co sem zač stydím se za sebe sám osobně bych si dal pár facek za to jak se chovám k ní a k ostatním přátelům kteří mě mají rádi a já je takto zrazuji. Prosím skuste mi jakýmkoliv

spůsobem poradit či domluvit skouším to touto cestou poprvé protože už nevím jak dál se sebou prosím poraďte jsem už na dně a má přítelkyně dvojnásob nechci už dál žít jak žiju nechci už lidem okolo sebe jen ubližovat. Kdyby měl někdo zájem

pomoci mi dávám svůj mail smouky16@centrum.cz děkuji všem za vstřícnou a radikální radu...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.14 18:30
avatar

Z vaší otázky přímo křičí, že jste ještě kluk, co moc nezvládá odpovědnost sám za sebe. Domluvte mi, poraďte mi, nalajnujete mi život! - a vy co? Poslechnete? Vážně...?

Úplně skvělé na vaší situaci je, že si za to všechno můžete sám, nevysvítají z toho nějaké náročné okolnosti, se kterými byste nemohl hnout; takže je to všechno ve vaší moci ovlivnit. Horší je, že když si za všechno člověk může sám, nemá to na koho hodit, a sám si také musí poradit.

Řekněte si, co chcete. Čeho chcete dosáhnout, jak chcete, aby váš život vypadal. (Ideální je si to sepsat, ale k tomu se málokdo dokope, což je škoda, vážně to pomůže.) Těch cílů bude skoro určitě víc - profesní, osobní. Shrňte si, co v dosažení těch cílů brání, a začněte si pěstovat návyky, které vás těch negativ zbaví. Začněte tím nejhorším! Přítelkyni se, snad, omluvit dokážete (beztak musí být svatá, tak jí třeba ta svatost chvíli ještě vydrží). Když už bude pozdě, no, je to poučení, tím spíš důvod na sobě pracovat, ať neubližujete i té další.

Tak trochu samostatná kapitola je tam ten alkohol. "Více méně pod kontrolou" je málo - taková věc musí být pod kontrolou naprosto a zcela a bezvýhradně. Jestli je třeba to poléčit, tak se začněte léčit. Čím dřív začnete, tím větší kus života, který před sebou máte, bude stát za to; a nebudete se muset za sebe stydět.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 15.02.14 18:41

Po pár odpovědích to neunesete a půjdete se do hospody ožrat. Je fajn, že takový nechcete být a co jste pro to udělal? Žijete-li s přítelkyní, tak jste dost starý na to, abyste věděl, že soukromí se střeží a neroztrubuje na nějakém chatu. Vy asi potřebujete napravit od hlavy po patu. Asi bych se objednala do manželské poradny, snad to nevadí, že nejste manželé. To co jste napsal zde nám přesně opakujte přítelkyni a zároveň jí předejte pozvánku do poradny. Konkrétně na datum xxx. A směle se zeptejte, zda by vám pomohla se napravit a neb vás má plné zuby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.14 18:52

Zdravím. Když dokážeš popsat svoje problémy , tak si snad i dokážeš sám pomoci. Jediný co ti snad chybí je pevná vůle a to ti nikdo nemůže dát ani naordinovat. To musíš ty sám. Nadešel prostě čas , aby se s kluka stal chlap. Tak se s tím trochu poper , nebo chceš být celej život jen srab?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.02.14 20:07

Ahoj. Tuhle jsme se bavili se známími a shodli jsme se, že právě pro takovéhle týpky se měla nechat vojna. Určitě by se mu hodilo pár měsíců s pořádnou drezůrou. Ten druhej rok už byl většinou na nic. Pro všechny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.14 20:26
avatar

no, ten druhej rok využili mazáci a supráci na udělování tý pořádný drezůry, že ano...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alix
Datum: 30.05.14 23:44

Ahoj, moc děkuji uživateli sargo za jeho příspěvek, označit mě za svatou... upřímně jsem si řekla: "Konečně!" potěšilo mě to a moc. Já u Martina viděla mnohem víc věcí, než o nichž píše, hodně jsem ho omlouvala za jeho děsivé dětství a hodně z toho si nese dodnes. To s tím alkoholem má tak zažitý, jelikož v jeho rodině to bylo "normální" otčím byl těžký alkoholik. To když psal, že to má více méně pod kontrolou bylo kvůli mému zásahu, kdy jsem ho zdržela od pití dál a snažila se pro něj získat pomoc psychologa specialisty. Pracovali jsme na tom a věřím tomu, že bychom toto zvládli. Nerozešli jsme se pro nedostatek lásky, ale pro jeho lhaní. To co píše s těmi chaty je jen začátek... došlo i na fyzický kontakt s jistou ženou, dokonce se mi poztrácely peníze, až jsem si musela půjčit na jídlo... první jsem přešla, druhou zvládla, ale při třetí jsem si uvědomila, že to budu mít doma za pár měsíců zas a musel prostě ode mne odejít, tohle už jsem psychicky nezvládala, byla jsem jen nešťastná. Bydlel u mě, já pracovala, když on neměl práci, živila jsem ho a dala mu vše, co si přál a nikdy mu to nevyčítala, jediné co jsem chtěla, byla věrnost a tu mi nikdy nebude moci dát, já už mu za to nikdy nemohu důvěřovat. Já sama neměla snadný život a tvrdě na všem co mám dřu a vážím si toho, co mám. Snažila jsem se ho vést, co nejlépe to šlo, dala mu tolik šancí a mrzí mě, že je zahodil. Vím, že i jeho to mrzí, ale nezměnil se, nevím proč... jen si ubližuje. On si musí uvědomit, že stojí za to žít a bojovat za své sny, být slušný na ty, co mu pomáhají, že ty lidi to dělají z lásky a ne pro jeho lži. A ti co ho mají rádi jen pro peníze a lži za to nestojí. Ale vše musí udělat sám, je to na něm, protože všichni všechno jsme mu řekli snad tisíckrát. Tolik bych si přála, aby se měl líp. A doufám, že jednou otevře oči a lépe bude... snad.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.