Omylem se mi dostala voda do vysavače

Od: Datum: 14.02.14 18:20 odpovědí: 6 změna: 14.02.14 19:39

Omylem se mi podařilo vysát mokrý koberec, do vysavače se dostala voda, co s tím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.02.14 18:29

vyčistit a pořádně vysušit? nic vážného by se nemuselo stát

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.02.14 18:31

Pokud není vysavač určený pro mokré vysávání, je to problém. Doporučuju rozebrat, vyčistit a vysušit motor, namazat ložiska. Co nejdřív. Rozhodně nezapínat. Kdysi jsem takhle poškozený vysavač opravoval, fungoval pak ještě asi 5 let. Nakonec ale koroze zvítězila.

doplněno 14.02.14 18:34:

Ovšem tenkrát majitelka vysavače vysávala přímo vodu, z motoru jsem vylil skoro 1/4 litru vody. Z mokého koberce by to tak zlé být nemuselo.

Datum: 14.02.14 18:37

Sáček byl mokrý i z venku?

Datum: 14.02.14 18:41

tj. minimální varianta: nejspíš počkat, až se voda z prostoru motoru zas odpaří, pokud se dostala až tam (což by se mělo vidět při vyndání pytlíku nebo jinýho zásobníku na smetí - buď bude i vzadu mokrý, nebo ne) - pokud se vlhkost k elektrice dostala, tak bych vyschnutí odhadnul tak v řádu hodin (samozřejmě se nechá lux otevřený), dalo by se urychlit i profukováním fénem - zas ne moc horký vzduch (a kvůli tomu fénu ne moc dlouho), případně odkrytím motoru..., samozřejmě lepší ošetření je jen k dobru, pokud to tazatel zvládne...
(a pak se to může zapnout zkusmo na dálku - zapnu vypínač, strčím do zásuvky)

Datum: 14.02.14 18:49

Pokud té vody nebylo moc a pytlík nebyl prázdný, mohla do něho z větší části vsáknout. Jestliže vyloženě neteče voda z motoru, nevydává divné zvuky nebo pachy, tak bych ho nechal chvíli běžet ať se proudem vzduchu sám vysuší a vyřízeno.

Datum: 14.02.14 19:39

Zdravím . Co jde rozebrat a dát na radiátor. Promazat ložiska. ...Jenom bych dodal mimo dotaz , když vám spadne třeba mobil do vody , tak je dobré ho dát do pytlíku s rýží . Ta vlkost vytáhne.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.