Rekonstrukce domu 1+1 na cca 3+kk

Od: Datum: 13.02.14 23:32 odpovědí: 10 změna: 14.02.14 12:58

Zdravím, budeme se pouštět do rekonstrukce staršího domu s momentální dispozicí 1+1. Před tím samozřejmě přemýšlíme nad vhodnými úpravami. Díky nedostatku financí nechceme dům zvyšovat, ale spíš nahradit současné chlévy o něco rozlehlejší přístavbou, z níž by byl obývací pokoj s kuchyní. Přikládám jak současný stav, tak i prozatím zamýšlené úpravy pro zvětšení domu. Máte jiné tipy na úpravu těchto prostor? Předem moc díky:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.14 23:36
Od: hop®
Datum: 13.02.14 23:42

Jen v rychlosti, musím končit...

Když zrušíte průjezd, jak se dostanete na zahrádku?

Když už budete přestavovcat, nechcete nějakou přístavbou zvětšit obytné prostory?

Vím, záleží na dispozici, úřadech i financích - je to je první nápad...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.02.14 00:02

Na zahrádku bychom chodili pouze přes dům:( Vím, že to není zrovna skvělé řešení, ale jiné jaksi podle mě není. Dům je řadový, takže nikde kolem vjezd dozadu neudělám. Průjezd je sice super, ale pro sem tam občasnou potřebu dovézt něco na zahrádku, nám akorát zabere místo. Holt to budeme muset zvládnout přes dům a vždy poté setřít.

Datum: 14.02.14 00:05

A obytné prostory mohu zvětšovat zbouráním chlévů a nahrazením větším pokojem - to je asi jediná věc, se kterou by podle mě šlo hnout. Z obrázků to není moc zřejmé, ale zatímco chlévy mají vnitřní rozměry cca 3,2x5,5 m, tak nové by se zvětšily na cca 4x6 - 6,5 m.

Datum: 14.02.14 09:39

Já bych průjezd také zrušil. Prostoru příliš není a navíc nepředpokládám, že budete mít potřebu denně něco vozit na zahradu a zpět. Také jsem skeptický k různým komorám a spížím, obzvlášť tehdy, když mají dveře s otvíráním dovnitř. Je to plýtvání prostorem, který je v profilu otevírajících se dveří naprosto nevyužitelný. V současném bydlení nic takového nemám, a i když jsem původně měl obavy, vůbec nám to neschází. Navíc vidím, že tam máte sklep, který lze určitě pro dlouhodobější uskladnění věcí či surovin použít.

Od: uska®
Datum: 14.02.14 09:22

Průjezd bych nerušila, nedovedu si představit jezdit třeba s kolečkem přes obytný dům. Na dlouhé chodbě by byly vestavěné skřbně a tím více místa v pokojích.Zvětšila bych kuchyň a na společné stěně s koupelnou bych vystavěla wc, vchod nevím buď z kuchyně nebo raději z koupelny. Ve vzniklém výklenku by byla ještě komora či špajz. Chybí mi zde nějaký prostor na vysavač, kbelík, koště atd. Jen prvotní nápad

Od: 111®
Datum: 14.02.14 09:58

nevešly by se do té předsíně šoupací dveře do pokojů místo křídlových?

doplněno 14.02.14 09:59:

do kuchyně možná také, získáte místo..

Od: sejny*
Datum: 14.02.14 10:43

Spíž by měla vzniknout v místě vedle vstupu do kuchyně - jak je výklenek koupelny, tak ve zbývajícím prostoru. Průjezd je pro nás opravdu zbytečný - na zahrádku nic vozit nehodlám a pokud přece jen jednou za čas bude třeba něco přivézt, tak to půjde. Proto chci udělat dveře skrz dům co nejširší - abych případně projel kolečky. Co mě štve víc, je to, že máme psa a toho budeme muset vést pokaždé přes dům. Napadla je pouze varianta, že v současném průjezdu, který se bude zvedat o toho půl metru bych v jednom místě nechal skrz dům jakoby tunel - z obou stran uzavřený, kdy bych vždy otevřel dvířka na jedné straně a psa pustil do tunelu a poté na druhé straně otevřel dveře a pes by z tunelu vylezl. Je to moc velká blbost? Psa máme menšího, takže by se tam vešel bez problémů.

Datum: 14.02.14 11:33

Podle nákresů je vámi uvažovaná změna tak rozsáhlá, (výstavba zdí tam kde nejsou základy - nový obývák, bourání stávajících nosných zdí, instalace sítí tam kde nejsou , komplet nová elektrika, protože stará nebude odpovídat normám, atd.), že bych to zboural celé a postavil nové. Řešil jsem to také tak, původně koupil dům k rekonstrukci, ale po výpočtech kolik bude stát, rekonstrukce oproti nové stavbě jsem zvolil demolici. Je to za jedny peníze, akorát bydlíte v novém.

Od: sejny*
Datum: 14.02.14 12:58

Bourat opravdu nechci - prostě starý barák má sice x nevýhod, ale líbí se mi to rozvíjení bytelného domu, který už má za sebou nějakou historii. Možná jsem ovlivněn i tím, že jsem už pár novostaveb prošel a většinou mě moc neuchvátily - křivé zdi, popraskané zdi i stropy, ... Starému baráku, který už si tzv. sedl prostě věřím víc. Doma jsme také přebudovávali starý dům a i když je fakt, že nakonec z něho moc nezůstalo, pořád zůstal ten duch historie.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.