Jak vyrovnat strop s vápenným nátěrem

Od: Datum: 13.02.14 18:21 odpovědí: 3 změna: 15.02.14 11:38

Dobrý den,poraďte,jak vyrovnat nerovnosti na stropu.Na stropu je několik vrstev vápeného nátěru.Jsou místa,kde ten nátěr jde dolů spachtlí a místa kde drží.Uvažuju o štukování nebo existuje vyrovnávací stěrka nebo natáhnout sádrovou omítku?Co by promě jako kutila amatéra jednoduché,poraďte,díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.14 19:13

Nejprve bych odstranil nátěr a to tak, že bych to namočil a po chvilce oškrábal špachtlí. Pokud to nejde, tak použít klasický ocelový kartáč. Malba se na to nalepí, ale kartáč se oklepe a pokračujeme dál. Použít rukavice! Potom to omést a napenetrovat. Nahoru bych nanesl štuk (např.Salith P...atd.) ve dvou vrstvách tzn. jeden a potom do ještě "živého" druhou vrstvu a zafilcovat. To je jedna z možností jak to provést.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.14 19:41
avatar

V každém případě co jde dolů,špachtlí oškrabat.Vyloupané vrstvy se širokým hladítkem zamáznou finální bílou stěrkou.Po zaschnutí se přebrousí brusnou síťkou a vymaluje.Pokud je vidět někde nerovnost,ještě se opraví.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.14 11:38
avatar

Zdravím,
pokud chcete cokoli dalšího "natahovat" na omítku s vápenným natěrem, je nejdříve potřeba ten vápenný nátěr kompletně oškrábat až na čistou omítku a pak teprve na to dávat další vrstvu, protože pokud tam necháte byť i jen zbytky vápenného nátěru, hrozí nebezpečí, že se vám ta vrchní vrstva bude později loupat i s tím vápnem.
Takže oškrábat na jádrovou omtku, napenetrovat (možno třeba i řídkým vápenným mlékem) a pak teprve nataáhnout další vrstvu (štuk, stěrku atd.)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.