Výměna plynové hadice

Od: Datum: 13.02.14 10:12 odpovědí: 12 změna: 15.02.14 14:31

Dobrý den všem, můžete mi někdo, prosím, poradit jak vyměnit plynovou hadici ke sporáku? a nobržto zda-li to můžu udělat sama nebo na to musím povolat plynaře? nechce se mi dávat 1200 (vč. hadice) za výměnu, jak mi bylo řečeno. Majitel domu se k tomu nemá, bohužel :( Děkuju za Vaše odpovědi a prosím berte na vědomí, že jsem žencká, tak vysvětlujte polopaticky :))

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 13.02.14 10:20

a co je tam za hadici? nechte to udělat aspoň souseda a koupit tu správnou

Ohodnoceno: 0x

Od: chrudyna
Datum: 13.02.14 11:05

měla by to být tahle http://www.mora.cz/ohebne-pripojovaci-hadice-pr-ha-150/ nebo http://www.mora.cz/ohebne-pripojovaci-hadice-pr-hab-150/

Souseda muzu zkusit, snad mě ta jeho nebací válečkem na nudle :)

Od: olaf71*
Datum: 13.02.14 11:38

proč jí vůbec chcete vyměnit?

Od: chrudyna
Datum: 13.02.14 11:52

nová kuchyň...potřebuju posunout sporák o jednu délku... navíc ta hadice vypadá, že už by si to zasloužila...

Datum: 13.02.14 10:46

Výměna plynové hadice u sporáku není problém ani pro ženskou,která umí použít montážní klíče.Zavřít hlavní přívod plynu,odšroubovat matice na obou koncích a pak opět stejným postupem našroubovat novou hadici.Nezapomenout přitom na těsnicí kroužky dovnitř matic.Samozřejmě zbývá poslední povinnost,zavolat revizora plynu,aby celou záležitost potvrdil.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Od: hop®
Datum: 13.02.14 20:45

JABRAKA !

Plynové hadice mají na jednom konci převlečnou matku s těsněním, a na druhém konci závit, který se musí utěsnit !

Tohle není práce pro nezkušeného kutila domácího, před plynem je nutné mít největší respekt !

Elektřina zabíjí, ale většinou jen jednoho člověka, toho prvního, který si sáhne.

Ale pkyn Vám zbourá barák nad hlavou i se všemi, co tam do té doby spokojeně žili !

Vaši radu označuji jako ŠPATNOU a tvrdím, že je NEBEZPEČNÁ !

*cert* *cert* *cert* *cert* *cert* *cert* *cert*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.02.14 17:57

Hope ! Neděláš Ty taky revizáka,že to všechno tak dramatizuješ?Takovou výměnu zvládne jen trochu znalý kutil a při použití jarové vody na kontrolu, pokud ze spojů nepůjdou bublinky.nic nehrozí.

Datum: 14.02.14 22:55

Některé záležitosti raději trošku zdramatizuju, než abych je podcenil a veřejně poradil něco špatného a nebezpečného.

Je na tom snad něco zlého?

Pokud si kutil domácí podle výše uvedené rady dá těsnění mezi samečka od hadice a samičku od plynového kohoutu, tak to asi těsnit moc nebude. Navíc kolega o žádné zkoušce jarovou vodou nemluvil, proto jsem důrazně varoval, chápete?!

doplněno 14.02.14 22:56:

... navíc mám takový dojem, že hadice s převlečnou maticí na obou koncích dnes již nejsou povolené, ale to bych musel ověřit...

Datum: 13.02.14 11:11

Já bych si s plynem nezahravála a ty peníze za hadici i plynaře dala. Za ten klidný spánek to stojí. Pokud bydlíte v bytovém domě i kvůli ostatním nájemníkům. V případě sousedské výpomoci určitě udělat zkoušku mýdlovou vodou a dodatečně papír od revizáka.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.02.14 20:50

Sama se do toho raději nepouštějte, téměř každý instalatér by si s tím měl poradit, aby vyměnil a odzkoušel těsnost. Všichni varují před nebezpečnou elektřinou, ale plyn je daleko nebezpečnější a zákeřnější, doporučuji nepodceňovat !
Samozřejmě po výměně zařídit revizi !

Datum: 13.02.14 21:07

Nevím jaké máte Vy připojení sporáku,ale já mám převlečné matice na obou koncích!Jo a po výměně hadice nic nekontroloval revizák,jen jsem si to vyzkoušel sám,pro svůj klid,jarovou vodou a štětcem,i když jsem měl na toto měřák (používaný u záchranářů-hasiči + CO,a třeba plynaři atd)

Datum: 15.02.14 14:31

Hop má pravdu . Tady nemá cenu si hrát na hrdiny. Plyn je sviňa. Až to bóchne , tak všichni budete říkat co je to za hlupáka že hrabe do plynu a neveme si na to profika.

Cena se mi zdá přehnaná , ale nevidím to na místě o co konkrétně jde. Běžnou výměnu hadice dělám za 200,-+ materiál + doprava.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.