Jak dosáhnout takové barvy

Od: Datum: 13.02.14 09:50 odpovědí: 9 změna: 13.02.14 17:29

Ahoj všem a malířům zvlášť!

Rád bych vymaloval jeden pokoj zhruba v odstínu, jaký vidéte na fotce v prvním příspěvku. Problém je v tom, že netuším, jakou barvu použít. Když vezmu normální bílou barvu na zdi a budu do ní přidávat tónovačku, vždycky to bude pastelový a světlý. Máte někdo tip, jakou barvu použít, aby výsledek na stěně byl skutečně takhle tmavej a sytej? A druhá věc - mám strach, že když použiju třeba latexovou barvu koupenou přímo v tomhle odstínu, zeď se "utemuje" a bude se tvořit plíseň. Koupit hotovou barvu na zeď v takovém odstínu prakticky nelze, výdycky to po zaschnutí zesvětlá...

Prosím prosím, dejte mi tip...

Díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jezevecmoudry
Datum: 13.02.14 09:50

Tuhle barvu myslím

Datum: 13.02.14 10:01

V mnohých prodejnách barev namíchají požadovanou barvu dle vzorníku.

doplněno 13.02.14 10:09:

Ze vzorníku jsme vybrali barvu, namíchali ji požadované množství a po zaschnutí barva odpovídala barvě ze vzorníku. Malovali jsme tímto: http://www.dulux.cz/cz/p_dulux_int_vinyl_matt.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevecmoudry
Datum: 13.02.14 10:04

To jo, ale když to zaschne, vždycky je to světlejší než v tom kýblu... :(

Od: hudzi*
Datum: 13.02.14 10:14

Tohle vypadá spíš na nějakou tapetu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.14 10:21

Pokud chci přesný odstín, nechávám si barvu namíchat podle vzorníku. Problém nejsou ani tmavé odstíny. Kvalitní barva nezesvětlá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.14 10:24

Pokud barva zaschne, tak vypadá samozřejmě jinak než v kýblu. Pokud mícháte podle vzorníku, míchá se pochopitelně na cílový odstín, který bude mít suchá stěna. Jinak by to nemělo moc smysl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.14 11:24
avatar

Nechat namíchat podle vzorníku v míchacím centru. Bude dražší, ale v konečném výsledku budete spokojen. Ať budete míchat, jak blázen, nikdy toho nedocílíte, aby jste dosáhl téže barvy - odstínu, jako na snímku. Takže v závěru budete mít namíchanou barvu úplně jinou a může to stát o hodně více. Ale i ta Vaše trochu jiná namíchaná barva se Vám může líbit. Synovi se líbila jednou taková tmavě fialová-červená na jednu stěnu. Pozvali jsme známého, též jsem nechtěla utrácet za jednu stěnu v míchacím centru. Žádaný odstín se nepodařil namíchat. A byl to profesionální malíř, natěrač. Možná by Vám pomohlo, že do různých druhů barev /pigmentů/ přidával i ČERNOU barvu na ztemnění. A řekla bych, že se stěna leskne, tak kdoví, jestli to je opravdu nátěr a ne tapeta, i když nabídka je dnes velmi kvalitní, ale též některé nadstandartní barvy dost drahé. Stále vymýšlejí něco nového. Hlavně zahraniční výrobci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.14 11:32

Otázka je co to vlastně je za barvu. Protože v tom pokoji je relativně tma, z oken moc světla nejde a je to osvětlené hlavně lustrem - a to všechno hodně mění vnímání barev. Kdyby sis nechal namíchat takovouhle barvu tak by pak ten pokoj v reálu za normálního světla vypadal úplně jinak.

doplněno 13.02.14 11:36:

Jinak bych se ale podíval po nabídkách již hotových tmavých barev. Dělá to dost firem a tak se dá vybrat skoro každý odstín.

Nechat si to namíchat je sice možné, ale taky dost drahé - pokud si dobře pamatuju tak to jsou násobky ceny již hotového odstínu. A namíchat si to sám je ještě horší, protože u takhle syté barvy se strašně špatně odhaduje potřebné množství barev - takže ti toho buď hromada zbyde nebo ti naopak v půlce dojde a budeš mít strašný problém znova si doma namíchat podobnou barvu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lendak*
Datum: 13.02.14 17:29

takovou barvu si nedávejte proboha...budete v tom žít jak v kopce a za chvíli vám z toho bude špatně: D...nejde z toho prostoru při téhle barvě vůbec vzdušný ani pozitivní svěží pocit...naopak..působí to jak těžkopádní,barokní barva z minulého století:D...tyhle barvy už ani nefrčí...dávno OUT..věřte mi...dneska se ladí interiér do jedné barvy a spíš světlejších odstínů..pokud trváte na tmavé použila bych nějaký odstín hnědé...a klidně i tmavší strop...jinak tuhle tmavě bordó barvu by možná šlo dosáhnout natřením nejdříve stěny na černo a až pak dát fialovou...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.