Sousede nás neustále šikanuji

Od: Datum: 11.02.14 20:18 odpovědí: 12 změna: 14.02.14 13:55

Dobrý večer, potřeboval bych poradit. Vloni jsem si koupil zahrádku s chatkou kde je krásná příroda a klid. Ale problém je v tom, že se tam nastěhoval nový soused kterému všechno vadí. Jakmile zapnu sekačku tak se hned ozve abych to už vypnul že ho to ruší nebo když si chci opékat buřty tak hned přilítne že tam moc kouří abych ten ohýnek co nejdřív uhasl, že na nás zavolá policii. Vůbec nechápu co našemu sousedovi na nás stále vadí. Do konce nás s manželkou přestal soused zdravit a šiří nepravdivé pomluvy dokonce navádí další sousedé aby ho ovšem informovali o nás co tam děláme a kdy zase přijedeme jen aby mu nic neuteklo a byl stále v obraze. Zkoušel jsem se s ním po dobrém domluvit co mu na nás vadí ale se sousedem není žádna domluva. Máte zde někdo podobnou zkušenost? Pokud ano, tak prosím o radu jak se proti takovému sousedovi bránit co rád šikanuje bezdůvodně.Díky předem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.14 20:22
avatar

Dát přes držku nebo na pčr stalking .

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.02.14 20:26

pokud s ním opravdu není řeč, tak pak bych ho absolutně ignoroval... měli jsme podobnou sousedku.. nemá to cenu se vzrušovat..

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ff
Datum: 11.02.14 20:28

Zkuste sekat kosou a buřty dělat na dřevěném uhlí, když vítr nefouká k sousedovi.

To by mohl být první krok.

Když bude mít stále připomínky udělat další kroky...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nensi
Datum: 11.02.14 21:11

Ještě jednou všem moc děkuji za vaš čas a rady. Jste moc hodní

Datum: 11.02.14 20:31
avatar

Normálně bych ho ignoroval a kašlal na něj, pokud bude vyhrožovat Policií ČR tak ať to udělá zopakuje to párkrát a PČR ho srovná sama za otravování.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.02.14 20:43
avatar

Takovému blbci bych jednou provždy vysvětlil,že jestli mu vadí běžné činnosti mnou na chatce prováděné,tak by měl zvážit odstěhování do lokality,kde bude zcela sám. A protože to zřejmě nepomůže,tak bych ho zcela ignoroval.Kosit trávu bych začal úderem šesté hodiny ranní,po postížnosti na gril bych na uhlí po skončení grilování přihodil trochu trávy a tak podobně.Prostě bych mu nějaký čas dělal naschvály.Vyhrožování policií je z jeho strany pouze zastrašování,policie by se tím vůbec neměla zabývat.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: nensi
Datum: 11.02.14 21:07

Mockrát Vám děkuji za užitečné rady také za Váš čas.

Od: buss
Datum: 11.02.14 21:34

Už jste měl mít načtený OZ - Vlastnictví, vědět, kdy je třeba dodržovat klid, znát svá práva. Obyčejně na takových zahrádkách až tak klid nebývá, on neseče, jen tak leží? Nechte ho P zavolet, jak bude prokazovat míru nepřiměřenou místním poměrům, omezování (podívejte se, co dělají jiní). Nebo to prodat občanům snědšího indoevropského typu, se o tom jen zmínit...?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.02.14 21:41
avatar

Má rada zní, vpravo nahoře je políčko hledat...

Tam vepsat soused, otravný soused, nepříjemný soused, soused potížista...co vás napadne...

A číst..zkoušel jsem to a toho čtení je na několik hodin...+ zamějete se...

Je tam spousta příkladů i ukázky toho že existují otravnější sousedi, popř. sousedi potížisti-naschválisti...

Přeji úspěšný boj a z popisu přistěhovalce mu řekněte chladným hlasem "byl jsem tu první" ...

Obešel z hecu sousedy zda jim také vadíte...a jinak mu taktéž pomohl trávou po grilování... a u jeho plotu bych to sekal několikrát...a pokud bude nadávat na sekačku řekněte mu ať dojde s kosou a udělá to za vás...bude posekáno i klid...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.02.14 01:20
avatar

Přesně tak, prohledat starší otázky, bylo to tu už mockrát a nemá cenu postupy znovu opisovat. Snad jen jednu poznámku: rozhodně neustupujte ani o krok a v ničem, nesnažte se mu lézt do zadku, tím se jeho útoky jen vystupňují. Na tyto lidi platí jedině autorita - teď ji nemáte, musíte si ji získat. Musí pochopit, že nemá navrch, potom Vás bude zdravit jako první a hezky se usmívat. Tito lidé jsou primitivní povahy, které se cítí dobře jen když mají pocit že můžou někomu poroučet. Takže nebýt submisivní, tvrdě odrážet útoky, dělat vše na co máte ze zákona nárok bez ohledu na souseda a jeho nesmyslné požadavky. Klidně pouštějte sekačku každý den a táboráky dělejte obden, na policii rozhodně nepůjde - důkazní břemeno by bylo na jeho straně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.14 05:03
avatar

dovolím si upřesnit ... Vaše opora může být v

Občanský zákonník, platný od ledna 2014

Omezení vlastnického práva
§ 1013
(1) Vlastník se zdrží všeho, co působí, že odpad, voda, kouř, prach, plyn, pach, světlo, stín, hluk, otřesy a jiné podobné účinky (imise) vnikají na pozemek jiného vlastníka (souseda) v míře nepřiměřené místním poměrům a podstatně omezují obvyklé užívání pozemku; to platí i o vnikání zvířat. Zakazuje se přímo přivádět imise na pozemek jiného vlastníka bez ohledu na míru takových vlivů a na stupeň obtěžování souseda, ledaže se to opírá o zvláštní právní důvod.
Přesné znění
Stačí upozornit souseda na formulaci:
v míře nepřiměřené místním poměrům a podstatně omezující obvyklé užívání pozemku...
Soused by musel dodat důkaz, že je to nepřiměřené místním poměrům... teda že je kouře nepřiměřeně mnoho, třeba používáte nevhodné palivo, mokré, kouříte od rána do večera, nebo že Vaše kosačka vydává nepřiměřený hluk.
Grilování je běžným jevem v zahrádkářské oblasti. Nepřiměřené místním poměrům by bylo třeba spalování odpadů, nebo dlouhodobější používání zdrojů nadměrného hluku, které do oblasti nepatří, třeba drtičky.
Dále bude muset dokázat, že Vy mu podstatně omezujete obvyklé užívání pozemku.

doplněno 12.02.14 05:20:

Nejlepší obrana je útok... o tom píší i kolegové...

zkuste na plot zavěsit lísteček s textem:

Pomluva

(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

Zákony ČR >Trestní zákoník>Část 2>Hlava II>Díl 2>§ 184

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nensi
Datum: 14.02.14 13:55

Díky moc za super názory a rady. Všem hezký den.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.