Páková baterie, sprcha se nevrací sama

Od: Datum: 11.02.14 09:12 odpovědí: 7 změna: 23.08.14 19:52

Dobrý den, nová páková baterie mne zlobí.

Přepnu na sprchu (vytáhnu čudlík) a po osprchování se mi nevrátí zpět, tak aby další člobrda co navštíví koupelnu se neosprchoval ještě v oblečení, ale aby voda tekla pákovkou přímo do vany. Zkouším čudlíkem točit sem a tam, zda tam není nějaká poloha, která by vyhovovala a nic. Čudlík jde dost těžko, po vytažení se nikdy nevrátí zpět..

Rádcové, máte pro mne nějaký fígl krom toho, že jí mám nechat odmontovat a reklamovat? Děkuji Uška

doplněno 11.02.14 10:28:

Jde o novou baterii - 1 měsíc, sítka máme, od novoty sám čudlík neklesne, musím dost silou zatlačit. Je to jedna ze tří baterií která neposlouchá, pravděpodobně čudlík nejde vymontovat. lze to něčím namazat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: baterie
Datum: 11.02.14 10:09

To je úsporné opatření, aby lidé, co jsou ještě oblečení zbytečně nepouštěli vodu :)

Možná tam jsou nečistoty, jeden čas mi to také dělala a pak to samo o sobě přestalo, když jsem jí chtěl aby tekla normálně a ne do sprchy, tak jsem s čudlíkem musel trochu pootočit. Jak říkám, u mne to časem přestalo samo. Máš na přívodu do baterie sítka popř. filtr na vedení? Teoreticky to může být i málo namazané nebo špatně vyfrézované. Pokud je baterie v záruce, nehrabal bych se do ní a fakt jí reklamoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.14 10:10

Dobrý den.

A předtím se to normálně vracelo? Často za to může vodní kámen, který se usadí a pak brání plynulému pohybu některých částí... Jde ten čudlík vymontovat (vytočit)? Pokud ano, udělal bych to a vše vyčistil např. Cifem... Pokud se ale vodní kámen dostal i do míst, kam se nedostanete, je to problém. Potom snad jedině baterii vymontovat a dát buď do ultrazvukové čističky nebo "octové lázně", nebo do teplé vody a hodit tam tabletu, která se dává např. do konvic, kávovarů apod...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.14 10:10

Mě se doma nevrací žádná sama. Povytáhnu, pootočím, osprchuji, pootočím a zajede zpět...

Pokud jenom povitáhnu tak chvíli drží nahoře, ale jak klesne tlak tak sjede dolů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.14 10:52

To máte ještě dobrý. Já mám opačný problém. Mám domácí čerpadlo a úmyslně nižší tlak. Výsledkem je, že když se sprchujeme a tlak klesá k spínacímu tlaku čerpadla, tak ten tlak už čudlík neudrží v horní poloze a samovolně se to přepne ze sprchy na baterii. Takže většinou čudlík jistíme kramlíkem, aby se sám nevracel. :)

Rozdělat se to snad dá. Nevím, jakou máte baterii, většinou to lze asi demontovat otvorem po odšroubování sprchové hadice.

Ve vašem případě zjistit , kde to vázne, v mém případě asi vyhodit, nebo zeslabit tu pružinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.14 14:25

Zdravím . Je několik možností . Zarezlá hřídelka - rozebrat vyčistit promazat . Skříplá guma - rozebrat vyměnit. A nebo některé sprchy jdou zaaretovat , což znamená , že vytáhnem pootočíme o 90 st . a drží . Po osprchování pootočíme o dalších 90 st. a můžeme vrátit zpět. Pokud jde zaaretovat poznáme podle toho , že když vytáhneme ,,čudlík" tak jsou na hřídelce proti sobě dvě plošky. Otáčíme ve směru hod . ručiček. Naopak by jsme vyšroubovali ,, čudlík"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 12.02.14 08:54

Děkuji vám rádcové, o víkendu budu študovat baterku, snad vám podám dobré zprávy.

Datum: 23.08.14 19:52

Já jsem cca před 3 lety zakoupil pákovou vanovou baterii,ale asi tak po dvou letech páka začala jít ztuha a dělá pěknej kravál (vrzání),že se to rozléhá po celém bytě. V obchodě nám bylo řečeno,že jsme tam asi neměli sítka na vstupech baterie a tak se kartuš znečistila.Já si ani nevzpomínám,že by tam od výrobce nějaká byla. Dnes jsem koupil novou baterii,ale sítka zde nejsou,pravděpodobně to standard není.Dají se zakoupit samostatně?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.