Netěsní přívod vody

Od: Datum: 10.02.14 17:29 odpovědí: 14 změna: 11.02.14 19:56

Koupila jsem i pracku a novou pritokovou hadici, vse testni az na samotny kohoutek, ktery jsem nemenila, byl v tomto byte takto. Zajimalo by me jak nejlevneji vyresit protekani, dekuji za odpoved.

(Prikladam obrazek, kde jsem oznacila kde kohoutek proteka)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: shaper
Datum: 10.02.14 17:31

Tady je ten kohoutek

Od: shaper
Datum: 10.02.14 17:32
Od: yyy
Datum: 10.02.14 17:41

Mně to také stále protékalo. Vyřešil jsem to tak, že jsem vyšrouboval konec ventylu, na které máte našroubovanou hadici do pračky. Je tam sedýlko se zpětnou klapkou. Celý ten otvor jsem zaslepil a zaletoval cínem. Pak jsem vše opět našrouboval nazpět do ventylu. Pak již to neteklo. Nebo jiná rada, ventyl ten co tam máte, vyndat celý ven a dát nový.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.02.14 18:02

Vašroubovat díl z kohoutu a přetěsnit pomocí teflonové pásky, jednoduché a i levné.

Od: yyy
Datum: 10.02.14 18:04

...zkusit může, ale jestli je to ta klapka,tak to nepomůže. Zkoušel jsem to taky.

Datum: 10.02.14 18:38

Ahoj. Jak to vidím já? Zřejmě jde o kohoutek určený pro připojení hadice s volným výtokem na druhým konci. Proto je v něm vsazený díl, který po zastavení vody vpustí do sebe a do hadice vzduch, pro následné dobré vytečení vody z ní. Bych to řešil tak, že bych tu koncovku vyšrouboval a nahradil nejlépe mosazným dvojnyplem o jednom průměru shodným s tím v kohoutu a na druhý by mělo pasovat šroubení hadice.Mělo by to být levnější než celý nový kohout, nebo zaletování přivzdušňovacích otvorů. Ten díl by mohl stát asi do 50 Kč. Původní se taky nemusí hned vyhazovat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.02.14 20:50
Tam je zpětná klapka, která po zastavení "odkapne"par kapek, aby se odlehčil tlak v hadici. Pokud ovšem teče neustále, nejlépe vyměnit.

Datum: 10.02.14 20:56
Hlavně taky tolik nenamáhá elektromagnetický ventil v pračce...ten uz je pak dražší.

Datum: 10.02.14 20:57
Jak mám doplnit odpověď? Proč uz to nejde?

Datum: 10.02.14 21:17
Dvojnipl sice stojí dvacku ale neřeší otázku zpětného ventilu který je pro instalaci pračky předepsaný.

Datum: 10.02.14 22:19
Ja jsem o dvojniplu nic nepsal. Myslel jsem celý nový ventil s klapkou, ten se dá koupit za stovku.
http://www.voda-baterie-filtr…kace/ventil-prackovy-5500/292

Datum: 10.02.14 22:45

Ahoj. Zvláštní, znám pračku napojenou na roháček už 13 let a problem nenastal. Asi to bude nějaká anomálie. Jsem jimi nějak podivně obklopen.

Od: hop®
Datum: 10.02.14 22:57

Pračkové kohouty jsou standardně vybaveny zpětným ventilem (aby v žádném případě nemohlo dojít k nasátí vody z pračky do rozvodu), jsou na to předpisy. Bohužel konstrukce zrovna tohoto Vašeho pračkového ventilu není ideální, doporučil bych spíše výměnu, než nějakou opravu...

Datum: 11.02.14 19:56

Ahoj. Tak jste mě vyprovokovali k rychlému zásahu. Vzal jsem vercajk a došel se k sousedce, na ten ventil kouknout. Tak jde o jakýsi malý pračkový roháček. Je v něm vevnitř taková plastová mřížka. Tenhle NEMÁ přivzdušňovací otvory na spodku. Tak že, ten váš starý, původní byl určen na volné připojení hadice. S možností jejího samovolného vypuštění, po uzavření kohoutu, při položení třeba na zem. Namontování nabízeného nového za stovku, se jeví jako dobrá možnost.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.