Oprava toalety

Od: Datum: 03.03.14 08:57 odpovědí: 9 změna: 04.03.14 10:11

Zdravím,

včera jsem čistil rouru, která vede ze zdi do WC a při nasazení zpátky tečou mezi rourou a WC kapky. Nevíte čím to může být, popř. jak správně to zpět nasadit? Nebylo to tam ničím přišroubovaný, pouze nasazený. Dříve to nekapalo, teď bohužel ano.

Díky za pomoc!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 03.03.14 09:03

Mezi rouru a WC se dává gumová těsnící manžeta nebo ta roura má mít gumové těsnění, máte tam něco takového?

doplněno 03.03.14 09:08:

Tak kde Vám to vlastně teče? Mezi trubkou a manžetou, nebo mezi manžetou a mísou? Nebylo by foto?

doplněno 03.03.14 09:20:

Těsnění je v trubce upevněno tou nasazovací plastovou manžetkou. Možná se Vám to při demontáži WC trochu hnulo.
Doporučuji vytáhnout mísu, stáhnout plastový kroužek, vyndat těsnící gumu, dosedací plochy vyčistit a namáznout mazadlem na HT těsnící trubky nebo aspoň Indulonou, gumu a manžetku pečlivě nasadit zpět a vrátit mísu.
Mělo by to pomoci...

doplněno 03.03.14 09:28:

HT je systém šedých odpadních trubek, které se spojují pouze nasazením do gumového těsnění, nelepí se jako starší novodurové roury. Mazadlo slouží ke snazšímu nasazení a po vyschnutí zlepšuje těsnící vlastnosti... ;)

Ohodnoceno: 3x

Od: google*
Datum: 03.03.14 09:05

To všechno jsem tam dal, gumové těsnění i taková manžeta, která obepíná tu rouru.

Datum: 03.03.14 09:14

Přikládám, a přidávám foto s vyznačením kde to protýká. Je to vlastně zespodu v půlce, špatně se to fotí.

http://2i.cz/1117a78d5e

doplněno 03.03.14 09:19:

Řekl bych, že to bude mezi tou manžetou, co obepíná tu rouru.

Datum: 03.03.14 09:24

Co vůbec znamená HT a k čemu je to mazadlo dobrý? :)

Datum: 03.03.14 09:29

Mockrát vám děkuji, tak už vím pro co půjdu! :)

Datum: 03.03.14 12:09

Super odpoved. Jinak verim ze nikam nemusite, nejaky mastny krem se doma urcite najde. Predpokladam, ze potrubi neni prilis zakracene tak, ze nema potrebny presah do misy.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.03.14 17:20

Keramika na které je manžeta není přesně kruh , ale ovál. Jak jste to vyndal , tak jste to pravděpodobně trošku otočil a už to netěsní , neboť je to vymačkané na jinou stranu. Doporučuji vyndat gumovou manžetu . Dát do nějaké nádoby a zalít vřelou vodou. Asi 10 min. Guma má určitou tvarovou paměť a toto ji pomůže. Potom znovu nasadit , popřípadě trošku namazat. Stačí indulona , já používám i jar . Netvrdím , že to bude dobrý na 100% , ale hodněkrát mi to pomohlo.

doplněno 03.03.14 17:25:

Nepředpokládám , že to co vám tady radí Hop by vám pomohlo. Mazadlo na HT je něco jako mazlavé mýdlo - můžete si ho pamatovat z vojny. Tam jsme si hu užili.

Datum: 04.03.14 09:22

Neni jednodussi tesneni koupit nove, to bude v radu korun a je klid. Ikdyz to s tou vrelou vodou je zajimave :).

Datum: 04.03.14 10:11

dakon - podle obrázku to vypadá , že to těsnění je součástí manžety ( harmoniky) . Tam bych to neviděl v řádu korun. A další věc , než dojdu do obchodu koupím to a dojdu nazpátek , tak už to mám dávno udělaný.

S tou vřelou vodou to používám třeba na kuželovým těsnění na sifonech. Když ho majitel nějak skřípne.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.