Akustické vlastnosti skelné / minerální vaty

Od: Datum: 09.02.14 11:55 odpovědí: 2 změna: 09.02.14 19:58

Zdravím všechny!

Snažím se nějakou už nějakou dobu dohledat, jaké vlastně jsou akusticky-izolační vlastnosti skelné či minerální vaty a hlavně dle čeho je posuzovat. Výrobci se povětšinou omezují na informaci, že vata je akustický izolant, případně mají v nabídce nějakou řadu speciální akustické izolace, ale nikde jsem nevyčelt nějaké hodnoty o kolik která vata umí tlumit. Pominu teď ty speciální akustické varianty, v zásadě by mne zajímalo, zda mají akustické parametry nějakou návaznost na vlastnosti tepelně-izolační. Čili zda vata s lambdou 0,037 bude mít lepší akustické vlastnosti (např. s ohledem na výrobní proces) než vata s lambdou 0,042 a nebo zda jde v případě akustiky v zásadě jen o její tloušťku.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.14 18:21
avatar

Chtěl bych svým příspěvkem odpovědět na více dotazů,které se problému zvukových izolací dotýkají.

Zatlumení zvuků a také hluku ve stavebních konstrukcích je závislé na frekvenci procházejícího zvuku.Nízké frekvence tak do 500 Hz jsou zatlumeny nejvíc masivními,hmotnými materiály.Tedy betonem a cihlami.Kmitočty vyšší,do 10 000Hz spíše zachytí a utlumí spíše vláknité materiály.Mezi ně počítáme desky HOBRA nebo sádrovláknité.Patří sem samozřejmě i minerální vlna.Ovšem možnost jejího použití má i konstrukční omezení.Čím více je ve stavební konstrukci stlačená,tím menší má tlumící schopnost.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.14 19:58

Díky za obsáhlý vhled do problematiky. V mém případě potřebuji akusticky co nejlépe odizolovat patro RD, kde mám k dispozici cca 30 cm v podlaze patra, kde byla původně škvára a pak cca 30 cm v podhledu v přízemí. Vata tak bude stlačena jen vlastní vahou. Cena je samozřejmě jeden z klíčových parametrů, takže se snažím zjistit, zda dosáhnu lepší akustické izolace s použitím větší tloušťky vaty s horší lambdou nebo tenčí s lepší lambdou. Z pohledu tepelné izolace mi to je jedno, jelikož obě podlaží budou vytápěná.

doplněno 12.02.14 00:47:

No asi se nakonec vydám cestou čím víc vaty tím líp a nacpu tam nějakou levnou a tlustou...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.