Repas baterií AKU nářaddí

Od: Datum: 08.02.14 23:50 odpovědí: 9 změna: 09.02.14 23:54

Zdravím všechny,

mám nářadí makita a k němu 18v Li-Ion baterie, jedna baterka je naprosto hyn, mám ji tady rozebranou a hledám náhradní baterie. Rád bych se zeptal, jestli musím použít origoš baterie

http://www.mercateo.cz/p/850C…684431-7408595591-18283950120

nebo můžu použít jiné třeba s vyšší kapacitou např.

http://shop.battex.cz/vyrobky/NCR18650B-D.php

obojje jsou bez ochrany ta je připojená k bloku baterí. Otázka zní jestli je ochrana dělaná jen přímo na tuhle kapacitu (odpor nebo nevím co všechno :) ) nebo bude fungovat stejně i s ostaními bateriemi.

Díky za reakce Mira

doplněno 09.02.14 00:16:

ještě jsem našel tuto

http://postovnezdarma.cz/nabi…-18650-baterie-3000mah-4-kusy

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: zabu
Datum: 09.02.14 00:35

Pokud nové články budou mít stejnou nebo vyšší kapacitu, tak poškození nehrozí. Automatika odpojí nabíjení. Při výměně za články s vyšší kapacitou, se bude nářadí asi nabíjet delší dobu. Záleží na konstrukci nabíječky.
Pokud jsou původní články spojené nabodovaným páskem(nejsou v držáku), doporučuji koupit články s tímto páskem, a poctivě spojit. Je tam dost málo místa, to ale asi už víte, když to máte rozebrané..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.02.14 09:23

Máte pravdu místa je tam opravdu málo, máte zkušenost s nějakou značkou baterií, které je lépe se vyhnout? A naopak, které jsou kvalitnější?

Četl jsem , že je zakázáno baterie pájet klasickým způsobem, viděl jsem na youtobe jak si chlapíci vyrobili bodovačku k tomu určenou. Budí to ve mě trochu pochyby zda to nemůže baterii poškodit víc než obyčejné rychlé pájení.

vs.

Dky za rady

Datum: 09.02.14 11:32

Sežeň si několik vyřazených baterií z notebooků, je docela vysoká přavděpodobnost, že v nich najdeš 6 až 8 článků 18650, z nichž bude většina použitelná (nebo i všechny, pokud odešla elektronika), takže budeš mít repas zadarmo. A pájet se dají bez problémů, když na to máš vhodné vybavení, jen je nesmíš přehřát.

Od: hudzi*
Datum: 09.02.14 11:10

Doporučuji GES Electronics. Nechávám si tam dělat všechny možný accu už dlouhý roky a nikdy žádnej problém.

Od: zabu
Datum: 09.02.14 12:46

Souhlas. V GES vám nabodují pásky na libovolnou baterku.
A zkušenost s nějakou konkrétní značkou nemám. Pájet se dají, ale chce to dobrou pájecí kapalinu, a větší hrot, aby pájení netrvalo dlouho. Teplota jim opravdu nesvědčí. Ty pásky jsou lepší.

Datum: 09.02.14 22:02

Ještě jedna drobnost - může se stát, že baterka bude chytřejší a chip v té elektronice si bude pamatovat, že články jsou špatné a i po výměně za nové nebude chtít baterka správně fungovat to se pak musí řešit poměrně složitě přepsáním paměti chipu...

Datum: 09.02.14 23:50

:) Zase mám dalšího brouka, moje baterka je Makita BL1830 asi nevíš jestli se to týká zrovna jí

Datum: 09.02.14 23:20

Pájení bateriím škodí. Výroba se provádí bodováním, které je šetrnější. Nejlepší je nechat si udělat repas. Záleží kde bydlíš. Dělá to EMOS, Fulgur a případně sběrná místa. Chce to řešit konkrétně dle místa bydliště. Vlastní výrobu jsem zavrhl.

Datum: 09.02.14 23:54

Mě docela štve že všude propagují že ta baterka má 3,0 Ah a když jsem ji rozebral mají všechny kapacitu 2,1 Ah.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.