Cena za připojení radiátorů?

Od: Datum: 08.02.14 00:06 odpovědí: 18 změna: 13.02.14 10:22

Je normální ,aby za připojení 4 těles vy bytě (3 větší a 1 malé) a odpojení starých..byla cena přes 8 litrů?..Pán topenář z firmy, kde jsme radiátory zakoupili se byl u nás na to podívat...prý to bude stát pár stovek..a pak pošle cenovou nabídku a tam stojí cca 8 000: D tak nevím...ale nák se mi to nechce líbit...co si o tom myslíte?...zasílám screen rozpisu ...Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.02.14 00:26
avatar

Dobrý den, obecně - ceny jsou smluvní a je na Vás výběr řemeslníka. Můžete i požadovat vysvětlení cenového rozpisu. Případně si nechat udělat rozpis od jiného řemeslníka a porovnat. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lendak*
Datum: 08.02.14 00:46

...mě spíš zajímají názory ostatních...určitě je tu spousta těch ,kteří něco podobného řešili...a rozhodně tuhle nehoráznou sumu za připojení 4 těles dávat nehodlám..nejsem blázen ani Bill Gates;))

Datum: 08.02.14 01:42

Pokud musí trubky hodně předělávat - vařit , ohýbat (předpokládám, že rozvody jsou ještě v řeleze, nebo ne?), dále musí dávat nové závěsy do zdi, tak se obávám, že vám to těžko udělá někdo zadarmo. Představte si sám sebe, jak dlouho by vám asi jden radiátor trval. Jen to zavěšení budete dělat hodinu. Pokud tedy reálně jeden radiátor bude dělat 3..4 hodiny, tak to prostě vychází 1500..2000 na kus.

Pokud získáte výrazně levnější nabídku "s papírem", dejte zde vědět, také mě to zajímá. Předpokládám, že někdo to udělá i kolem 6000, ale bez dokladu.

doplněno 08.02.14 11:20:

Plyn taky není zadarmo. Já neříkám, že se mi taková cena líbí, proto si taté většinu prací dělám sám, ale je to prostě realita.

doplněno 08.02.14 11:28:

Běžná hodinová sazba je 400 Kč (nebo 200..250 leda tak nekvalifikovaný hodinový manžel ).Také předpokládám, že jsou v tom i drobné stavební úpravy, Takže když dáte těch 16h x 400 = 6400 Kč, plus doprava a plyn a nějaký drobný instalační materiál, dále riziko záruční reklamace a dalších nákladů, tak jsme na těch 8000... Bohužel.

Jedině vzít někoho místního, kdo to udělá načerno.

doplněno 08.02.14 11:45:

Taky bych si samozřejmě hledal další cenové nabídky (jenže ty jí nikdo nedá přesné, pokud to neuvidí a zadarmo k ní nepůjde, takže jí to moc platné nebude, každý řekne 5..10 tis.a úplně rozumím, tomu že se paní cena nelíbí. Sama vydělá za den např 1000 Kč, ale pokud si chce někoho najmout, tak mu jen za práci zaplatí několikanásobně tolik.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.14 04:41

Zkuste počítat takto: I kdyby tedy dělal jeden radiátor 4 hodiny, t.j. celkem 16 hodin (můj názor je, že každopádně se to dá stihnout za jeden den) tak to vychází: 8234Kč /16h = 515 Kč/h ! Nezdá se vám to trochu přehnané, taková částka (8234) za jeden den? Navíc pochybuji, že toto bude konečná částka, určitě bude třeba nějaké šroubení, případně redukce, ventily...
Takže to muže být klidně i 10000 Kč. Můj názor je, že se to dá udělat za 6000 Kč i s dokladem. Určitě bych si nechal udělat ještě další cenovou nabídku.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.02.14 05:44
avatar

Nemám možnost nahlédnout do bývalých cenníků za práce, v tomto případě za instal. a UT. Je možné, že pod položkou Montáž otopného tělesa a dopojení se skrývá i to sekání a navaření nových přívodů, vy/napuštění systému, regulace a nastavení a další...Vyžádejte si podrobný rozpis prací, které ta položka Montáž a dopojení obsahuje.

A jak píší kolegové, oslovte jiné instalatéry, nechte si udělat rozpis prací a nákladů. Je možné, že najdete i lepší/horší nabídky... dost často se do faktury vypsalo ještě jednotlivě i to, co se vcelku skrývá pod položkou Montáž...

Píšete v bytě, nevím bližší okolnosti, uvažte, zda by bylo možné některé práce udělat zadarmo, svépomocně. Třeba vypuštění systému, demontáž radiátorů.

V té režii bude zřejmě i ten drobný materiál. I když by po montáži ve faktuře měla být rozepsaná i Dodávka materiálu, třeba ventily, tesnění, příruby, kolínka, a td.

zkuste kontaktovat vnitřní poštou rádce s nickem martincakl ten toho ví hodně...možná, že zareaguje sám..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 08.02.14 08:31

Co ves, to jiný pes. Nemůžete srovnávat, když ceny jsou smluvní, měl jste si obejít několik instalatérů. Ale hodně jich uvádí ceny na intu, pohledejte. Minulý rok za koupi, výměnu 2 ks radiátorů 14000.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.14 09:08
avatar

Nejsem topenář,jsem jen člověk,který si dovede udělat mnoho věcí sám a proto mne výměna kovových trubek topení za plastové stála jen cenu za materiál.Chápu,že jsou lidé,kteří si při zatloukání hřebíku do zdi dovedou způsobit úraz.Takovým antitalentům(nemyslím to zle) nezbývá nic jiného,než se obrátit na většího či menšího zloděje.Cena za vypuštění vody z otopné soustavy je přemrštěná(otevření jednoho kohoutu a čtyř odvzušňovacích ventilků),cena za demontáž radiátorů je také vysoká a tak bych mohl pokračovat.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: lendak*
Datum: 08.02.14 09:37

Pane Jirko i pánové výše..(Jsem žena a nevyznám se v tom..je docela lehké mě natáhnout) ..a máte naprostou pravdu...já jsem ani ve snu nepředpokládala ,že to může být tak vysoká částka...je pravda,že říkal něco o ohýbání trubek atd...ale ta cena mi přesto přijde přehnaná...když tu byl osobně,říkal něco o pár stovkách...a pak mi pošle nabídku kde je 8 000,-...Bohužel nemám nikoho pro svépomoc...a ani netuším zda připojovat musí odborník nebo si to šikovný kutil udělá klidně i sám...ale nikoho takového neznám...takže mám další problém:/..děkuji všem za odpovědi

Datum: 08.02.14 10:54

Zdravím. Abych to mohl posoudit , musel bych to vidět na místě.

Demontáž - 180kč - je to plechový nebo litina? Odnesou to a odvezou? Z kterého patra to ponesou? Unese to 1 člověk? Musí řezat staré konzole a zapravovat zeď? Já jsem nosil litinu ze 4p. ve čtyrech a už nikdy více. Cena dobrá .Odpovídá.

Montáž + dopojení -má tam psaný dopojení a pod podložkou č.3 navaření nových přívodů , tak tomu nerozumím. Já věším radiátory za 500 kč s dopojením (u novostaveb s tím že si vše nachystám při hrubé.) Takto se to nedá určit . Nevíme co vše musí topenář dělat a jestli používá autogen což je v dnešní době velká položka. Je v ceně materiál?

Vypuštění a napuštění . - tam bych o ceně trošku polemizoval , ale neznám místní podmínky.

Doprava - také nevíme od kud je . Kolik najede km.

Můžete si nechat udělat několik nezávazných cenových nabídek. Je to jen na vás.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.02.14 11:58
avatar

obávám se, že ta cena je hodně blízko realitě. nedávno jsem to samé absolvoval. staré radiátory jsem odpojil, nové "pověsil" na zeď. nechal jsem na tom cca 10 hodin práce (finančně vyjádřeno +/- 5000,- Kč). topenářovi jsem vše, podle jeho požadavku, nakoupil. soustavu jsem samozřejmě vypustil. topenář přijel a vše "jen" připojil. z původního "železa" přešel na měď. bez dokladu(a tedy možnosti reklamace) jsem mu zaplatil 2500,- Kč za cca 5 hodin jeho práce. samozřejmě používal svoje nářadí a drobný spotřební materiál.

jen tak mimochodem: jak tuto "operaci" máte ošetřenou administrativně? stavební povolení, povolení od družstva (případně souhlas vlastníků (v případě SVJ)...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.14 13:13

Sice se to netyka radiatoru ale remeslniku celkove-zadali jsme poptavku na sadros +izolacni vata na strop,asi 170m2,remeslnik pozaduje za 1 GKB 510!Kc,na internetu stoji ta sama 113,s DPH,sorry ale nekteri se asi po...,nenechte ze sebe delat dojne kravy,jiste,taky si potrebuje vydelat,ale co je moc to je moc!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.14 13:23

A nutil ně někdo si ho objednat, když se to zdá drahé? Nechápu tyhle nářeky *bzum*

Před chvilkou jsem byl nakoupit jídlo a nějaká protivná ženská tam křičela, že ty salátové okurky jsou hrozně malé a drahé.

A prodavač jí říká, ať si je tedy nekupuje. :-P A ona mu odsekla, že ať se stará o sebe.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lendak*
Datum: 08.02.14 20:50

andelck: obávám se spíš,že tady bude zepár chytrolínů co do tohoto řemesla mají co do činění a ti budou samozřejmě obhajovat i takhle závratnou cenu...na takové "rádce" nejsem zvědavá,protože být po jejich stála by oprava domu,bytu ,zahrady,terasy,a nevím čeho takovou astronomickou sumu,že by nám vylezly oči z důlku. *pivo*

Od: lendak*
Datum: 08.02.14 20:45

Benule: moje řeč...8000,- za jeden den práce?...to je hodně přehnané..a vůbec se to neblíží realitě..ani kdyby se stavěl na hlavu až v Praze...dnesk se u nás stavoval pán,co opravuje kompletně domy...mezi řečí jsem se na to zeptala...není to přímo jeho obor ale má pod sebou lidi kteří do dělají a oné cenové nabídce se jen smál...pokud by tyhle nekřestanský peníze byla cena za připojení,tak by každý kdo kupuje pár kusů radiátorů mohl rovnou cenu násobit 2ma..neexistuje...

 

Datum: 12.02.14 18:55

lendak - obávám se , že nemáte pravdu. Kde jste vzala 8 000,- za den práce. Toto není práce pro jednoho člověka , tak že už to musíte vydělit dvěma .A kde máte materiál? A doprava je zdarma? A kde máte sociální , zdravotní , účetní , silniční daň, běžné opotřebení vercajku , popřípadě autogen atd atd.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lenddak
Datum: 12.02.14 23:56

je jasné,že si hájíte svý řemeslo...jenže...podle vás je cena za připojení podobná, jako za cena za běžné radiátory?...to silně pochybuju. ..když jsem po pánovi chtěla rozpis (dle rad zdejších) co všechno vlastně zahrnuje ona montáž... jelikož:navaření ,trubky atd očividně učtuje zvlášt...odpověd už jsem jaksi neobdržela...ptám se proč...už podle tohoto chování usuzuji,že vše nebude tak zcela v pořádku..Nechám si udělat cenové nabídky od jiného instal. a garantuji vám,že ta částka bude diamet.jiná...

Od: lendakk
Datum: 12.02.14 23:59

to instalater: mimochodem...obotřebení vercajku je směšný argument...copak vám taxikář účtuje ojetí pneumatik, když vás veze z hospody domů : D?

Datum: 13.02.14 10:22
avatar

rozhodně ne! řekne vám, že s vámi ujel 10 km a spotřeboval 1l benzínu. zaplatíte mu 38,50 Kč a jdete domů.

nebo je to jinak a zaplatíte mu cca 200,-Kč (včetně ojetých pneumatik, opotřebovaných destiček atd...)?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.