Přechod k menšímu dodavateli plynu - rada

Od: Datum: 07.02.14 21:16 odpovědí: 7 změna: 08.02.14 12:12

Zdravím, potřebovala bych poradit. Už delší dobu se hrozím při pohledu na naše SIPO. Když nám po loňském nedoplatku zvedli zálohy tak, že mě to zvedlo ze židle, řekla jsem dost, a rozhodla se, že změníme dodavatele. Jenom si stále nemůžu vybrat, ke kterému dodavateli přejít. Přečetla jsem už spoustu diskuzí, ve kterých se názory dost rozcházejí. Dospěla jsem k názoru, že bych ráda přešla k nějakému menšímu dodavateli, který by byl levný, a zároveň spolehlivý. Už se mi fakt neche cpát vysoké částky do chřtánu nějakým gigantům :( Ocenila bych rady, zkušenosti a typy na takového dodavetele. Budu vám moc vděčná, protože už z toho šílím.

Děkuji Týna


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 07.02.14 21:29

Týno, nebylo by lepší začít přemýšlet o snížení spotřebovaného plynu? Ať jste u malého dodavatele neb velkého, tak spotřebovaný plyn musíte zaplatit. Nejsou to závratné částky při přechodu k novému dodavateli. Přeji vám, ať si vyberete dobře.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vlada*
Datum: 07.02.14 21:47

Zdravím

Pokud mohu doporučit, nikdy se neuvazujte na více jak jeden rok. Ve své podstatě je to podvod. Osobně jsem si prošel vymýváním mozků u těchto firem. Abych byl k otázte, Nevěřte tomu co vám slibují. Je to podvod.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.02.14 22:40
avatar

Zdravím, po pořízení domu loni na podzim jsme řešili podobný problém s hledáním poskytovatele plynu a elektřiny.

Nakonec jsme skončili u Elimonu - sice jsou některé společnosti i levnější, ale na druhou stranu našel jsem na Elimon pouze kladné recenze a musím uznat, že jejich přístup a jednání bylo velmi vstřícné a pohodové. Takže za mě jsem zatím spokojen:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.14 23:38

Ahoj. Jak tu píše Vlada a Uska, to co určitě nejvíce pomůže, je rozumná spotřeba komodit. Pouze šetřením energiemi se dají ušetřit i prachy. A měsíční zápisy stavů všeho, co má nějaký měřák, napojený na nějaké vyúčtování. Porovnávání dost napoví, jak se hospodaří.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zabu
Datum: 08.02.14 00:57
Takhle vypadá srovnání u mě. Při předpokládané spotřebě stejné jako loni.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.14 11:54
avatar

Na netu najdete jednotlivé dodavatele, kde má každý svůj ceník. Takže stačí porovnat ceny za kwh a pak není problém dodavatele změnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.14 12:12
avatar

Pokud máte starší dům, hledejte úspory v zateplení. Pokud nemáte peníze postupujte od nejvíce prochládajících míst. Výměna vchodových dveří, zateplení stropu na půdě, výměna oken, zateplení sklepa - podlah, celkové zateplení bude asi nejdražší. Zkontrolujte šířku všech obvodových zdí, je-li některá strana nedostatečně široká, tu případně zateplit prioritně, nemáte-li finance na celý dům. Položením koberce na studenou chodbu je prokázáno, že se tepelná pohoda zlepší o nějaký stupeň. Též výmalba teplými barvami přispívá na lepší pocit z bydlení. Kdysi jsme obložili dřevěnými palubkami dětemjenom kolem postelí a ihned jsme to pocítili, že je v pokoji tepleji. I když dnes už se to nenosí. Ale je to přírodní dřevo, tak to mám dodnes. Též prochládá skříňka u elektroměru. Zkontrolujte jak přiléhají dvířka. Můžete tam vlepit těsnící pásky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.