Jakou použít KARI síť

Od: Datum: 23.11.12 16:38 odpovědí: 6 změna: 26.11.12 09:30

Dobrý den,

chtěl jsem Vás poprosit o radu jak tlustou kari síť byste dali do 5-7 cm betonové spojené podlahy.

Na podlaze nechci vůbec šetřit a jde mi o to, zda-li má tluští síť ,např. 8mm 10x10, vůbec nějaký význam?

Po odkopání podlah nad sklepem my zbyl železobetonový monolit o tl. 5-7cm. Podlahu chci dělat spojenou tj. jakoby navýšit stávající železobetonovou kostrukci. Kari sítě chci navařit doprostřed zamýšlené vrstvy na nosné jekly, které vyčuhují o 6cm nad stávající úroveň. Povrh pořádně vyčistit a napenetrovat, aby se betony dobře spojily. Toto chci zalít C30 betonem. Na toto potom ještě půjde polystyren 5-8cm, podlahovka a anyhydryd.

Díky za vaše názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gue
Datum: 23.11.12 17:42

Ja myslím, že se betony nespojí. budou lezet na sobě. Pokud chceš mnohonásobně zvýšit pevnost, tak bych do stávajícího betonu vyvrtal diry a do nich chemickou kotvou vlepil treba zavtove tyce. Ty bych pak privaril na tu kari sit. Ale jestli ti ty jeklly couhaji z podlaky, tak to udelej jak píšeš, pokud čouhají jen ze zdi,tak bych tam dal ty tyče. Nový beton se se starým betonem nikdy pořádně nespojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: briketa007*
Datum: 23.11.12 18:01

Díky, to je zajímavej nápad. Jekly čouhají z podlahy a jsou způlky zalité. Jekl, spíš kolej, má 12cm na výšku. Kotvy tam asi nejsou do čeho chytit, když to má 6cm... ale udělat díry durch a zespoda prosunout tyč s patkou a přivařit na síť... nebo najít v betonu 2 podélný roxory a navařit to k tomu.

Datum: 23.11.12 18:26
avatar

5-7cm tlustý podkladák a doprostřed do výšky 6cm umístit kari síť? tu bych dal tak max 3 cm nad stávající konstrukci(krycí vrstva betonu pak bude cca 3cm a ne jen necelý jeden cenťák!To za prvé.Za druhé,běžně se tam jekly ,které by držely síť ve výšce nedávají-zbytečné zdražování,běžně podkládáme kouskem betonové cihly nebo origo podložkami eventuálně se při lití betonu háčkem trochu sítě vyzdvihnou,pkd ale máte jekly z odpadu,které by se jinak vyhodili-prosím.Ještě stačila by síť s oky 15x15a pdkd by šlo o garáž,tak 10x10 a tl 10mm.

doplněno 23.11.12 18:32:

Takže z5,s těmi jekly,ale ty výšky platí!Neprovrtávat , stačí když to zaleješ betonem a s tou sítí 8mm a oka 10x10 no problém,maximálně ještě pro lepší spojení obou vrstev po penetraci kontaktní můstek-v tomto by stačilo pro lepší spojení jen "slupka" lepidla (flexi na dlažbu) a do "živého"beton

doplněno 23.11.12 18:36:

To Gue -pkd je čistý a jen beton,tak se spojí vždy.Což právě většinou nebývá dokonale očistěn a proto se nespojí.Proto pro lepší spojení jak píši výše!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: briketa007*
Datum: 26.11.12 09:22

Zdravím,

tak si myslím, že když se beton DOBŘE vyčistí tak se spojí - když tam nebude prach, protože na to dělníci v 99 procentech kašlou, tak se to pak spojit nemůže (co jsem kopal tu starou podlahu, tak ty betony, ač bylo vidět, že jsou každý jiný, u sebe držely). Když to perfektně ometu, vezmu drátěným koštětem, ještě to vysaju a vystříkám WAPkou. napenetruju. tak to musí přilnout. Celej problém s tou plochou je, že je to vylité křivě někde je do vrcholu kolejnice 6cm. někde 4cm, kolejnice je křivě... kari síť chci navařit pod horní část , jako zespodu. takže bude cca 2-3cm pod povrchem.

To jestli betony přilnuly se stejně dozvíme až za 50 let na tomto fóru Dám tam odkaz následujícím generacím s linkem.

Datum: 24.11.12 20:03
avatar

Pokud chceš dělat ještě izolaci,tak je zbytečné na armovaný beton pokládat ještě další beton s karisítí.Spíše bych na základ položil polystyrenovou izolaci a teprve pak betonovou desku,zesílenou karisítí.Jak silnou kari?Záleží na předpokládaném zatížení.Navařování karisítě na jinou výztuž je zcela zbytečné,nová vrstva bude samostatná,jen je potřeba zajistit,aby síť byla v dolní třetině desky.-

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Od: briketa007*
Datum: 26.11.12 09:30

Podklad je právě tak nerovný, že bych to musel stejně dorovnat alespoň 3cm stěrkou než bych pokládal polyš.

doplněno 26.11.12 09:30:

viz obrázek

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.