Zvednutí střechy-má někdo zkušenost?

Od: Datum: 06.02.14 19:48 odpovědí: 12 změna: 07.04.14 11:28

Dobrý den,

koupili jsme starý dům z roku 1930...

Chystáme se na postupou rekonstrukci... Nemáme žádné zkušenosti, tak čerám informace tu. Nikde jsem ale bohužel nenašla, zda má někdo zkušenost e zvednutím střechy. Chceme vybudovat podkroví, ale půda je dost nízká. Má někdo zkušenost se zvednutím? Zajímala by mě přibližná cena-vůbec nemáme ponětí, kolik to může stát...

A ještě otázečka-na kompletní zjištění stavu nemovitosti mám hledat koho? Statik, projektant či nějaký stavební architekt?

Moc děkuji :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 06.02.14 20:05

koupili jste dům a teď budete zjišťovat stav? možná budete nakonec překvapeni, že se nedá na domě zvedat nic a bude lepší dům zbourat a postavit nový.

Ohodnoceno: 2x

Od: lenule*
Datum: 06.02.14 20:25

Díky, ale raději bych smysluplné odpovědi ;)

prosím, takovéto komentáře si ostatní odpusťte...

Datum: 06.02.14 20:31

jestli nevidíte v mé odpovědi smysl, tak pak si jí přečtěte ještě jednou. jestli Vás uspokojí, že ta nadstavba může stát od 10 tisíc do 5 milionů, tak prosím. ještě si připočtěte cenu projektu + náklady na stavební povolení

Ohodnoceno: 4x

Od: hudzi*
Datum: 06.02.14 20:47

Jestli to není vyloženě architektonická paráda, tak to rovnou zbourejte.

Ohodnoceno: 0x

Od: cuca®
Datum: 06.02.14 21:01

Ano hudzi, super rada.Vážený,starší domy k rekonstrukci se většinou kupují proto, že dotyčný nemá najednou hromady peněz, aby si mohl postavit dům nový.Tedy předpokládám, kdyžtak mě může tazatel opravit.

Jinak by nejspíš otázka zněla:

Koupili jsme dům ke zbourání, ví někdo kolik to bude stát a kam s odpadem?

Také chceme k domu "kousek" přistavět,jelikož předpokládám, že to bude potřeba na ohlášku, nebo stavební povoleníi, nevím, na stavebním úřadu, předpokládám,že budeme potřebovat architekta,aby vytvořil projekt.

Takže bych se nejdřív zeptala tam, co budou potřebovat,sehnat stavebního architekta, a jelikož je dům starý,tak klidně nejprve i statika, aby vypracoval nějakou zprávu o tom, zda je vhodné dům zvýšit a za jakých podmínek.

Od: hudzi*
Datum: 07.02.14 03:52

Já tomu rozumím uplně přesně. Ale věřte mi, že až to za deset, dvacet let dostaví, tak se budou mlátit do hlavy, že to tenkrát raději nestrhli. Respektive budou se do ní mlátit už po pár prvních kopnutích do zdi a až zjistí co to všechno koštuje, dodatečně izolovat atd... všechno děláte dvakrát...abych mohl udělat něco novýho, to starý musí prvně ven. Ve výsledku to vyjde podstatně dráž než novostavba a stejně prakticky nikdy nedosáhnete parametrů které by měla "moderní" stavba mít. Pár totálních rekonstrukcí starých domů už jsem viděl, nakonec z toho většinou zbude jen pár obvodových zdí...super, ušetřeno 50 000, ale stejně je to na bobek.

Datum: 07.02.14 14:29

přesně tak. tohle si musí každý rozmyslet, event. vyzkoušet, ale já už bych to nikdy neudělal, pokud dům nebude min.pořádně izolovanej. zvedat sežranou střechu s osmdesát let starejma taškama, je k ničemu. nová střech je ranec.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.02.14 21:09

A co takhle cist vnitrni postu?

Datum: 07.02.14 17:27

Ahoj. Lenule, nehněv se na ty chlapy. Oni to berou asi dost, někdy až militantně prakticky. V praxi se dá udělat skoro cokoliv. Jen v tomhle případě, je dotaz dost povrchní a nedá se z něho moc co radit. Spíš by pomohlo sem dodat nějakou fotku, nebo nákres. A jakou výšku toho zvednutí by se asi mělo jednat? Jde o to, jestli by se to zvedalo na obvodové zdi s úpravou krovů nad tím jednotlivým zvednutím? Nebo vše o nějakou část. My jsme zvedali, sice velkou garáž na plochu, ale asi o 120 cm. Měla betonovou střechu položenou na betonovým věnci a tak to šlo postupně nadzvedávat hydraulickými hevery asi o 4 kostky silikátů. Ale, v tomto případě to bylo relativně jednoduché. Vy budete asi potřebovat stavební povolení s vypracováním projektu-plánů pro tu změnu. Třeba sem někdo dodá ještě nějaké doplnění. Ahoj.

Datum: 07.02.14 22:08

Zdravím

Možná jsem tuto otázku dobře nepochopil ale budiž.

Není problém zvednout celou střechu. Čtyři auto zvedáky a máte to nahoře. Do jednoho rohu dáte autozvedák, do dalšího rohu dáte další zvedák a tak pokračujete. Střecha má hrozné zvuky, ale funguje to. Pořád musíte podkládat to co zvednete. Asi jsem to dodře nevysvětlil, ale kdyžtak se ozvěte, doplním.

Datum: 07.02.14 22:41

Podívejte, Vaše otázka je fakt bez jakéhokoliv upřesnění moc obecná.

Doma jsme v uplynulých asi 3 letech rekonstruovali starý barák - samozřejmě, že všechno bylo nakonec jiné, než jsme si na začátku mysleli a ve výsledku zůstali 3 zdi a všechno se dělalo svépomocí znovu - částečně izolace, nová střecha (komplet včetně trámů), nové stropy, rozvody, ... cca 700 000 v háji.

Nyní se budeme pouštět s přítelkyní do rekonstrukce starého domu s tím, že nás čekají rozvody, přistavení 1 místnosti, izolace atd., ale nebudeme již řešit komplet střechu, která je na svůj věk v dobrém stavu. Jedná se o dům v současnosti 1 1 a po rekonstrukci z něho bude 3 kk, částečně podsklepený, vlhkost na starý dům prakticky nulová (max trochu ve sklepě) a dle známého stavaře (opravdu ale schopného, který své práci skvěle rozumí) do této rekonstrukce nasypeme cca 350 000. Samozřejmě při co největším podílu práce svépomocí.

Tak doufám, že vám to alespoň v rámci možností pomohlo. Jinak, pokud byste se chtěla pustit do střechy, tak než ji zvedat (kdy je možnost rozpadu staré střechy - navíc staré baráky nemívají betonový věnec), tak je vhodnější ji udělat znovu. Doma jsme u domu 6x11m platili cca 250 000Kč - 150 000 tesaři 100 000 pokrývači.

Od: elzina
Datum: 07.04.14 11:28

Dobrý den,

mám podobnou otázku. Koupili jsme dům z roku 1970. Střecha je lehká, krytá eternitem ve slušném stavu (s eternitem by se pokud možno nemělo hýbat, jak vím). Půdorys je 9x9m. Plocha střechy dělá cca 100m2. Lze takovou střechu zvedat i s krytinou? Nehrozí padání tašek? Jestli je tam betonový věnec, to netuším, ale předpokládejme, že ano. Máme omezené finance.

Máme vlastně na výběr 3 možnosti: 1) přistavět 2 místnosti, každá 3x4m (tzn. nová okna, základy, kus střechy, podlahy...)

2) nová střecha

3) zvednutí střechy

Předpokládám, že zvednutí střechy bude nejlevnější. Na kolik by to asi mohlo přijít, kdyby se zvedalo i s krytinou (jestli to je vůbec u ethernitu možné)? Za odpovědi předem děkuji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.