Zateplení podkrový - odvětrání hřebene

Od: Datum: 06.02.14 13:33 odpovědí: 6 změna: 20.02.14 09:19

Dobrý den,

Potřeboval bych poradit se zateplením podkroví a ovětráním hřebene. Střecha má 35° a skládá se z hliníkových falcovaných šablon, lepenky a podbití z prken. Boky jsou z heraklitu (lisovaná cementosláma) omítka z břízolitu. Mezi krokve plánuji přichytit lištami difuzní folii JUTADACH 135 až k hřebeni, kde nevím, jestli se přez sebe mají folie přeložit, nebo ponechat mezeru u hřebene. Následuje min.izolace Wiegla 100, rošt z hranolů, izolace Wiegla 60, porozábrana Jutafol REFLEX, přímí závěs, cd profily-hranol, šikminy a strop z SDK, boky z palubek. Nevím jaký je systém napojení parotěsné folie na komín. Jak je to s SDK? Min. u komína by měl být asi protipožární. Dále nevím jak odvětrat prostor mezi SDK stropem a hřebenem. Našel jsem takové plastové průduchy, které se podsunou pod hliníkové šablony, ale co jsem se dočetl, jsou určeny spíš pro jiné krytiny. Musí se vyřezat podbytí? Tady celkem tápu. Snad více napoví fotky.

Podkroví nebude trvale obydleno, nachází se nad dílnou a topit se tam bude kamny příležitostně.

Předem děkuji, že si to přečtete a těším se na odpovědi.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zabu
Datum: 06.02.14 13:58

Jen k těm průduchům. Když mě dělali střechu, nechal jsem již osadit i tyhle plastové průduchy. Jednou se to bude zateplovat, tak ať je to odvětrání připravené. Alespoň to zatím větrá půdu, i při zavřených okýnkách. A pokrývači místo prořezávání podbití, do něj pod těmi odv. šablonami vyvrtali vždy dvě díry asi tak 50-60mm průměr(neměřil jsem to) vedle sebe. Bylo to asi rychlejší, než to prořezávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.14 14:06

To tam opravdu chcete dát pouze 60mm izolace? tam bude zima jako venku.

Když už bych to dělal, tak minimálně použít těch 20cm.

Co se týče odvětrání hřebene, tak nejjednodušší a nejlevnější varianta možná bude předělání hřebene tak, aby větral.

Případně máte možnost dát izolaci mezi kleštiny a na každé straně udělat větrací okno v nezateplené části štítu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: meci
Datum: 06.02.14 16:24

Bude tam 100 mezi krokvemi +60mm izolace v roštech, je to v textu i v obrázku. ;) Jinak větrací okno na jedné straně v čele štítu je. Na druhé straně štít není. Střecha navazuje na střechu domu. Nemyslím si, že by toto okno stačilo k provětrání. Podle mě je potřeba komínovej efekt aby byla střecha provětrána. Představuju si to tak, že by mezi difuzní folií a podbotím šel vzduch nahoru do těch vsazenejch průduchů. Ale proto se ptám, jestli někdo nemá tu zkušenost.

Datum: 06.02.14 21:50
avatar

Meci, vůbec Vás nepotěším, páč vidím jen samé chyby.

nevidím odvětrávanou mezeru mezi folii a záklopem, pak vaty je hrozně málo, asi tak na rok 1994-1998. Nevím proč je tam rošt z hranolů. a další problémy. To by chtělo debatu on line. Pokud máte zájem, zkuste hledat na mne kontakt a pokecáme. U internetu budu až v neděli večer, v pondělí chvilku a pak jedu pryč..


doplněno 10.02.14 08:28:

Meci, klidně se ozvěte, ale jen v pondělí v noci odjíždím na týden mimo poč...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: meci
Datum: 09.02.14 17:54

Pane Cukráři, folii samozřejmě dám cca 4cm od podbytí. Na obrázku je to asi špatně vidět a v textu jsem to nezmínil. Vaty je tam tolik proto, protože se nejdná o obytný prostor. Vím, že víc vaty by nebylo o tolik dražší, ale zase se zmenší vnitřní prostor. Bude to místnost na sportovní a společenskou aktivitu. Tzn. pinec, boxovací pytel, posezení, cokoliv. Budou tam krbová kamna k příležitostnému zatopení v zimě. Krokve mají na víšku cca 100mm čili 100mm vaty. Pak budou hranoly příčně přz krokve mezi které se dá 60mm vaty, parotěsná folie, přímý závěs, který se přišroubuje na ranoly. Čili mezi SDK a parotěskou bude mezera. Viděl jsem jak to dělal pan Standa, četl jsem aplikační manuál pana Rypla, procházel jsem diskuze a Vaše příspěvky. Mě příjde, že dělat mraky děr při šroubování SDK do CD profilů přez parotěsku není moc dobrý, i když se to tak normálně dělá. Navíc já chci elektroinstalaci umístit do toho prostoru mezi SDK a parotěskou. No zkusíme se spojit. Kontakt na Vás jsem našel. Každopádně děkuji za zájem. :)

Od: meci
Datum: 20.02.14 09:19

Našel jsem napojení parozábrany na komín od pana Ing. Pavla Matouška

Pro tento případ je nejlepší vytvořit klempířský prvek (límec - něco jako přírubu ) - úhelník ve tvaru nerovnoramenného L , šířka asi 150 x 50 mm. Ke komínu jej ale nesmíte přivrtávat , ale vyrobit jej jako dvoudílný a stáhnout šrouby , pokud je komínové těleso hranaté. Přitom nesmí vzniknout mezera nebo spára v napojení límce. Nejvhodnější materiál - pokud kombinujete s parozábranou na bázi Al fólie - je hliníkový plech , nejlépe tl. 0 ,8 - 1 ,0 mm. Na tento límec je nutno ve vzdálenosti 100 mm od komína systémovou páskou nalepit parozábranu , která nesmí jít ke komínu blíže. Celý límec pak může být nad parozábranou vyložen tepelnými izolacemi Rockwool , typ Rockmin , Airrock apod. (třída reakce na oheň je A1 , tedy komínového tělesa se mohou dotýkat ).

Nebo: http://ciko-kominy.cz/prostupy/

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.