RD vymezení bytových jednotek

Od: Datum: 06.02.14 08:46 odpovědí: 1 změna: 06.02.14 21:25

Dobrý den, sháním někoho, kdo mě vymezí v RD dvě bytové jednotky, jsem z Blanska. Případně jestli tady je někdo, kdo to řešil a jak? Je to proveditelné. Každá jednotka má samostatný vstup dílčí měřiče plyn, elektrika, voda vlastní oddělený sklep a půdů a společnou zahradu. Jediné co jsem zjistil tak že bych musel sepsat prohlášení vlastníka a vložit na katastr + přiložit schémata půdorysy bytových jednotek.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pavla2013
Datum: 06.02.14 21:25

Povinné náležitosti prohlášení vlastníka budovy o vymezení jednotek obsahuje zákon č. 72/1994 Sb., o vlastnictví bytů, v platném znění a ty jsou: a) označení budovy údaji podle katastru nemovitostí, číslo jednotky včetně jejího pojmenování a umístění v budově; b) popis jednotek, jejich příslušenství, podlahovou plochu a popis jejich vybavení, (musí být uvedena celková podlahová plocha jednotky, všechny místnosti, z kterých se skládá daná jednotka včetně uvedení podlahových ploch u jednotlivých místností, musí být uvedeno vybavení i příslušenství dané jednotky, např. sklep mimo jednotku; c) určení společných částí budovy, které budou společné vlastníkům všech jednotek a určení společných částí budovy, které budou společné vlastníkům jen některých jednotek - společné části domu jsou např. základy, střecha, hlavní svislé a vodorovné konstrukce, vchody, schodiště, chodby, prádelny, atd.; d) stanovení spoluvlastnických podílů vlastníků jednotek na společných částech budovy a to ve formě zlomku; e) označení pozemku, který je předmětem převodu vlastnictví nebo předmětem jiných práv; f) práva a závazky týkající se budovy, jejích společných částí a práva k pozemku, která přejdou z vlastníka budovy na vlastníky jednotek - jedná se zejména o různé smlouvy s dodavateli energií, medií, apod., různá zástavní práva, věcná břemena a nájemní práva; g) pravidla pro přispívání spoluvlastníků domu na výdaje spojené se správou, údržbou a opravami společných částí domu, popřípadě domu jako celku; h) pravidla pro správu společných částí domu, popřípadě domu jako celku, včetně označení osoby pověřené správou domu. K prohlášení se přikládají půdorysy všech podlaží, popřípadě jejich schémata, určující polohu jednotek a společných částí domu, s údaji o podlahových plochách jednotek. Tyto půdorysy by měly být nedílnou součástí prohlášení vlastníka, tzn. neměly by být na katastrální úřad podávány samostatné mimo hlavní listinu, ale měly by být s hlavní listinou pevně spojeny. K výše uvedenému je třeba říci, že nesplnění byť i jediné povinné náležitosti může znamenat neúspěch při správním řízení o povolení vkladu prohlášení vlastníka do katastru nemovitostí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.