Jaký ohřev bazénu

Od: odpovědí: 3 změna:

Zdravím blíží se jaro tak bych si rád do bazénu který máme a je 1,2m hluboký z toho z půlky 60cm v zemi zbytek obezděn a obetonován a je 6mdlouhý a 3m široký pořídil ohřev nevím zda čerpado nebo plachty pořeboval bych poradit když čerpadlo jaký typ a kolik to sežere peněz myslím provoz a když plachty jak velké a kolik díky za pomoc

3 odpovědi na otázku

 

 


0x
avatar clayman

pokud chcete bazén opravdu vytápět jinak než sluncem pak by bylo rozumné bazén zakrýt. Pár našich sousedů vytápění má, ale všichni mají bazén zakrytý. Byla by hloupost prát do vody kW energie, aby se přes noc/den ztratila. Plachta sice pomůže, ale ideální je obojí - polykarbonát a plachta k tomu. Asi máte bazén odizolovaný polysterenem, že ano? :)

Soused má vytápení tepelným čerpadlem ze vzduchu.

Nenapsal jste čeho chcete dosáhnout - koupání květen - říjen? nebo jen teplejší vody v létě?

 


0x

Ahoj. Než nějak začneš vymýšlet něco, co je dávno vyřešeno, mohl by jsi se podívat k někomu, kdo to dokonce vystavuje i s popisem veškerých funkcí a s informacemi o výkonech. Jmenovat netřeba, je jich na trhu dost.

 


0x

Dobrý den,

při hledání informací ohledně solárního ohřevu vody v bazénu jsem zjistil několik informací, které by Vás mohli zajímat.

Pro orientační výpočet plochy solárních panelů lze použít vzorec, kdy plocha solárních panelů je rovna 60% plochy vodní hladiny při hloubce bazénu 1,2_1,5m. Při volbě velikosti plochy solárních panelů berte v potaz, že vzdálenost od bazénu, výška umístění, odpor solárního ohřevu, délka, tvar a průměr propojovacího potrubí způsobují tlakové ztráty a tím je zvýšené namáhání cirkulačního čerpadla. Zvažte (případně se poraďte s prodejcem), zda vaše stávající cirkulační čerpadlo bude mít dostatečný výkon na připojení solárních panelů.

Solární ohřev umístěte tam, kde je dostatek přímého slunečního svitu. Čím déle se slunce opírá do ohřevu, tím bude výsledek ohřevu lepší. Pokud zvolíte šikmou instalaci (na střeše, na konstrukci atd.) orientujte ji na jih až jihozápad. Optimální sklon ohřevu je cca 30°. Solární ohřev vždy kombinujte se solární plachtou. Solární plachta omezuje únik tepla naakumulovaného v bazénové vodě při poklesu okolní teploty (např. v noci).

Vzhledem k nízkému výkonu _ výtlaku kartušové filtrace je pro kombinaci s kartušovou filtrací vhodný pouze solární ohřev Pyramida (min.výkon filtrace 2m3/hod) nebo Easy Solar System. Propojovací potrubí je nutné zkrátit na minimum a ohřev by neměl být umístěn výše než 60cm nad úrovní filtrace.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]