Lustr, kam zapojit uzemnění?

Od: Datum: 06.02.14 01:05 odpovědí: 9 změna: 06.02.14 21:32

Zdravím, na fotce je situace, která je na mém osvětlovacím tělese. Nevíte kam mám zapojit uzemnění? Jedna označená zdířka je na té čokoládě a dál to nikam nevede a druhé přímo na tom kovovém tělese. Z návodu jsem se nedozvěděl nic. Děkuji moc.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.02.14 02:00
avatar

Stačí jen použít hlavu,na obrázku vidíš dvě místa se stejnou značkou,to by ti mělo zapálit!

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.14 08:40
avatar

"...vidíš dvě místa se stejnou značkou..."

No právě, připojovací místa jsou dvě, ale drát jenom jedem. Tu otázku od laika zcela chápu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.02.14 02:08

Protože nevidím co je strčené z druhé strany čokolády a připojený drát by mohl viset nevyužitý, volil bych šroubek na tělese svítidla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.14 04:19
avatar

Už jsem se setkal s tím, že lustrsvorka (čokoláda po Vašem) je prostřední svorkou nasunuta na jazýček vylisovaný a vyhnutý z kovového materiálu svítidla.

Zkuste se podívat z druhé, na foto odvrácené strany lustrsvorky. A DEJTE VĚDĚT, můžete tak pomoci i jiným s podobným problémem...

doplněno 06.02.14 16:12:

Jsem zkušenější, napadl mne ten jazýček...i Vy jste se mohl přehlédnout, ten jazýček je dost nenápadný. Proto jsem na něj upozornil...typ nevyšel...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: yahzee*
Datum: 06.02.14 15:00

Ano není to na fotce vidět, ale proto píšu přeci, že to dál nevede, ne? Když nevede, tak nevede, není to dál připojené nijak k lustru ani nikam, prostě se ten drát v tom plastu ztratí. Osobně si myslím, že z logiky věci to uzemnění má být zapojeno na kostru svítidla, tedy na ten šroubek na fotce vlevo. A také si myslím, že v té lustrosvorce je zdířka proto, kdyby uzemňovací kabel byl příliš krátký, než aby dosáhl až na tu kostru. A pak by tohle sloužilo jako jakési prodloužení, tj. uzemnění by se zapojilo do lustrosvorky a pak by se dál vyvedlo zezadu lustrosvorky dalším drátem na ten šroub. Nebo tam prostě výrobce nechal univerzální díl. Jsem laik, myslel jsem, že třeba někoho zkušenějšího napadne nějaký jiný důvod. Takže se to zapojuje na kostru. Děkuju moc všem ;)

Datum: 06.02.14 21:32
avatar

Odpověděl jste si úplně přesně sám. Zelenožlutý vodič můžete připojit na svorku a pak propojit druhou stranu na šroub kostry pokud nebude vodič dostatečně douhý, nebo přímo na šroub kostry.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.02.14 08:37
avatar

I kdyby byla prostřední svorka připojena přes (z fotky neviditelný) jazýček na kostru jak píše Hejkal, nic nezkazíte a žádný předpis neporušíte, když zelenožlutý vodič připojíte přímo na ten šroubek na svítidle. Naopak tím vynecháte jeden zbytečný spoj.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: hop®
Datum: 06.02.14 08:40
avatar
@magdon: ANO ! Presne to jsem chtel napsat! *palec*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 06.02.14 11:01

Když to vede nikam, tak logicky přímo ma kostru.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.