Odečet elektřiny

Od: Datum: 05.02.14 18:27 odpovědí: 10 změna: 05.02.14 20:14

zdravím

potřebuji zda poradíte někdo ohledně odečtu elektřiny, namonotvali mě nove elektrohodiny a potřebuji zjistit zda jsem dobře nahlásil konečný stav měřidla na hodinách.Na displei mám tato čísla 0002705 ale pod číslem 5 je trojúhelník šipkou dolů co to teda znamená? zda jsem to nahlásil dobře a to 0002705,nebo má být 000270,5

díky za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.14 18:37

Je to trochu zmatená otázka. Hlavní hodiny jsou zaplombované a právo měnit je má pouze dodavatel elektřiny. To znamená, že je nemůže měnit ani elektromontážní firma. Při výměně hodin si pracovník energozávodu sám opíše stav a tudíž nic nehlásíte (něco jiného je samoodečet).

Máte právo si vyměnit pouze podružné měřící přístroje a potom nikomu nic nehlásíte. Jedině majiteli domu, který podružná měřidla namontoval, ale to by vám asi nedovolil vyměnit.

Takže o co se vlastně jedná?

Vzhledem k velkému množtví elektrohodin, tak je u displeje vždy napsáno o jaké jednotky se jedná (digitál). U mechanických hodin se nepočítá poslední červené pole.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.02.14 18:39

nemáte- li jistotu zavolejte pokud máte elektřinu od čezu 840840840 je to bezplatná linka a zeptejte se přímo tam

Datum: 05.02.14 18:43

Ahoj. Bezplatná bývá 800. 840 bude spíše podle tarifu vlastního operátora. Jinak k dotazu. Když to mění pracovník ČEZu, tak u hodin nechává lístek o změně. Bývají tam i oba stavy. Starý i nový.

doplněno 05.02.14 21:55:

Ano, jak popisují HOP a Solenza elměr udává celé kWhodiny. To je to samé, jako u těch starých, ty všechny černý místa vlevo před desetinými červenými čísly na pravé straně od desetinné čárky. Snad je to dost srozumitelné. Někdy montér nasazuje vynulovaný elměr, někdy je s nenulovým stavem.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.02.14 18:44

Telefonní čísla začínající 840 nejsou bezplatná, ale zpoplatněna zvláštní sazbou. Bezplatná čísla začínají pouze 800. Čez by určitě tuto informaci nechtěl. Zjišťují si ji sami při výměně elektroměru. Nikdo jiný ho nesmí měnit!

Datum: 05.02.14 18:49

Těžko odpovědět na konkrétní otázku, když ty hodiny nevidíme. Možná by pomohla fotka?

Datum: 05.02.14 18:54

přídám fotku

doplněno 05.02.14 19:04:

hodiny měnil z ČEZu,nechal mě ístek to je v pořádku.Jen ty čísla zda jsem dobře nahlásil.Reklamoval jsem došlou fakturu a tam mě vůbec neseděli čísla,tak jsem je sám ještě jednou hlásil ČEZu,hodiny jsou digitální přiložím fotku.

Datum: 05.02.14 19:25

Na lístku musí být uveden stav starého elektroměru a stav nového elektroměru. To by vám mělo souhlasit.

doplněno 05.02.14 19:27:

U nových digitálů je to 2.705kWh

Od: hop®
Datum: 05.02.14 20:04

Ta šipka ukazuje dolů na aktuální tarif T1, jiný tam není, takže máte jednotarifní elměr (bez NT). Tyto elektroměry jsou (s výjimkou případného samoodečtu) odečítány digitálně, pracovník distributora přiloží čidlo a všechny údaje načte elektronicky do přístroje, tado data pak opět elektronicky předá k vyhodnocení. Podobně při výměně elměru načte před odpojením stav původního přístroje a po přepojení stav nového, chyby tedy jsou téměř vyloučené...

Vaše nahlášení je orientační, možná i zbytečné, rozhodující bývá elektronicky sejmutý údaj...

doplněno 05.02.14 20:05:

Stav počítadla na foto je 2705kWh...

doplněno 05.02.14 20:25:

@solenza: celková spotřeba energie se měří v kWh, nikoli v kW/h, ale jinak souhlas! ;)

Ohodnoceno: 3x

Od: buss®
Datum: 05.02.14 20:06

Nachystejte si své zákaznické číslo a zavolejte na ČEZ.

Datum: 05.02.14 20:14

Zazněly tady nějaké dotazy a odpovědi na některé nemusejí být správné, takže i já přidám svoje názory. Šipka na elektroměru uzazuje na aktivní tarif. V tomto případě T1. Číselních ukazuje spotřebu v tarifu 1 tedy 2705 kW/h. Zákaznícká linka ČEZu 840840840 není bezpatná, platí se dle Vašeho tarifu jako volání v ČR. Tyto elektroměry ukazují pouze celé jednotky, ne desetiny, jako tomu bývávalo u starých mechanických.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.