Jak rekostruovat stropy ve stare chalupe?

Od: Datum: 04.02.14 14:06 odpovědí: 2 změna: 04.02.14 15:41

Dobrý den.Mám dotaz chci zrekonstruovat stropy ve staré zděné chalupe.Stropy jsou vysoke 280cm prkené s rákosem nahozené a omitnuté vápnem.Jak se to dříve dělalo ve starých domech z důvodu plísní.Chalupa je bez viditelných trámu.Moje představa by byla abych neodstranoval omitky a rákos:Do stropu připevnit falešné tramy napríč na nejvišší bod trámu upevnit profily a na ně sadrokarton. desky.Tak aby byl trám zvětší části viděn.S původním rákos.stropem bych nehýbal.Mezi puvod.stropem a sadrokartom.deskmy by vznikl volný prostor cca 5 cmm.Popřipadě jej vyplnit polist.deskamy kvůli izolaci.A teď dylema:Pokud tam nechám původ rakos.strop nebude se tam zadržovat vlhkost,tvořit se plísně?Je toto řešení vhodné?Popřipadě poraďte jiné řešení.Falešné trámy nejsou nutností jednalo by se jen o čistě estetickou zaležitost.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.14 14:54

Udělal bych normální hladký sádrokartonový podhled. Falešné trámy se Vám budou líbit chvilku a pak to akorát chytá prach a ztěžuje údržbu.

Pokud chcete zároveň strop zateplit, tak budete muset použít parozábranu, jinak je riziko že Vám opravdu bude kondenzovat vlhkost na nějaké konstrukci.

Jako izolaci doporučuji použít vatu místo polystyrenu. Lépe se Vám sní bude dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.14 15:41
avatar

Proč kazit starou chalupu sádrokartonem?Pokud je strop popraskaný,vyškrábni praskliny,zarovnej lepidlem(na dlažbu)A znovu po zaschnutí natři vápennou suspenzí"Čerťák".

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.