Plíseň a ytong zevnitř

Od: Datum: 04.02.14 07:13 odpovědí: 5 změna: 06.02.14 21:49

Zdravím,

v rámci rekonstrukce podkroví potřebuji zevnitř přizdít po celé šíři místnosti do výšky cca 1m 12,5cm Ytongem. Od této výšky pak začíná šikmina, pod kterou bude postel. Smyslem akce je fakt, že nová postel má vysoké čelo, které se pod šikminu při zachování sučasné zdi zkrátka nevejde. Ytong jsem si na místo připravil na sucho, a když jsem ho po pár týdnech odstranil, abych ho přilepil, objevil jsem za ním rozsáhlé plísně. Důvod jasný, původní zeď chladná, špatné větrání atd.. Plíseň jsem oškrábal a ptám se, nevystavuji se nějakému riziku, když Ytong nalepím na zeď? Má tam plíseň šanci vzniknout, když to bude de facto uvnitř zdi? Nebo není důvod k obavám? Má smysl použít nějaký nátěr? Díky za odpovědi !

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.14 15:00

jakákoli špatně provedená vnitřní tepelná izolace bude mít za následek kondenzaci par na studené ploše a následnou tvorbu plísní.

Pokud opravdu je přizdívka pouze z důvodu oddálení postele od stěny, tak bych to určitě nedělal.

Postel prostě postavte tak aby se Vám pod šikminu vešla, volný prostor alespoň bude větrat a nebude se zde tolik tvořit plíseň.

doplněno 05.02.14 12:25:

Napište sem jaké je přesné složení stávající stěny, pak se dá říct co to bude dělat.

Ohodnoceno: 2x

Od: hubas*
Datum: 04.02.14 16:05

Na vnitřní přizdívku nesmíte použít materiál, který má výrazně lepší izolační vlastnosti než vnější zdivo, jinak si posunete rosný bod směrem do interieru, zdivo více promrzá a tvoří se plísně. Ytong je na toto nevhodný. Vymyslete jiné řešení.

Ohodnoceno: 0x

Od: aliencz*
Datum: 05.02.14 06:32

Děkuji za odpověď, ale ytong mám koupený, zkuste prosím ještě nezadupat řešení ytongem podle níže uvedených komentářů. Chápu problematiku rosného bodu, ale když bude ytong přímo nalepen, bude chladnou zeď přímo ohřívat a naopak ta zeď bude ytong ochlazovat. Ta hranice tepla a studena nebude podle mě tak jednoznačná. Navíc, když to bude přímo uvnitř zdi, má se tam plíseň šanci dostat? Jak se tam může dostat? Vzduch tam snad žádný nebude, ne? A co když pro sichr, abych případnou plíseň (i kdyby se uvnitř zdi přece vytvořila) nedýchal, dám ještě desku sádrokartonu? Tedy sádrokarton => ytong => zeď

Díky za reakce !

Datum: 05.02.14 08:03

alien, domnívám se, že jstese přecenil s touto větou, "Chápu problematiku rosného bodu" " Páč ve zbytku textu zase píšete nepřesnosti z neznalosti.

"Vzduch tam snad žádný nebude, ne?" to víte že tam bude vzduch, nebo máte vakuum?

Tak jak již sdělili kolegové, není dobré vnitřní zateplení. Zjistě, kde bude rosný bod.

Od: hubas*
Datum: 06.02.14 21:49

V případě, že má Vᚠdům dostatečné vnější zateplení, bylo by použití Ytongu možné. jinak se doho nepouštějte a tvárnice raději prodejte. Chcete-li něco zajímavého, přizděte přiznanou cihlou nebo kamenem. Chcete-li něco jednoduchého, použijte deskové dřevomateriály.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.