Kotel se sám přetlakuje

Od: Datum: 02.02.14 18:00 odpovědí: 12 změna: 02.02.14 20:26

Dobrý den, mám 12 let starý kotel dakon BEA 24 BK se zásobníkem TUV . Asi před půl rokem jsem zjistil, že mi samovolně stoupá tlak v topném okruhu až ho musí pojistný ventil upustit. Během jednoho týdne mám plný kbelík postavený pod pojistným ventilem.Dal jsem nový dopouštěcí ventil, ale nic se nezměnilo. Poradí někdo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: andycibulka*
Datum: 02.02.14 18:09

Zkontrolujte tlak na expanzni nadobe.Ten by nemel presahovat 1 AT. Pokud se tam zvysuje, tak vam napustny kohout netesni a je treba vymenit.

doplněno 02.02.14 18:13:

Tlak v topnem systemu je treba nejprve snizit na nulu , a pak "nafouknout" expanzni nadoby na 1,5 Kg.

Ohodnoceno: 2x

Od: monde*
Datum: 02.02.14 18:15

jak jsem psal v otázce napouštěcí ventil jsem vyměnil,ale nic se nezměnilo

Od: andycibulka*
Datum: 02.02.14 18:18

Upustte vodu ze systemu az manometr ukazuje 0, pak to prifouknete na 1,5 kg .Potom napustte tlak do ex. nadrzky 1 Kg.

doplněno 02.02.14 18:21:

Jestlize ani potom to nefunguje, je praskal mebrana v expanzni nadobe a je treba membranu vymenit.Nejlepe je vsak vymenit komplet celou expanzni nadobu. Cenovy rozdil neni velky.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.02.14 18:28

tlak v expance jsem seřizoval podle rad v této poradně již dvakrát, ale tím to není.Kde se bere ta voda kterou pojistný ventil neustále odpouští, když ji do okruhu nedopouštím?

Datum: 02.02.14 18:10

No ano..pravděpodobně nemáte žádný vzduch v tlakové expanzní nádobě kotle.

Voda se při zahřátí tedy nemá kam rozpínat a v systému se zvětšuje tlak..až PV odpustí vodu ze systému.

Tlak se rozhodně nezvyšuje samovolně...ale při zahřátí topné vody, je to tak?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.02.14 18:20

tlak v expance je v pořádku, pokud by šlo jen o rozpínaní vody při zahřátí tak by tlak při ochlazení klesl, ale mě ten tlak zůstává vysoký i při vychladnutí topení

Od: vcelar
Datum: 02.02.14 18:37

Pokud máte bojler s výměníkem může se vám tlačit voda z vodovodního řadu přes prorezlý výměník do otopného systému. Toto se stalo mému známému. Vyřešila to výměna bojleru.

Datum: 02.02.14 18:34

A přes zásobník se ti voda do systému nedostává? Když je nový dopouštěcí ventil, nevidím jiný místo, kde by se mohla voda z vodovodu dostávat do topení.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 02.02.14 19:20

asi to tak bude,nevíš jestli se musí měnit celý boilér nebo zda se dá vyměnit pouze výměník v boiléru?

jak se na netu dívám nový boilér stojí skoro 10 000,-kč

Datum: 02.02.14 19:25

Záleží na tom, jaký bojler máš. Ale viděl bych to na výměnu celýho bojleru.

Datum: 02.02.14 20:26

díky za radu, ještě zvážím jestli investovat větší částku do starého kotle,nebo přídit nový

Od: paw®
Datum: 02.02.14 19:59
Dulezite je si zjistit, ze kdyz se netopi, jestli po odpusteni tlak v systemu klesl. Pokud neklesa, tak holt asi novy boiler. Nebo muze propoustet napoisteci ventil.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.