Čištění postele

Od: Datum: 02.02.14 09:27 odpovědí: 8 změna: 04.02.14 20:27

Dobrý den. Nevíte čím vyčistit počůranou postel? Ono se to asi vyčistí jen povrchově. Až děti odrostou budem muset koupit novou postel a koberce.Nešlo by to parou vyčistit? Mám tu nějakou tuparní kachnu ještě jsem ji nezkoušela.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 02.02.14 09:53

A proč tam třeba nedáte deku, pod ni folii? Zabránit počurávání. Dyť je to prosáklé, ne?

Ohodnoceno: 0x

Od: cuca®
Datum: 02.02.14 09:59

Pokud mate valendu bez vyndavaci matrace, tak to opravdu nebude snadne.kachnu bych jiste zkusila, treba to vydensifikuje.pak bych to zkusila nejakym cisticem, treba nakoberec ci tak, namocila, vydrbala, ovsem dobre je kdybyste mela nejaky vysavac, treba na koberce, kterym byste tu vodu mohla vysat.doporucuji take ochrannou podlozku.vypada to

Zvrchu jako potah matrace bila, a zespod je igelit.

Datum: 02.02.14 10:25

Děkuji podložku má dcerka u sebe v posteli. To bylo vyjimečný že usla u mě. Nic meně usla neusla musím si dát i k sobě do postele. Protože takových nehod bude ještě hodně.Už to vim ale už je pozdě. Jdu zkusit čistit.

Datum: 02.02.14 10:33

Drobné pročurání jsem čistívala opravdu jen povrchně, s velkým pročuráním zkušenosti nemám.

Ale pokud není situace kritická a matrace není na vyhození, doporučím prostěradla z IKEA. Dostala jsem je v době, kdy začala mít problémy moje maminka. Prostěradlo je napínací, nahoře froté, vespod guma. Předpokládám, že se vyrábí ve velikostech na velkou i dětskou postel.

Datum: 02.02.14 12:40

Děkuji. To jsem nevěděla že jsou takový prostěradla. To se budu muset podívat do ikei. Už maji velkou postel i děti takže z velikostí se nemusím lámat hlavu. Dcera tam má igelit protože u nás nemaj podložky do postýlek. A je fakt že Dost jezdí i když ji má pod víc vrstama.Ještě jednou děkuji.

Datum: 02.02.14 12:50

Řešila jsem stejný problém - noční počurávání 3-leté dcery. V té Ikei jsem si koupila 3 ks prostěradel - jsou to takové obdélníky - cca 1x1,2 m. Zvrchu je to jako prostěradlo, zespoda pogumované. Na klasické froté prostěradlo jsem navrstvila tyto 3 ikea prostěradla na sebe. Pokaždé, když byla v průběhu noci nehoda, v polospánku jsem jednu vrstvu stáhla, zůstaly vrstvy pod ní a spalo se v klidu dál :). Vřele to doporučuji!

Datum: 02.02.14 12:51

Růženko, ta nepropustná prostěradla se koupí i v některých lékárnách. Jak píše Bimbam, svrchu je příjemné froté, zespod guma. Barva není úplně bílá, taková spíš trošku do šeda. Mám dvě pro babičku, nechá se v pohodě prát, ale nebylo to právě levné.

Zítra jedu na injekci, v přízemí je lékárna, kde je nabízejí. Mohu se zeptat na cenu a také na rozměry, zda dělají i dětské. Vím, že bydlíte třeba daleko a nepojedete si k nám pro něj, ale informace mít můžete. Když je mají u nás, jistě je pak budou mít i jinde. Jaga.

doplněno 04.02.14 16:49:

Tak mají, jsou asi v 10 rozměrech /od 68 až 100 cm na 185 až 205cm/. Nejběžnější 3 rozměry mají stabilně, ostatní jsou na objednání.

Magistra mi doporučovala malé prostěradlo 68 x 140 cm. Stojí 265Kč. Používá se prý jako bederní, to znamená, že se dá přes postel na šířku a kraje se zahrnou. Dítě pak na něm má spodní část těla. Úplně to stačí, není třeba kupovat prostěradlo přes celou postel.

Datum: 04.02.14 20:27

Dobrý den,také se u nás občas zadařilo a prala jsem postel tepovačem.Trochu pracího prášku+aviváž+trošičku sava. Jen pak byla potřeba nechat jí jeden den vyschnout ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.