Chybí mi argumenty

Od: Datum: 02.02.14 08:31 odpovědí: 16 změna: 02.02.14 21:19

Syn koupil byt a bude probíhat rekonstrukce. Probírali jsme spolu dispoziční ůpravy bytu a překvapil mě, že v bytě odmítá ůložný prostor/ komora, šatna/. Chce loftový byt . Argumentuje tím, že o patro níž má 5m sklep.

doplněno 02.02.14 10:29:

zvolila jsem špatně otázku, nechci syna umlátit argumenty, jen mě zajímal názor ostatních...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.14 08:38
Syn koupil byt..a Vám chybí argumenty..
Je to jeho byt, tak hlavně že má argumenty on.
Ohodnoceno: 4x

Datum: 02.02.14 08:50

čekala jsem radu, ne kritiku...

Datum: 02.02.14 08:56
Ale já Vám poradil..
Je to prostě jeho věc a ne Vaše.
On tam bude bydlet.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.02.14 09:03

Doporučuji to nechat na synovi, ať si sám rozhodne, co mu bude vyhovovat. Nedokážu posoudit, zda syn odmítá úložné prostory úplně nebo jich je dle vašeho názoru málo. Moje osobní zkušenost je ta, že mnoho úložného prostoru svádí ke skladování nepotřebných krámů, proto jsme je v současném bytě také omezili.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.02.14 09:17

kovis, děkuji za názor, nejsem prudící matka a samozřejmě to nechám na něm a souhlasím s Vámi, taky nejsem příznivcem skladování, ale on nechce ůložné prostory vůbec.

Datum: 02.02.14 09:37

Zdravím, mladý to tak maj, stačí se podívat, jaké hnusy se jim nabízejí jako moderní nabytek. Jen takové prkýnka, jak nedodělané králíkárny, nebo nevím, jak to nazvat. Nad tím se dá jen povzdychnout a přejít to...

Od: cuca®
Datum: 02.02.14 10:30

No samozrejme je to na synovi.ale nejaky ulozny prostor mit bude ne? Co ja bych dala za poradnou satnu, jsme ctyri a obleceni je narvane vsude.nebo chce dat obleceni plesnivet do sklepa?

Datum: 02.02.14 11:04

Loftový byt se mimo otevřeného prostoru vyznačuje i minimem nábytku...já mám šatnu/komoru 3x3m, tak mě jeho rozhodnutí hlava nebere...

Od: buss®
Datum: 02.02.14 10:33

Nemluvte mu do toho, jsou přece jiní než vy, mají na bydlení jiný názor.Myslím, že to pozná každý rodič. Je prostě takový trend. Nakonec si poslechnete, že jste ..., nejdete s dobou. Vy jste si nechala mluvit do svých věcí?

Datum: 02.02.14 11:02

Nechce mít doma plno věcí, bude mít minimalistické zařízení, uklízení je jednoduché, chce mít okolo sebe jen ty nejnutnější věci. Když bydlel doma u Vás, jak se vypořádal se svým koutkem - pokojem? Nebo je ovlivněn svojí partnerkou a může se s ní ztotožnit a bude mu to vyhovovat. Víte, časem stejně zjistí, co budou potřebovat. Dokoupí skříňky a začnou se zabydlovat. My jsme nebyli jiní. Nezapomeňte, že zkušenost je nepřenositelná. Většinou. /spíše si nechá poradit dcera, než syn/. Myslím, že známý zpěvák atd. Jiří Korn měl krásné jednoduché bydlení, ještě s paní Kačenkou. Ale velice dbal na přehlednost, uklizenost a čistotu. Pokud chce někdo bydlet takto, tak potom opravdu nejde mít okolo sebe plno věcí. Ten každodenní, pečlivý úklid nelze provádět, když máte okolo sebe plno krámů. Syn na to přijde třeba až budou děti, že nelze všechno uklízet do sklepa a běhat pro to, co potřebuje, každou chvíli, též kdyby přišla nemoc, třeba zlomená ruka, noha, tak vše přehodnotí a bude si muset vyhovět. Jinak je to jejich volba, jejich život i když bychom jim tak rády poradily.

doplněno 02.02.14 11:05:

Pokud bude mít dceru, uvidíte, že Vám dá časem za pravdu, že by se šatna na její hadříky určitě hodila.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 02.02.14 11:12

ano souhlasím, hlavně s poslední větou...a taky si myslím , že budoucí partnerka by šatnu ocenila.

Datum: 02.02.14 18:45

dnešní mládež je totálně nepraktická téměř vě všem ... tím bych to uzavřel. Když jimto vyhovuje, aT si nedávaj ani skříně.

Datum: 02.02.14 18:54

A kam schová dárky pod stromeček? Aha?

Datum: 02.02.14 19:50

Zdravím . Souhlasím s vámi , že šatna je velice dobrá věc . Všichni se snažíme nějak dětem radit a mluvit do života. Nejde ani tak o to se před nimi nějak vytahovat , manipulovat s nimi , ale nechceme , aby opakovali naše chyby. Tam kde jsem si rozbil hubu já , nemusí můj syn. Jediný problém je v tom , že oni nám o tu radu nestojí. S pohledem jejich věku se jim ani nedivím. Každej si tu hubu musí nabít sám , aby pochopil.

Můžete mu navrhnout jinou věc. Zkus si dispozici bytu udělat tak , aby když jednou budeš chtít šatnu jsi ji tam mohl bez velkých stavebních úprav vestavět. Přeji pěkný den.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.02.14 20:14

instalatére děkuji, dávám bodík za nápad.

Od: hop®
Datum: 02.02.14 21:19

Pokud chce žít navždy sám, tak si klidně udělá šatnu pod postelí a komoru v koupelně. Ale v opačném případě skladovacích prostor nebude nikdy dost. Sklep není místo na čisté ani cennější věci.
Přeji Vám, abyste ho přesvědčila, ať s úložnými prostory počíté - třeba i do budoucnosti bez nutnosti větších stavebních úprav (jak zde někdo navrhl), jistě vám časem poděkuje za Vaši prozíravost !

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.