Kourici krbova kamna

Od: Datum: 01.02.14 21:03 odpovědí: 7 změna: 03.02.14 09:01
Dobry vecer,mame problem s kouricimi krbovymi kamny.Pri prikladani jde kour do mistnosti.Dodrzujeme pravidla,a to tak,ze otevreme klapku do komina,uzavreme privod vzduchu do kamen,coz je na dvirkach popelniku.Pote lehce pootevreme dvirka,tah jde do komina a presto pri otevreni dvirek na plno,je v mistnosti kourmo.A nez se jeste prilozi psr polen,dovedete si predstavit tem cmoud.Jsme uz z toho nestastni,kazdy rok malujeme a co vic,vsude je prach a dokonce i v zasuvkach skrinek.Poradte,prosi,co s tim.Dekuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kjanik112*
Datum: 01.02.14 21:30

Uveďte průměr komína a jeho délku. Jaký má tah:U dobrého komína když podržím zapálené noviny, tak to vtahuje hořící papír, a když zbytek pustím, hořící papír proletí komínem až nad střechu.Zatím to vypadá na malý průměr komína.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: misa999
Datum: 03.02.14 07:39

Dobrý den, děkuji všem za odpovědi. Komín je nový, vyvložkovaný - systém EKO. Výška komínu je dobrá, je asi 1m na hřebenem střechy a tah je výborný - viz zkouška s novinami, to už jsme všechno zkoušeli. Necháme komín vyčistit, tím začneme. Neustále se s manželem dohadujeme a on si myslí, že problém je v napojení kouřovodu do komína, kde se usazují saze a prach. Před topnou sezonou vše pečlivě vyčistí a stejně to kouří.

Od: cuca®
Datum: 01.02.14 21:39
avatar

dělá vám to od doby pořízení krbovek, nebo posledni roky, je to asi hloupá připomínka, komín je průchodný, tudíž každý rok vymetený? Ano zkuste opravdu dát do komína ten zapálený papír...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.14 07:35
avatar
Nebudu se zbytečně rozepisovat, ale myslím si, že vám nezbyde nic jiného než koupit kamna s přikládacími dvířky na boku kamen. Tah komína prostě přes deflektory kamen všechny spaliny neodsaje.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: topic
Datum: 02.02.14 10:32

Obecně - začněte vyčištěním a kontrolou komína. Pokud je v pořádku, tak hledejte kamna méně náročná na tah. Můžete i vylepšit napojení kamen na komín. Poslední mořnost je rekonstrukce komínu tak, aby měl vyšší tah = vyfrézování/ vyvložkování, nebo komplet nový komín)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bgmaniac*
Datum: 03.02.14 08:42

Jak máte vyřešený přívod spalovacího vzduchu zvenčí? Není dům příliš těsný? Nemáte někde puštěný odtahový ventilátor v blízké místnosti (digestoř, ventilátor v koupelně apod.)...? Mohlo by se stát, že vytváří podtlak a přetáhne komínový tah.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: misa999
Datum: 03.02.14 09:01

Dobrý den, přívod vzduchu zvenčí je vyřešený trubkou, tam, myslím, problém není, krásně tam táhne vzduch. Ani digestoř nebo jiný ventilátor v blízkosti není. Chápu, že takto řešit problém jen popsáním není ideální, budeme muset pozvat kamnáře, aby se podíval na místě. Ale jsem ráda za každou radu a nápad, proto vám děkuji.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.