Jak odstranit klapání klapky u digestoře

Od: Datum: 01.02.14 20:27 odpovědí: 7 změna: 02.02.14 20:09

Dobrý den. Potřebuji poradit. Vyvedl jsem flexi hadici do komínu. Na tu flexinu jsem napoljil digestoř , který má zpětnou klapku. Jenže komín má většinou tah nahoru. při větru se ten tah střídá a mi ta klapa pořád se otvírá a zavírá a vydává to nepříjemný zvuk. jsem z toho už nervozní. Prosím o radu jak docílit toho aby komín tolik netahnul vzduch na horu. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.14 21:05

zkusit dát do klapky silnější pérka nebo mechanicky trochu upravit nebo tam dát servoklapku ovládanou napětím od digestoře.

Ohodnoceno: 0x

Od: adam*
Datum: 02.02.14 12:38

ja to vyresil tak, ze jsem ji podlozil at nedovira uplne, tim padem nema snahu nadskakovat pri kazdem poryvu vetru, a hlavne je podlozena filcem, takze kdyz uz nadskoci, tak dopadne do mekeho a tedy neklepe.

Ale chapu ze v baraku kde platite za teplo to je trosku kontraproduktivni. Ja tohle v byte neresim (a trochu se za to stydim). U vas bych doporucoval laborovat s nejakym zavazim, a v pripade ze by nesla najit vhodna kombinace hmotnosti a funkcnosti klapky, tak opravdu jednine nejaky servopohon. a nebo zkusim nejake mekke tesneni na dosedaci plochu.

Komin vam tahnout bude vzdycky, od toho je to komin :o)

Datum: 02.02.14 12:49

Za větrání se nestyďte. Stydět by se měli podvodníci propagující hermetická okna a ničící domy i zdraví jejich obyvatel.

Podle normy by se na každého člověka v bytě mělo vyměnit 30 až 50 m3 vzduchu za hodinu. To je minimálně 8 litrů za sekundu na člověka.

Datum: 02.02.14 13:26

Zkuste tuhle, je ale určena pro montáž do vodorovného potrubí. V zavřené poloze ji drží magnet a i kdyby se samovolně otvírala, je bezhlučná. Tu původní z digestoře pak můžete amputovat. http://www.elektrodesign.cz/w…/rskw-100-tesna-zpetna-klapka

Od: mil®
Datum: 02.02.14 14:41

Na dolní okraj jsem nalepil kousek samolepícího těsnění do oken a bylo po plechovým klapání.

Od: teichy*
Datum: 02.02.14 19:20

Ještě uvažuju dát na střechu na komín takovou plastovou žaluzii ať nejde dovnitř komínu vítr. Myslíte že je to dobrý nápad

Datum: 02.02.14 20:09

To, že ve větru na střeše ve vodorovně ukončené rouře vznikne podtlak je normální a správné a těžko tomu zabránit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.