Renovace střechy

Od: Datum: 01.02.14 17:15 odpovědí: 4 změna: 01.02.14 23:31

Dobrý den máme v plánu udělat novou střechu (krytina, svody, jiné nutné práce s tím suvisející) na bytovém domě. Nemáme žádnou představu kolik by to mohlo stát, zda 200tísíc nebo 300tisíc či více.Na střeše je nyní krytina eternit. Máme samozřejmě představu co nejlevnější realizace tzn. žádný Bramac apod. Samozřejmě chceme aby to vydrželo. Jedná se o krajinu s n.v .550m. Počasí nic moc a peněz ještě méně. Jsme senioři a přece jen všemu nerozumíme.

V dnešní době je toho spousta mě osobně zatím docela líbí SATJAM, ale nevím zda to je vhodné nebo drahé atd. Nemám žádné přesné informace rozměrech střechy nejde to jen tak změřit. Půdoris domu je 13x13 metrů. v přiloženém obr. je tvar střechy viz http://2i.cz/3e4e3e14c7

Prosím tímto o informace kolik by to tak mohlo stát? Co by jste doporučuji za krytinu? Na co si dát pozor aby jsme nanaletěli či nás nikdo nepodvedl apod.

Děkuji předem za reakce.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: strecha
Datum: 01.02.14 18:10

Dobrý večer.Cena se dá říct opravdu jen letmo bez metrů čtverečných,také je na fotku pohled z jedné strany nevidím členitost druhé strany.Pokud chcete opravdu nejlevnější variantu tak veškeré oplechování by bylo z pozink plechu a co se týče Satjam není nejlevnější varianta v této kategorii střechy.Je opravdu hodně co by se sem dalo napsat ale to bych tu strávil věčnost rád vám poradím pošlete mi více fotek na email mirdous6@seznam.cz na emailu vám pošlu můj tel. a se vším vám poradím nezávazně zadarmo.Omlouvám se za nějaké chyby něco hledám a jen náhodou jsem se dostal sem na tuto stránku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 22:02

Múžete si zadat požadavek práce na stránce ePoptávka oni si k vám nějaké firmy cestu najdou (u mě jich bylo 7,cenový rozdíl 30 tis.) a poté si vyberete-zjistíte relevance atd.

Takhle cenu podle fota těžko odhadovat záleží i na stavu krovů pozednic...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.02.14 23:11

Jestli tam máte skutečně Eternit (ten s azbestem), tak bacha. Kdyby to mělo být podle zákonů, tak byste na to sundání měl povolat odbornou firmu a nakládat s tím jako s nebezpečným materiálem...

Pokud je Vám to jedno, tak to alespoň rozebírejte opatrně (žádné házení krytiny ze střechy dolů na zem) - nemělo by se to lámat, otírat/odírat - prostě mechanicky narušovat. A pak to odvézt do sběrného dvora...

Pokud nevíte, co je azbest zač, mrkněte na netu. Asi poslední, co byste chtěli, je "zamořit si" dům azbestovými vlákny. I když se vsadím, že někdo bude psát, že zbytečně plaším.

doplněno 01.02.14 23:14:

A k té ceně - není problém se zeptat někoho ve vašem okolí, kdo střechy dělá. Většinou ta firma/člověk udělá cenový odhad zdarma. Když takhle oslovíte několik firem, budete mít představu, v jaké výši by se to nakonec pohybovalo. To je potom možné i dát do smlouvy (že to nesmí překročit tuto cenu - jedině s Vaším souhlasem a do určitého procenta nad původní dohodnutou cenu).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.02.14 23:31
avatar

Souhlasím s tou speciální firmou. Eternit je nebezpečná krytina. Chtěla jsem nové střešní okno a dvě pokrývačské firmy mě odmítli, že se starým eternitem nedělají. Možná, že i odvoz do sběrného dvora by nemusel proběhnout bez problémů a nepřijmou ho tam. Každá manipulace s krytinou uvolňuje do ovzduší malé částečky azbestu a při vdechnutí zůstávají v plících. Tudíž ti pracovníci ve sběrných dvorech by s tím manipulovali minimálně dvakrát - příjem a někam odvoz. Asi by nebyly nadšeni. Je to nebezpečný odpad a myslím, že má zvláštní postup na likvidaci. Proto ta oprávněná firma, která má vyškolené pracovníky. Také si to nechá dobře zaplatit.

doplněno 02.02.14 11:07:

mám tam hrubku -- firmy mě odmítly *sok*

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.