Stáří použitelnost keraštuku

Od: Datum: 01.02.14 11:08 odpovědí: 2 změna: 01.02.14 14:45

Dobrý den.Dávala jsme do pořádku takový starší kumbálek .Pan zedník oškrábal malbu zpenetroval perlinka,lepidlo atd(Tak jak se to asi nemá ale to není ted důležité...)Pak přišlo na řadu štukování měla jsme sklepě skoro polovinu (40kg) keraštuku zalitého vodou od minula starého cca 3,5 roku !Trochu jsem váhala(ale chtěla jsem ho sdělat) ale štuk byl vlhký tak jak má být a pán říkal že to nevadí že je ok..Naštukoval 2 stěny pak došel štuk a musel se dokoupit nový.Vše je hotové vše drží nepraská tak jak má být.Jenže se mi zdá(ale možná je to jen pocit) že tam kde je starší štuk po přejetí rukou padá více kamínku a více sprašuje zůstává mi na ruce více bílého nebo co to je.Myslíte že vadilo a už byla chyba že keraštuk byl starý 3,5 roku a můžu se "těšit" na problémy...Nebo je to opravdu jedno a následné zpenetrování a vymalování vše zatáhne.Jak už jsme psala problém není žádný jen mám pocit že padá více kamínku a prašnosti ze starého.

Děkuju Jana


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 01.02.14 14:37
avatar

Pokud starší keraštuk nepřemrznul a šel rozmíchat na správnou konzidtenci, měl by být v pořádku. Váš zedník měl všechny stěny po zaschnutí štuku omést či přebrousit a tím volnější "kamínky" odstranit, je to jeho práce.
Ale nějakých problémů v budoucnu bych se nebál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jm*
Datum: 01.02.14 14:45

Před malováním všechny stěny oméct smetáčkem.Pokud byl štuk vlhký, neviděl bych v tom problém.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.