Zapravení šlicu

Od: Datum: 31.01.14 21:21 odpovědí: 9 změna: 01.02.14 10:20

Jak správně zapravit vysekaný šlic v omítce, 15cm široký, 3 cm hluboký a 2m dlouhý? Předpokládám, že nejdříve natáhnu vnitřní omítku a poté štuk, ale pokud omítku natáhnu do roviny s původní omítkou, pak štuk bude vystupovat nad ne?

Díky za rady

Brambor


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: omitka
Datum: 31.01.14 21:26

Je to ok, natahněte o 1-2mm míň,tam přijde štuk,přebrousit a vymalovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 31.01.14 21:45

Najděte si na Wikipedii Stěrka materiál. Přesně to je tam popsané.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.14 21:45

Ahoj. Možná by se mohlo říct, co se tam v tom šlicu zahazovalo? Je to dost široký a tak by se do hrubé mohlo zatlačit něco kusů z cihel. Co tam nahodíš navíc si strhneš a hlavně si sundej před štukem malbu kolem šlicu až na původní štuk. Jak to neuděláš, tak se ti to při, spíš po malování odfoukne a potom co to budeš muset odškrábnout, zbude tam na nové hrubé pupek. Vypadá to opravdu blbě a když se to má odstranit, bolí z toho ruce. I takhle dokážou někteří zedníci prasit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: brambor*
Datum: 31.01.14 21:59

Šlic vzniknul po zrušení nepotřebné příčky. Zeď ve které je šlic byla pouze 1x malována a nebyla broušena, takže tam je vidět zrnitost. Je štuků víc typů podle jemnosti?

Brambor

Od: hop®
Datum: 31.01.14 22:41
avatar

Pokud chcete ideální rovinu, musíte seškrábnout část okolního štuku, šlic zahodit maltou a seškrábnout podle původní zdi a doštukovat k předem odškráblému štuku. Ovšem pokud byla nejdříve postravena příčka a pak štukovány zdi zvlášť, tak ideální roviny nedocílíte. Dohodil bych šlic, seškrábl podle štuku a pak přeštukoval "doztracena", dvoumilimetrové boule roztažené na půl metru si nikdo nevšimne.

Štuky jsou různé, nejjemnější je při správné aplikaci keraštuk, jemnější je snad jen Uniflot nebo finální stěrky. S hrubšími štuky nemám zkušenost, snažíme se štukovat najemno...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.01.14 23:05

Tak to si nejdříve nějakým pravítkem nebo alespoň rovnou latí zkontroluj, jestli jsou obě plochy v rovině. Protože jestli nejsou a jen ten šlic zapravíš a zaštukuješ, vznikne ti ošklivá šikmina, která bude působit dost ošklivě a bude viditelná i po vymalování. V tom případě by oprava byla o dost pracnější, než jen zaházet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.14 23:09

Aha, nevšiml jsem si, že už to řeší Hop

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 00:20

Ahoj. Jak tu píše HOP o jemným štuku, jsem si vzpomněl na to, že jsem si v r.1986 míchal štuk z Mladějovského žlutého písku a suchého vápna. Bylo to stejně hrozně drsný a hrubý, že se to muselo po letech přebrousit a přeštukovat popřevratovou hotovkou. Taky to mám radši najemno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 01.02.14 10:20

..vysekaný šlic v omítce, 15cm široký, 3 cm hluboký a 2m dlouhý? - to je asi 9 litrů, tedy asi tak kýbl materiálu.

Při hloubce 3 cm by to šlo vyplentovat (vyplnit) kusy plochých, čistých, tašek na střechu, tak zvaných bobrovek, jestli se vám někde válejí. Nesmí na nich být mech a jiné nečistoty. Takhle se například dá vyplnit prostor v íčku I-profilu ocelového překladu nad oknem, apod. Proč by to nemohlo jít do šlicu? Využije se materiál starých tašek, výplň bude kompaktní, tvrdá, nebude to příliš silná vrstva malty, atd... je to jen nápad, odborníci mě opraví, nebo zadupou ten nápad do země.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.