Jaký má být tlak v topení

Od: Datum: 31.01.14 13:37 odpovědí: 4 změna: 01.02.14 14:35

Jaký má byt tlak v topení v jednopatrovém domku, kde mohu topit kotlem ATMOS, nebo tepelným čerpadlem. Při tlaku nad 1.3 baru mi kape vod z pojistného ventilu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: andycibulka*
Datum: 31.01.14 13:44

Na kazdych 10 metru vysky baraku ( vysky nejvyssihoo topeni od kotle) musi byt pretlak 1 AT, + 0,5 navic, pokud tlak klesne.

Kape-li vam pojistny ventil, zkuste ho nekolikrat pri nastavenem tlaku manualne otevrit a zavrit.Nepomuze-li to - vymente.

Pojistny ventil by se mel kontrolovat a prohanet kazdy rok.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tonda45
Datum: 31.01.14 16:43

Jen bych poopravil pana kolegu. Tlak v jednopatrovém domku si seřdte na 0,8bar, tlak v expansomatu seřidte na 0,6 bar.

expansomat musí být bez vody-prázdný.poté napustťe vodu do topení. Za studeného stavu je to takto, poté co se voda ohřeje,tlak se trochu zvedne.důležitý je rozdíl mezi expansomatem a tlakem vody,aby balon správně pružil. v tomto případě by vám měl stačit pojištovací ventil 1,8 bar

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.14 17:45

Zdravím . Pokud v okamžiku kdy máte 1.3 baru kape pojišťovák tak máte s velkou pravděpodobností vadný pojišťovák a nebo vám špatně ukazuje manometr.

Pokud máte 1,3 baru při studeném kotli a při zatopení tlak letí nahoru a kape pojišťovák , tak také můžete mít vadnou expanzní nádrž. ( toto by se spíš projevilo u toho Atmosu - větší teplota = vyšší roztažnost)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: miro®
Datum: 01.02.14 14:35

Při konzultacích na tuto problematiku se vždy zapomíná na to, ve kterém místě (výškově mezi kotlem a nejvýše položeným radiátorem topení) je napojen měřicí tlakoměr. To sehrává rozhodují vliv na správné měřené hodnoty tlaku v topení. Na přízemní objekt s kotlem ve sklepě, musí postačovat tlak 0,5 atm., měřeno u kotle.Pokud by jste měřili tlak u nejvýše umístěného radiátoru tak by tlak měl být jen 0,2 - 0,3 atm.

Každý 1 metr převýšení vodního sloupce nad připojením tlakoměru ciní tlak 0,1 atm.= cca 10 kPa - miro

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.