PENETRACE vs ADHEZNÍ MŮSTEK

Od: Datum: 06.04.14 19:22 odpovědí: 50 změna: 19.04.14 22:47

Ahoj ahoj ahoj..: D..dlouho jsme se neviděli a to by se nemělo stávat..Jsem tudíž tu a se mnou další vtíravá otázka:

Jaký je rozdíl mezi PENETRACÍ a ADHEZNÍM MŮSTKEM...Někdo říká,že je to to samé...ale . .je tomu opravdu tak?: D

Je potřeba použít na savý podkladní beton obojí..nebo stačí jen jedno? *dril*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.14 19:29

Odpověď je jednoduchá.

Penetrace je prostředek ke zpevnění nesoudržné plochy,po zaschnutí zabrání odpadávání povrchových vrstev.

Adhezní můstek umožňuje pevné spojení dvou vrstev materiálu.Obvykle se jedná o nenasákavé povrchy.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Od: lendak*
Datum: 06.04.14 19:32

mě totiž z Basfu napsali,že pokud budu dělat novou beton.vrstvu na podkladní beton...takže když je podklad i nová vrstva NASÁKAVÁ..mustek netřeba?..díky*

doplněno 06.04.14 19:34:

jsem to napsala nák zmateně...napsali mi z BASF,že mám podklad napenetrovat a na to ještě adhézní můstek a do živého můstku potěr...před mustkem prý ještě navlhčit podklad...takže nák nevím co dřív xD

Od: jackes523
Datum: 06.04.14 19:35

Asi tak nějak... Adhézní můstek se je taková penetrace s jemným pískem...( jednoduše řečeno). Za to penetrace je smetana nebo mléko...Všeobecně se adhézní můstek používá před lepením obkladů na osb desky apod...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.04.14 20:07

oni mi ho doporučili na spojení dvou betonů...podkladního a nového potěru...ale já nevím tu posloupnost...napřed napenetruji podklad a nechám penetraci ZACHNOUT? nebo naopak do živé penetrace dávám ještě můstek? ..před mustkem se prý má podklad ještě navhlčit...stačí natřít ještě jednou penetrací nebo pokropit podklad před mustkem vodou?..mám v tom guláš... v tomto případě segedinský: D

Datum: 06.04.14 20:40

Stačí starý beton polejt ( lehce) vodou po chvilce napenetrovat penetrací ( obyčejnou ) nechat vsaknout a zalít novým betonem. Je důkežité aby podklad byl oprašen a byl navlhčen

Pokud chcete použít andhézní můstek tak beton polijete vodou a natřete andhezním můstkem . Následně nechaz zavadnout a zalít betonem .

Datum: 06.04.14 19:36

Adhézní můstek se je taková penetrace s jemným pískem...( jednoduše řečeno). Za to penetrace je smetana nebo mléko...Všeobecně se adhézní můstek používá před lepením obkladů na osb desky apod...

Datum: 06.04.14 21:22

Adhezní můste se např používá k nanesení na ocelovou konstrukci na kterou přijde omítka nebo obklad,nebo třeba na staré luxfer aby se nemuseli bourat a dal se na ně dát obklad.Někdo ho použije při obkladu jádra v paneláku (na umakart) .Já poiužil místo toho obyč flexilepidlo (milimetrová vrstva,nechal vyzrát,pak přišel samotný obklad-držel jako židovská víra)

doplněno 06.04.14 21:27:

Vy ale nechcete dělat podkladní beton,ale jen nivelovat starý či špatně udělaný podkladní beton! Jinak už bylo pro Vás psáno nekolikrát-pkd je onen beton čistý stačí polít vodou,pkd je špinavý očistit pod nečistot a pracu a pak opět jen voda nebo když je hodně starý a špinavý či drolí se ,pak penetrace!Penetrace a pak ještě kontaktní můste je sice pri firmu BASF vhodně-budou m ít vyšší zisk a vy zbytečně vyhodíte více peněz.

Jedna velmi dobrá rada-pže tomu ani za mák nerozumíte,najměte si konečně opravdu schopného řemeslníka,ne takového který z Vás tahá jen peníze!

doplněno 07.04.14 18:59:

Dle toho Vašeho "KÓKÉTE"-nejste odněkud z Hané?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.04.14 21:47

Slečno Lenko,

nabídli Vám penetraci PGM, a adhézní můstek PPB?

Nebo co Vám nabídli za produkt? Kdo konkrétně je podepsán pod tou radou?

Datum: 06.04.14 23:07

Milane: to mi psali na mejl...Někdo z firmy BASF...já se ptala na jejich Potěr Prince Color...a jak ho případně připojit k starému beton.podkladu...A oni mi napsali,že spojovacím můstkem Prince Color -Grund...Podklad se ale prý před můstkem musí navlhčit (tohle jsou věci ,který si nejsem jistá,že budou zedníci znát).. proto se radši ptám sama: D... šak už mě znáte a víte,že musím všechno vědět : D.. Když jsem koukala na technický list Potěru Price Color..tak se tam uvádí penetrace a pak ještě adhezní mustek...ale je mi jasný jak píše Diesel,že tahají peníze...Furt ale nevím co teda použít..zda tu penetraci nebo jen mustek...Doted jsem si myslela,že penetrace je nutná pro starý beton ,aby se nestalo to, že starý beton vysaje z nové vrstvy rychle vodu...tož včil babo rad:D

Od: hudzi*
Datum: 07.04.14 04:30

100% souhlas s dieslem! Tady není co řešit.

Datum: 07.04.14 08:30

Slečno Lenko,

" šak už mě znáte a víte,že musím všechno vědět ", neznám Vás, jen některé Vaše názory.

Penetetrace PGM na savé podklady, PPB je na nesavé podklady, třeba když chcete lepit na sklo.

Datum: 07.04.14 09:52

No a co já jsem právě pochopil, tak jí doporučili PPB...to by mělo smysl, kdyby ten beton chtěla dávat např. na starou dlažbu, jinak je to skoro kontraproduktivní.

Datum: 07.04.14 10:50

hudzi,

jelikož velice spolupracuji s Basfem v Chrudimi, tak jsem se ozval. Ale již moc nesleduji neplodné diskuze.

PPB je písková penetrace na nesavé podklady. Něco jako disperzní lepidlo a křemičitý písek zamíchaný do sebe. Práce a nanášení tohoto matroše nic moc..

Datum: 07.04.14 11:09

Však já to znám. :) Hojně to užíváme při pokládce nové dlažby rovnou na starou. Odmastíme starou dlažbu, nátěr PPB a pak rovnou lepidlo a nová dlažba. Odnavigoval mě na to kamarád, který je dle mě největší odběratel OSB desek v ČR :D Ten si z nich dělá podhledy, podlahy, schody, "obezdění" stoupaček atd atd a právě všude dává PPB, aby mu na tom drželi další vrstvy. :)

Datum: 07.04.14 14:48

Von to zas našel.. he he :D Pamatujete hoši jak jsem psala,že si dělám doma pokusy s malýma betonkama,že jo...tak Prince Color je z nich nej...Nejhůř dopadl Cemix..ten se láme i po více jak týdnu pořád jak sušenka: D.. eště jsem dělala jeden pokus: do jednoho betonku přišel Duvilax a do druhýho Plastifikátor...Ten s plastifikátorem šel rozlomit horko těžko...ten s duvilaxem velmi snadno...oba byly namíchány ve stejná čas a schly stejně dlouho...z toho jsem vyvodila závěr,že přece jen bude lepší plastifikátor:P:D...

Radíte tedy nový Prince Color potěr "přilepit" jen penetrací? Můstek objednávat nemám? *cert*

Datum: 07.04.14 14:51

Anoooo :D. Mustek neobjednavejte, penetrujte a at uz je to hotove. Po tom, co jste tu nastudovala uz beztak nejakeho delnika nepotrebujete a zmaknete to sama :)

Datum: 07.04.14 14:54

Lenko, to jste ještě nevyzkoušela skvělý matroš od firmy BASF.

Emaco Fast Fibre 25 kg, 1100Kč od 10/2011 je nalitý na zbytky betonu a asfaltu, stále drží a jezdí po něm těžká doprava.

Datum: 07.04.14 15:45

:) To by jí snad mohlo konečně uspokojit, vzhledem k tomu, že se asi chystá v ložnici parkovat naloženou osmikolu :D

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.04.14 15:52

Hundzine ne*ser: D tož už jsem našla ten můstek co mi doporučoval ten chlap z BASF...kókéte...

http://www.basf-cc.cz/cs/prod…orebfgrund/Pages/default.aspx

Datum: 07.04.14 16:07

K tomu asi víc řekne pan Cukrář, já to jaktěživ neměl v ruce.

Datum: 07.04.14 16:14

... napadlo mě se zeptat ,cos teda v ruce měl...ale nebudu to tiskovat: D

doplněno 07.04.14 16:16:

a už vůbec ne riskovat: D

Datum: 07.04.14 16:17

No zatím právě nic...stále čekám na podklady... :D :D :D

Datum: 07.04.14 17:03

Ano toto dodáváme jen pro specielní firmu, kde to projektant naprojektuje, a investtor, nebo dozor dohlíží. Jinak to 99% firem nebere.

Proč bych to nedoporučil, když to vyrábím a prodávám, tak by řekle každý tecnik z Basfu, či Prince Coloru.

Datum: 07.04.14 17:46

Milane nechápu...co kdo nebere?.co nedoporučujete?..Prince Color potěr nebo jen ten mustek..nebo všechno?: D

Datum: 07.04.14 17:48

Hudzi: a já asi můžu za to,že lidé.cz už nejsou co bývali?: D

Datum: 07.04.14 18:38

To jsou výmluvy. :D

Datum: 07.04.14 16:30

Zajímalo by mě jak bude výsledek s pracema nakonec vypadat . Máte nějaké foto z předsíně? Docela by mě zajímalo jak to vypadááá...:)

Datum: 07.04.14 17:48

jackes523: jaké předsíně zase..: D to je dorovnání podlahy v ložnici: D

Datum: 07.04.14 17:57

Tak ložnice...z předchozích témat jsem pochopil že předěláváte postupně všechny podlahy v bytě...( postupně)

Datum: 07.04.14 18:37

Ono to tak totiž může vypadat :D Nicméně od listopadu se stále pevně držíme v ložnici a stále na stejném bodě. :D

Datum: 07.04.14 18:41

Hudzi: poněvadž takhle je to ted moderní..nikam nespěchat: D...a náhodou už vim co tam chcu...chcu tam prince Color s plastifikátorem...a levný zedníky kteří by nechtěli majlant...což jsem pořád nesehnala..takže čekám na zázrak a pak si to udělám sama: D

Datum: 07.04.14 18:46

:D :D :D Tož je takový problém udělat betonový potěr v ložnici a položit dlažbu či vinil? ( nevím proč, ale starší slečna chce dlažbu do ložnice?)

Datum: 07.04.14 18:39

Jack: to ano...předěláváme...postupně..začli jsme od ložnice ..a ted jsme u...ložnice: D

Datum: 07.04.14 18:47

Tak to máte práce tak na 10 let než ji doděláte...

Datum: 07.04.14 20:05

to vím..děkuji: D

doplněno 07.04.14 20:07:

poprosila bych "starší slečna mladšího vzhledu " děkuji : D

Datum: 07.04.14 21:15

To snad bude lepší někomu zde zapatit, aby přijel a podlahu vám udělal ne? ... Nechcete si to zadat do poptavky? ( starší slečno, mladšího vzhledu ) :D :D

Datum: 07.04.14 22:43

poptávku jsem si pochopitelně už několikrát zadala..tak stará zas nejsem: D ..dostala jsem jako obvykle spoustu nabídek,ani jednu však nebudu moci využít..Nejsem milionář...děkuji za pochopení: D

doplněno 16.04.14 20:05:

DĚCKÁÁÁÁ ..kde ste kdo... Betonky v řádu 40 kusů už jsou domááá...hodnej človíček nám je za přijat.cenu vynosil...strašně se chudák nadřel:((... ale jsou doma a další hodnej človíček ,nám provede práci..v neděli...huráá: D

Datum: 16.04.14 20:08

Které jste vybrala?

doplněno 17.04.14 08:21:

Leni, samozřejmě že mne zajímá hmote. Takže EBF (jemný, speciál, hrubý?)

Datum: 16.04.14 22:25

Milo..: zedníky nebo potěry?: D..Potěr Prince Color...šoupnem tam plastifikátor téže značky a PP vlákna... napenetrujem,do ještě vlhké penetrace můstek a do vlhkýho můstku potěr-...podlaha bude jak víno: D

Datum: 17.04.14 16:36

Pane Cukrář.

Teď mám otázku celkem mimo tohle téma, ale jelikož jsem pochytil něco o tom že máte vcelku dlouhodobě navázanou spolupráci s firmou BASF, chtěl jsem se zeptat na produkt UCRETE, jestli s tím máte nějaké zkušenosti?

Datum: 17.04.14 17:26

Hudzi...no vidíš...ještě se tu něco dozvíš sám: D...podle mě je BASF kvalitní... narozdíl od CEMIX..to byl totální propadák..ještě ušel Cement HRANICE na Mor... řikám ti..nebude trvat dlouho,a.budu to JÁ ke komu se bude chodit pro rady *ua* *frajer*

Datum: 17.04.14 18:03

Tak určitě. :D :D :D To jedině že by někdo byl placenej od hodiny a potřeboval to dělat co nejdýl, tak to potom jo, na to ty seš odborník. :D

Copak já se nebojím, toho jestli je to kvalitní nebo ne, ale uvažuju nad epoxydovou litou podlahou a při tom mi narazil do cesty ještě ten jejich UCRETE beton, tak bych kolem toho potřeboval vědět pár věcí- nivelita, vodotěsnost, odolnost chemikáliím, nároky na podklad, vrstvení, odolnost střídání teplot 5-100 stupňů šokově atd atd,.

Datum: 17.04.14 19:05

Hudzi, čtu toto slovo " UCRETE" poprvé a nebýt vyhledávače, nevím oč jde. Sice jsem dneska jednal s obchoďákem od Basfu, ale o zateplovacích systémech. Pokud byste potřeboval info, musel bych zjistit jeho kolegu, který se tím zabývá.

Milan

doplněno 18.04.14 12:51:

Hudzi, bohužel neznám tento sortiment.

Datum: 18.04.14 12:07

Mno zjednodušeně řečeno by mě zajímalo, jaký výhody má UCRETE oproti "běžným" litým samonivelačním stěrkám na bázi epoxidu, polyuretanu či metakrylátu? Protože pro mě má UCRETE jednu silnou nevýhodu, a to je, že nemá samonivelační schopnost a co jsem koukal, tak vystěrkování většinou neproběhne (ani to technicky nejde) do absolutní roviny a to je pro mě problém, potřebuju rovinu jak když střelí. bez ďolíčků a hrbů.

Datum: 18.04.14 15:47

A na co tu rovinu potřebujeeeeš?: D

Datum: 18.04.14 17:07

To je tajný. Kdybych ti to řekl, musel bych tě pak zabít. :D

Datum: 19.04.14 22:43

tak ale rychle:D

Datum: 17.04.14 21:45

Hundzi...no hlavně nedělej že tomu rozumíš víc než já: DD

doplněno 20.04.14 16:39:

Hudzi,Hopčo,Milane,Olafe,Diesele...divéte...to čumíte co: D...akorát jak se to dělá ten potěr, tak hmota potěru,jak to tam flákl, zas zasrala tu krásně vysátej a navhlčenej podklad a na ten bordel pak přišel ten mustek..tak snad to nic neudělá...jinak postup...okolo zdí výškovou lajnu a jednu lajnu veprostřed a pak střed...

Datum: 18.04.14 12:08

To bych si nikdy nedovolil tvrdit. :D

Datum: 19.04.14 22:47

tož děcka...PENETRACE vs ADHEZNÍ MUSTEK...

lépe než tisíc řečí jeden testík,jak už je u mě zvykem...penetrace je něco uplně jinýho než mustek...penetrace se mi vsákla do podkladu...mustek je spíš konzistence burákovýho másla ,nesakuje se do podkladu ale jen na něm leží jak máslo na chlebu: D... zkusila jsem obě varianty na testíku...přilepit novej beton do mustku...pod jeden mustek jsem dala penetraci a pod druhej jen vodu(navhlčila podklad)...drží oba dva stejně...tak to asi udělám tak,že podklad natřu vodou a do ní prdnu trochu penetrace...a na to mustek..a je : D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.