Pojištění domacnosti

Od: Datum: 30.01.14 18:19 odpovědí: 5 změna: 04.02.14 09:48

Máme pojištění domacnosti a soused nás trochu vytopil.Chci to nahlasit pojištovně a chci se zeptat,když udám škodu třeba dva tisíce pojištovna mi vyplatí dva tisíce a bude chťít nějaké doklady o opravě škody jako paragony od barvy na vymalování a podobně?

Pojištovně samožřejmě dodám fotky o škodě,ale spíš mě zajímá jak funguje odškodnění škody.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.14 18:46
avatar

Pojistnou událost by měl řešit soused přes svoji pojistku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 18:58

Nejlepší by bylo, kdyby měl pojistku soused a řešil to on. Záleží, na co se Vše pojistka vztahuje. Pokud jste vytopení "trochu", jak píšete, může se taky stát, že dostanete doslova pár korun.

Nejlepší bude pořešit věc se sousedem a pak případně s Vaší pojišťovnou. Všechno je o lidech.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.01.14 06:16
Spis me zajima pokud mi pojistovna vyplati penize na opravu zda bude pozadovat uctenky o oprave...barva a tak a nebo pojistovna bude chtit uctenky za opravu a pak vyplati penize?
Datum: 31.01.14 08:47

V první řadě byste měl škodu nahlásit pojišťovně. Buď na pobočce nebo na jejich infolince. Tam se během pěti minut dovíte daleko víc než tady. Možná pošlou likvidátora na prohlídku, ale při výši škody, kterou píšete to zřejmě proběhne bez prohlídky. Nahlásíte m2 poničené malby, doložíte fotky a proběhne likvidace. Když to budete dělat svépomocí a barvou, kterou jste měl doma, nemáte účtenky. Likvidace rozpočtem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: loretta*
Datum: 04.02.14 09:48

To je ale hrazeno ze sousedovy pojistky, konkrétně odpovědnosti (pokud to nebylo vinou např. vadného potrubí apod.) nebo domácnosti. Za předpokladu, že ji soused má. Určitě zajděte za sousedem, on bude vědět líp, jak má pojistku nastavenou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.