Dlažba v bytě souseda vs hluk

Od: Datum: 30.01.14 17:25 odpovědí: 5 změna: 30.01.14 19:20

Zdravím,

bydlíme v panelovém domě a máme bohužel souseda přímo nad náma, který si v rámci své rekonstrukce položil dlažbu po celém bytě (!). Pod dlažbu sice umístil izolaci, nicméně práce nebyla kvalitně udělaná, bez řádného oddělení jednotlivých vrstev a tak vznikly zvukové mosty (směrem ke stěně a i k panelu podlahy).

Soused na naše stížnosti nereaguje, ba naopak, spíše se nám přitížilo a jsme šikanováni. Schválné hrkání těžkých židlí po zemi v noci, přes den, ráno (židle samozřejmě nemají izolační kolečka), házení tvrdých věcí po dlažbě, jejich dítko si dokonce vyrobilo botky s připínáčky v podrážce a pobíhá s nimi po bytě a dalo by se pokračovat...

Bytové družstvo nic neřeší, neb je to byt v soukromém vlastnictví. Stavební úřad situaci taky nechce řešit, všichni doporučují jenom soud a právníky. Pro soudní řízení bude nutné vyhotovit měření kročejového hluku akreditovanou laboratoří, což stojí taky nemalé peníze.

Dokážete někdo doporučit relativně cenově rozumnou stavební úpravu stropů - izolaci, která by mohla trochu pomoci? Případně solidní firmu, která se tím zabývá? Na internetu je informací mnoho, jenom se vyznat, které řešení je to nejlepší, každý si vychválí to své.

Případně má někdo tip, jak jinak situaci řešit?

Jsme z toho naprosto zničení, zdevastovaní, zralí na psychiatrii. Bohužel byt máme pořízený na hypotéku a jeho změna taky není nejjednodušší řešení. Dlouhodobý stres už nám způsobuje zdravotní potíže. :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.14 17:33
avatar

Stavební úřad toto řešit musí, pokud vád odmítne, tak se obrattě na nadřízenou složku a řeště liknavost úřadu tam.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andycibulka*
Datum: 30.01.14 18:01

Nejjednodussi reseni: Prisroubovat late 5 cm na strop, v odstupu 50/60 cm.Podle sirky izolace.Vyplnit beze spar izolacni vatou (Rockwool).Igelitovou folii, aby to nespadlo.Prisroubovat sadrokarton.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 18:29
avatar

Pokud přišroubujete latě ke stropu, moc si nepomůžete. Latě vytvoří zvukový most a budou přenášet hluk ze stropu na sádrokarton. Latě by musely být od stropu oddělené (rozepřené mezi stěnami), bez kontaktu se stropním panelem..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 19:08

Stěžujte si na stavebním úřadě, tím bych určitě začal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 19:20

Jediné řešení je stavební odbor. Nařídí odtranění té prasárny. Jinak s tím nic nenaděláte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.