Je čas vyměnit tapety a koberec?

Od: Datum: 30.01.14 16:10 odpovědí: 3 změna: 30.01.14 16:26
avatar

Od konce roku 2007 mám v mém pracovním pokoji, kde i spím, stále ten samý koberec. Jsou na něm sem tam nevyčistitelné fleky, je už uválený.

Tapety mám stejně staré, také od roku 2007. Vypadají v pořádku, akorát jednou se mi na kus stěny vylilo pivo.

Tak si říkám, jestli tato otázka hoří.. Když si často luxuji, je i tak ve starém koberci více bakterií?

Nedýchalo by se mi také lépe v novém prostředí? Nějaký vliv by to snad mělo.

ps- také by mě zajímalo, jaká barva opticky zvětšuje pokoj.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.14 16:19
avatar

Nakoukněte na zátěžové koberce. Jsou ve velké barevné škále, dobře se udržují, dobře se čistí. Ty dražší dovedou být úžasné. Mají nízký vlas nebo smyčku, takže i luxování je rychlé a účinné. ;) Tapety já moc nemusím. Měla jsem je v sedmdesátých a osmdesátých letech. Ale kousek výrazné tapety od stropu k podlaze, u postele tak, aby ladila s kobercem, te nevypadá špatně. ;) Jen se připravte na to, že až to všechno budete mít, jak se vám zařízení pokoje bude zdát (a právem) opotřebované, nehezké. Jestli vám to výjde, poohlédněte se po novém nábytku. V současné době je hodně slev.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 16:26
avatar

Vyměňovat koberec po pár letech není nutné.Je jasné,že bez důkladného vyčištění se stává už po roce zdrojem prachu a alergik,ale jsou čisticí prostředky na revitalizaci této podlahové krytiny.Dokázal jsem obnovit koberec,který zažil invazi zedníků,pokus o vyčištění Tepem,případně nečištěný 12 let.S tapetami je to podobné.Pokud se tapetovalo papírovými tapetami,lze je snadno přelepit podobnými s minimálními náklady.Pokud dobře drží,není problém je přebarvit interierovými barvami.Ideální jsou tapety vinylové,nebo vliesové.Jejich údržba snese i drastické mytí povrchu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 30.01.14 16:26
avatar

Samozřejmě,že je v tom koberci kvantum prachu a špíny.A to všechno dýcháte:(Taktéž i na tapetách-všude se usazuje prach a ruku na srdce-sedmý rok je poměrně dlouhá doba na to,začít s tím něco dělat.Můžete si samozřejmě koberec nechat vyčistit strojově-dělává se to vodní wapkou a ta všechen "bordel" pečlivě vyčistí.Tapety bych vyhodila a zvolila klasickou malbu-dnes frčí barvy křiklavé.Opticky zvětšuje samozřejmě bílá-ta nejvíc.Pak modrá,zelená,fialová.Mrkněte sem-dobré rady: http://www.slunecni-barvy.cz/…-zvetsit-nebo-zmensit-prostor

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.