Jak to ten zedník dělá?

Od: Datum: 30.01.14 11:55 odpovědí: 1 změna: 30.01.14 22:13

Ahoj, co má ten zedník na videu v tý maltě, že mu to tak rychle drží? Všimnul sem si, že nemáčí cihly, takže mu to asi vycucne vlhkost, ale stejně..

http://www.liveleak.com/view?…378586075#A4DhWZvV0ldQkr3I.01


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kjanik112*
Datum: 30.01.14 22:13

Zajímavé video.Vyzdívka bez bednění by byla možná, pokud budou cihly klenby do svislé zdi správně opěrně usazené. Cihly jsou užší a tedy lehčí. Vše bych viděl v maltě-je řídká, při tlaku a odsátí vody cihlami rychle ztuhne. Bude to asi nějaká dnešní umělotina, dodávaná v pytlích. Pracoval jsem před lety s maltou z bílého cementu. Měla tu vlastnost, že byla za horkého počasí asi půl hodiny řídká a pak začala rychle tuhnout. Kdyby si ji namíchal, počkal, až začne tuhnout a rychle ji zpracoval? Co se mě však nezdá, je nedbalé napojení cihel na délku kolmo na sebe. Při záběru shora je vidět, že v některých spárách je malty hodně málo. To je u klenby nemyslitelné. Můj názor: Je to možné tak udělat, ale musela by se vyřešit otázka malty, ta je klíčová.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.