Stavba nízké zídky - postup

Od: Datum: 30.01.14 08:27 odpovědí: 6 změna: 31.01.14 07:39

Dobrý den, na zahradě mám starou rozpadající se dřevěnou palisádu, kterou bych chtěla nahradit nízkou zídkou cca 40 cm vysokou. Představovala jsem si, že do dřevěné ohrádky vyliju beton, pak dřeva odstraním a do mokrého betonu vmáčknu říční valounky. Mohl by mi prosím někdo pomoc s tím, jak to reálně provést, aby mi beton nepopraskal a jestli je zapotřebí nějaká drenáž apod. Každou zkušenost nebo návod na stavbu uvítám. Moc děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.14 09:29
avatar
Když odstraníte ohrádku, řídký beton poteče pryč. Do tvrdšího, který nepoteče, nevmáčknete říční valounky. Větší silou rozmáčknete i ten tužší beton.,
Na zídku by bylo vhodnější vykopat základ do nezamrzající hloubky, zabetonovat pás s případným vyztužením a na vrch postavit zídku z prefabrikátů s hotovou povrchovou úpravou.
Nebo rychlejší lacinější jednodušší opět dřevěná palisáda.
Povrchová úprava betonového povrchu je náročná na vědomosti, a poctivost a umění zhotovitele.
doplněno 31.01.14 07:11: U cihel je nebezpečí, že v případě nějaké netěsnosti či nekvality materiálu omítky nebo poškození vodorovné izolace pod nimi natáhnou vlhkost a v zimě mrazem popraskají a rozsypou se.
To samé u kamínků, valounků. Mezi ně a lepidlo se dostane voda a na škodu je zaděláno!
Volil bych prefabrikáty a kvalitního mistra. Svépomocí jako laik to nedokážete.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: asd*
Datum: 30.01.14 11:37

Obecně základ do nezámrzné hloubky (cca 80 cm), skrz zídku průchody pro vodu (u země na spodní straně trubka skrz zeď každé 2 metry).

Dřevěná ohrádka = šalunk.

Oblázky takhle osadit nepůjdou, musela by jste je naskládat ke stěně už při nalévání betonu, a druhý den po odstranění šalunku přebytečný beton oškrabat a valounky očistit (pracné a složité) - to už je lepší betonový udělat jen základ a na něj postavit zídku z kamene nebo prefabrikátů...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 30.01.14 17:05

Dobrý den, poohlédnul bych se po něčem takovém.

http://www.dcpraha.cz/svahove-tvarnice

nebo

http://www.stavba-strecha.cz/…lna-barva-cerna/#.Uup2GLQRmUk

To je jen němět, je hodně druhů různých betonových tvarovek a pokud si skopete podklad a podsypete ho drtí a usadíte tvarovky na sucho tak ba máz vadit neměl. Nebude to tak dlouhodobé jako na kvalitním základu, ale není problém to na jaře trochu podspat do roviny pískem a při dosypání mezer a děr zeminou to pak můžete osadit odolnými sukulentíky (rozchodníky).

doplněno 30.01.14 17:24:

opravy: ...námět..., ...tak by mráz vadit...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 17:19
Delali jsme z ricnich oblazku doma schody ke dverimkdy jsme do vlhkeho betonu naskladali kaminky. Ve vasem pripade bych zitku vylil betonem nebo postavil z cihel. Po vyschnuti natahl lepidlem ba dlazbu a skladal kaminky. Chci stejnym zpusobem udelat zahradni krb
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.01.14 06:02

Moc děkuji všem za rady i inspirace. Líbilo by se mi to z těch kamínků, tak asi opravdu vyliju beton, dám tam ty trubky na vodu, použiju lepidlo a naskládám krásné bílé oblázky. Ještě se zeptám, když jste dělali ty schody, nemohl by jste mi sem poslat fotografii?

Datum: 31.01.14 07:39

dnes určitě ne ale během víkendu urcite. jinak.. nebyly to primo ricni kaminky ale oblazky z chorvatska z plaze :)

doplněno 31.01.14 07:41:

jen bych to asi rdsi vyzdil nebo pouzil tvarnice... beton by asi vysel dráž

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.