Panelák - strop

Od: Datum: 29.01.14 14:08 odpovědí: 15 změna: 13.03.14 21:47

Zdravím,

stále hledám řešení, které by mi vyhovovalo, a zatím bez úspěchu. Potřebuji zrenovovat strop, ale kvůli nízké výšce se trochu bráním SDK, navíc u okna je na SDK asi 5 cm. Nebráním se ani kazetám, ale zároveň chci vyměnit stropní elektroinstalaci, a to vše s co nejnižšími náklady, s co nejvyšším efektem. :)

Předem moc díky za tipy. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 29.01.14 14:23

Dobrý den. Máte bud tyto možnosti:

1. Ve stropě proškrábnout drážku na novou elektroinstalaci, poté drážku zadělat a začistit. Na to nalepit stropní kazety.Třošku to i zateplíte, ale nějaký extra efekt to nemá.

2.Udělat elektr. začistit, pokud je strop hrbatý, natáhnout lepidlel, perlinku, štuk a vymalovat.

3. Již jsem to viděl- na strop nalepit polystyren-poté lepidlo,perlinku, štup.. tímto i strop zateplíte.

Co Vás vyjde levněji? Těžko posoudit, nevíme o jakou plochu se jedná . Cenu střelím od boku

1. Stropní kazety ,,nejlevnější (cca 50 kc m) , lišty, lepidlo ---- 1500 Kč. Nejméně pracné,

2. lepidlo, štuk, perlinka malba,,,,,, 1200 Kč

3.polystyren, lepidlo, perlinka, štuk, malba,, 3000 Kč

Ceny jsem odhadoval, plochu jsem počítal do 30 m2

Ohodnoceno: 2x

Od: paw®
Datum: 29.01.14 15:02

Kverulantska. Proc u variantz 2. navrhujete lepidlo a perlinku? vydzt to v interieru nema yadnz vyznam. Leda proti mikrotrhlinam, ale ty skryje malba. vetsi praskliny nema perlinka sanci udrzet. Perlinka ma opodstatneni na polystyrenu,a le na zdi ne.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.01.14 15:04

Bráníte se sádroši proč? Kvůli výšce, či vzhledu?

SDK uberte jen 26+12,5mm, to je necelé 4 cm. A nemusíte nic sekat, krásný rovný strop bez prasklin...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.01.14 15:53

Souhlasím. Se sádrokartonem je asi nejsnadnější manipulace, rychlá montáž a strop po vytmelení spár rovný a čistý. Elektroinstalace se dá schovat pod něj bez nutnosti drážkování panelu.

Ohodnoceno: 0x

Od: stanka
Datum: 29.01.14 19:47

I 4 cm se mi zdají dost, ale asi to nakonec stejně vyhraje.. :D

Datum: 29.01.14 18:10

Ahoj. A Milane, ten sádroš půjde přímo na zeď-strop, nebo na konstrukci? A stojí to asi 800-1000 Kč za metr?

doplněno 29.01.14 20:42:

O tý ceně jsem to asi někde slyšel. Už nevím. Ani to sádrošský názvosloví mi moc neříká. Nejblíže jsem tomu byl při malování u bráchy a vychytávání prasklin mezi sádrošem a zděnými zdmi. Ta informace o vyrovnání podhledu starého stropu deskami sádroše se mi hodí. A že bude stačit výška cca 4cm je skvělé. Zbude tím i kus nadpraží nad okny. Díky.

Datum: 29.01.14 20:17

Humbuckere, Sádroš půjde na profil CD, uchycený do jezdce CD. Sádroš stojí 47Kč za metr, profil asi 17Kč..

dejme tomu, že se vejdete do 120Kč na metr...

Kde jste vzal tu astronomickou cenu?

doplněno 29.01.14 20:25:

Hope, desku vím přesně, páč jsem dělal nabídku, ale cd je asi bez DPH..

Ale to nic, je to jen drobnost..

doplněno 29.01.14 20:45:

Hope, kolego, já nenakupuji, já prodávám.. :)

Od: hop®
Datum: 29.01.14 20:20

Milane, já (s cenami orientačně) souhlasím, ten odhad byl asi s prací řemeslníka zlatokopa

doplněno 29.01.14 20:23:

Dnes jsem kupoval, CD 20,-/m, UD 14,-/m, deska 52/m2...

doplněno 29.01.14 20:37:

Milane, třeba nakupujeme každý někde jinde, asi to bude tím ;)
Hezký den! *slunce*

Datum: 13.03.14 15:11

Pane Milane a další co navrhujete SDK-co to udělá po 4 či pátém malování,když bude třeba škrábat starou malbu?

Nevím,nechci rýpat,ale kolegové ve firmě ,malíři, mi tvrdili,že škrábat malba jako na omítce nejde a po 4-5 malování jde SDK do kopru.

Jinak já osobně bych toto řešil takto:

flexou či drážkovačkou rýhy na el.stalaci,to pak začistit a nově celý strop (potažmo i stěny) naštukovat.

Od: lucie*
Datum: 13.03.14 14:02

Dobrý den, sádrokartonář mi řikal, že na strop potrěbuji více cm. Něco zabere CD profil do nich UD a na to vrchní CD profily na horní okraj obvodových UD. Poradíte jak tedy ušetřit více místa? Obývak s kuchyní má asi 29 m2, pokoje po 11m2.díky

Datum: 13.03.14 15:18

Lucie, nevím jak to u Vás vypadá,ale vím naprosto přesně, že poku je strop rovný, zaberete výškově jen:

jezdec profilu CD 26(28)mm, profil CD 26mm, sádroš 12,5mm.

Pokud umí jen křížový rastr, musí jít na školení.

(já taky neumím vařit, proto se do toho necpu)

doplněno 13.03.14 18:14:

Já jsem takový nešika. Sčítám hrušky a jabkla, páč je třináctého.

Jezdec profilu se nasune do CD a tvoří to 26-28mm, podle podle výrobce jezdce, k tomu 12,5mm SDK

takže součet: = 28+12,5mm= +/-4cm.

OK?

doplněno 14.03.14 08:30:

Obrázek takového stropu nemám, ale jen obrázek a z toho to musí poznat.

Jen na obrázku je obrácen.

Datum: 13.03.14 15:53

Taky vařit neumím proto se ptám a přitom počítám: 2,8+2,6+1,2= 6,6 cm, pokud je strop rovný...

jen jsem nevěřila těm čtyřem cenťákům.

Od: axus®
Datum: 13.03.14 18:36

Z laickeho pohledu se s teorii 4cm da souhlasit.

Z laickeho pohledu ovsem take vim, "ze pokud je strop rovný" je u panelaku cista teorie. V praxi se bud SDK udela krive podle stropu a nebo se bude muset nize.

Ono i vzhledem k nove elektrice je nizsi strop lepsi. Napr. zkrz zed se s kabelama provrtat tesne u stropu take nebude jen tak a do profilu by se museli vrtat diry, aby se kabely dotahali kam potrebuji. Vzhledem k velikosti profilu a tloustce kabelu bych rekl, ze profil ztrati po vyvrtani diry nosnost.

Samozrejme ze vsechno lze resit, ale tohle je fakt hodne na tesno.

-

Co strop zrekonstruovat bez SDK a pokud nechcete do stropu kvuli nove elektrice vrtat, tak co udelat osvetleni treba bodovkama od kraju stropu, kam muze vest kabelaz pouze malyma SDK tunylkama podel rohu zed-strop? Vpodstate udelat u stropu kolem dokola (krome u oken) rantl, v kterem budou svetla.

Datum: 13.03.14 21:47

Tunylky jsou fajn, ale strop je osklivy, popraskany, proto po cele plose, ikdyz se stale rozhoduji... Moc diky za reakci.

Datum: 13.03.14 21:36

Obrázek by nebyl prosim? Vzhledem k tomu, ze se jedna o velkou stropni plochu, necham si poradit...

muj sadrokartonar chtel delat klasicky krizovy rastr. Rada mu poradim )

dekuju

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.