Porouchaná vrtačka

Od: Datum: 29.01.14 13:31 odpovědí: 9 změna: 29.01.14 18:39

Dobrý den, mám běžnou vrtačku 600 W, vrtal jsem do dlaždiček v koupelně, přitom se vrtačka porouchala, sice běží, ale otáčky jsou nízké, v zadní části vrtačky jsou vidět jiskry. V čem může být problém? Je to pár let stará vrtačka značky Black and Decker, vždy sloužila dobře. Děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 29.01.14 14:30

Ta vrtačka není na na takovou práci, zatížení. Vyhodit, novou, nebo do servisu pokud bude úměrná cena opravy.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.01.14 14:32

Nejsem elektikář,ale měl jsem stejný problém a prý to odešly uhlíky. Je otázka jestli se oprava vyplatí,já měl vrtačku starou,tak šla do "věčných lovišť".

Od: hudzi*
Datum: 29.01.14 14:44

Uhlíky stojí asi 15 korun.

Datum: 29.01.14 14:58

Těžko soudit, když člověk nevidí na vlastní oči. Buď odešly uhlíky (snadná a laciná oprava) nebo se napálila kotva a to je vrtačka na vyhození, prototže se oprava nevyplatí, zvlášť ne u hobby vrtačky, jako B+D je.

Datum: 29.01.14 15:00

Při malých otáčkách a velkém jiskření to bývá vadný rotor. Skuste uhlíky vyzkoušet se má všechno. Oprava rotoru je velmi drahá možná bude lepší koupit novou.Pokavaď se nejedná o nějakou drahou značkovou profi

doplněno 29.01.14 15:58:

Na to nejde jednoznačně říc Černé vynutí,rotoru,statoru.seškvařené pouzdra uhlíku zápach po spálenině Může být vadný i regulátor otáček

Od: m44m*
Datum: 29.01.14 15:20

jak by to vypadalo, kdybych spálil motor?

Datum: 29.01.14 17:22

Možná by stačily jenom zabrousit popřípadě vyměnit uhlíky a vše vyfouknout stlačeným vzduchem.

Co se týče vrtání do obkladaček , tak nejdříve obkladačku poklepu jestli neduní a je tím pádem dobře přilepena. Potom glazuru naruším vrtáním bez příklepu a až potom používám příklep. Chce to ale speciální vrtáky a vrtačku s jemným příklepem. Pokud vrtám míň jak 1,5 cm u okraje tak bez příklepu. Některý obklady jsou ale tak tvrdý , že musím použít speciální diamantové korunky.

Datum: 29.01.14 17:37

Jen doplním-záležím jaký ten obklad je.Ta staré (např klasika 15x15cm )glazované, jdou cele provrtat bez příklepu,ale některé dnešní jsou různé.když jsem kdysi potřeboval ,tak jsem vidiovou jehlou naťukal sklovinu a ruční ! vrtačkou vidiákem normálně vrtnul!

doplněno 29.01.14 17:39:

Sry,já o voze a otázka je o koze *blee*

Od: hop®
Datum: 29.01.14 18:39

Jak bylo psáno, buď uhlíky nebo načatý rotor. Zkuste uhlíky vyndat, třeba na nich uvidíte že jsou kraťoučké, možná rozsypané, v tom případě by se asi vyplatilo zkusit koupit nové. I když dnes nestojí 15 korun, ale asi desetkrát více. Nicméně nikdo Vám nezaručí, že po výměně bude vrtačka fungovat jako zamlada.

Ještě je možný další problém, že uhlíky nepůjdou vyměnit. U levnějších mašinek je celý motor zapertlován, nepočítá se, že by uhlíky odešly dříve než se rozsype zbytek...

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.