Umíchám beton vrtačkou?

Od: Datum: 29.01.14 12:38 odpovědí: 8 změna: 29.01.14 18:46
Je možné umíchat pytlovanou suchou betonovou směs vrtačkou?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: zepe®
Datum: 29.01.14 12:41

jde ale musí být dostatečně silná né žádné prdítko z marketu

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.01.14 12:43

Ano, ne. Podle toho jakou máte. S výkonem nad 750W pomalu a půjde to. Určitě ne celý pytel v malé nádobě...V kalfasu o vrstvě 3-5 cm klidně i šlehačem.

.

Ohodnoceno: 2x

Od: jm*
Datum: 29.01.14 13:31

Dobrý den, ano výkon vrtačky má na to vliv. Slabší vrtačku by jste mohl ,,odpálit,, Na jaře jsem si na tytu učely koupil vrtačku v akci (499 Kč) a míchal jsem s ní maltu, lepidlo na dlažbu. Očekával jsem,že moc nevydrží, ale za tyto peníze svůj učel splnila.Míchal jsem v kalfasu. Postupně, nejdříve půlku pytle, míchat, poté zbytek.

Datum: 29.01.14 16:50

potřebujete silnou vrtačku s regulací na nízké otáčky a takové pěkné šroubové míchadlo, které se do vrtačky nasadí místo vrtáku. To míchadlo dostanete koupit v Baumaxu. Nedávno jsem ho tam viděl.

Od: axus®
Datum: 29.01.14 17:02

Par pytlu jo, ale kdyz sem celej vikend michal vrtackou (zelena boschka) sadrovou omitku, tak to vrtacka neprezila. Musel sem to dodelat vrtacim kladivem. To slo nakonec i o poznani snadneji.

Datum: 29.01.14 17:13

Zdravím . Jeden pytel po troškách není problém Při větším množství bych použil starý dobrý způsob přehazování hromady betonu lopatou a prolívání konví s vodou.

Od: hubas*
Datum: 29.01.14 18:36

Míchal jsem 15 pytlů betonu b30 (25kg/bal) Makitou cca 800W a vpohodě, vždy celý pytel vysypaný do stavebního vědra 90l. Chce to dobrou metlu a nejdřív hrubě promíchat lžící nebo lopatkou. Boční rukojeť nutná.

Od: hop®
Datum: 29.01.14 18:46

Ano, pokud nepotřebujete příliš suchý beton a máte rozumnou vrtuli. Ale jde to pomalu, aby Vám vrtačka neshořela v ruce. Ideální na to je prastará dvourychlostní příklepová Narexa bez regulace - má dostatečný výkon i robustní převodovku a dimenzovaný motor. Ostatní vrtačky delší míchání většinou nepřežívají...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.