Bílá dlažba v koupelně

Od: Datum: 28.01.14 15:02 odpovědí: 14 změna: 31.01.14 12:56

Dobrý den. Renovujeme koupelnu a líbí se mi červený nebo bordový obklad v kombinaci s bílou. Aby jsme ji prosvětlili, tak by se hodila bílá dlažba. Máte někdo zkušenosti s údržbou bílé dlažby? Nebo raději zvolit červenou?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.14 15:26

Zdravím . Já si myslím , že to je jenom čistě věc vašeho vkusu. Co se týče údržby , tak já mám doma v jednom z pokojíčků bílý vinyl. Stačí , když ho dvakrát týdně setřu. Ale je toho jenom 52 m 2. Akorát bych vás varoval před bílou spárovačkou na dlažbu. To v žádném případě.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.01.14 16:45

Souhlasím s @instalaterem. Problém bude hlavně s tou spárovačkou. Spáry po určité době provozu na různých místech vypadají poněkud jinak, než byly pořízeny, což v kontrastu s bílými dlaždičkami nemusí dobře působit. Dodám, že v zájmu vašeho zdraví by dlažba měla být protiskluzová..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.01.14 00:07

Ahoj. Souhlasím s tím, že bílá spárovačka bude časem problém. Ta klasická se po krátkém čase nedá omýt, ani nijak vyčistit do bíla. Veškeré obklady máme s bílými spárami, a u podlahy, asi do výšky 5cm se špiní od vytírání podlahy. Pokus byl, to natřít bílým balakrylem. Bylo to pracné, náročné a vydrželo to jen chvíli. Cokoliv bílého by se mělo dávat jen na strop. Tam to má šanci zůstat čisté navždy. Tohle řekl dobrý obkladač, po špatným výběru dlažby. Třeba někdo poradí vhodnou spárovačku, která se nebude špinit.

Ohodnoceno: 0x

Od: dahol*
Datum: 28.01.14 16:48

mohla by se tam použít epoxidová spárovací hmota:

http://www.sanita.cz/clanky/2…parovaci-hmota-Mapei-Kerapoxy

je nenasákavá a barevně stálá

Datum: 28.01.14 18:50

dahol - to máte pravdu , ale málokdo s tím umí dělat. V praxi se moc nepoužívá. Alespoň teda v mém okolí .

Datum: 28.01.14 17:01

Mám bílou dlažbu v koupelně a na wecku. A je to k uzoufání. Ikdyž mám čistý mop a čistou vodu, spáry jsou po několika letech hnusné. Zašlé, zašedlé, jako špinavé. *zed* Mladí předělávali koupelnu, bílé dlaždičky s červenou spárovačkou, to je kouzlo. Je pravdou, že to mají na dvou zdech, ale je to úžasné! Dovedu si to představit i na podlaze. Ta spárovačka musí však být taková, aby nenasákavala. Jen by musela být někde ještě červená, jinak to bude vypadat jako omyl.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.01.14 18:11

Hezká koupelna ! *modla*

Datum: 28.01.14 18:15

Pokud se Vam libi bila, tak si dejte bilou. Ptate-li se na zkusenosti s ni, ja bych bilou nikdy znovu nechtela. Je na ni videt kazdy vlas, take ty spary jsou pak takove spinave, a cistit spary to je tedy otrava. S tou cervenou bych to neprehanela, a v malem prostoru na mne pusobi stisnene.

Co takhle lehce sede dlazdice na podlahu, cim vetsi tim lepsi. Opticky zvetsuji prostor a vypada to vzdy ciste, je to pekne barevne schema.

http://www.nexpeditor.net/pai…-and-red-for-bathrooms-ideas/

Datum: 28.01.14 18:56

Do koupelny jsem si taky dal na podlahu světlejší barvu a nevypadá to špatně. Spárovačku jsem použil šedou.

doplněno 28.01.14 19:26:

Oprava - spárovačka bahama.

Ohodnoceno: 1x

Od: alik®
Datum: 28.01.14 19:13

Dobrý večer. Já jsem pro bílou. Mám bílou dlažbu vkoupelně již 20let a můžu říct, že je jako nová. A to tenkrát ještě nebyla taková dlažba co se dělá dnes. Ale neměnila bych. Alik

Od: dako®
Datum: 28.01.14 19:43

Moc vám všem děkuji za rady a foto. Bílá se nám líbí a hodí, tak ještě to budem muset promyslet s tou spárovačkou. Díky

Datum: 29.01.14 00:14

Bílé 15ky s modrými kruhy a háky na maso. Jak u řezníka Krkovičky. Hodně to bylo vidět před převratem. Promiňte, humor. Nešlo odolat. Vždy si po zmínce na bíle dlaždičky na tohle vzpomenu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.01.14 21:45

Zdravím.

Bílé dlažbě se běžně říká sanitární. Bílá technika, bílá dlažba. Asi se budou kolegové trochu zlobit, ale má to svůj význám. Pokud budete používat na údržbu dlažby prostředky, které fungují jako okysličovadla (bělidla), budou bělit. A tím pádem je dobré mít bílou barvu. Barevná dlažba bude měnit odstín, bílá ne.

Datum: 31.01.14 12:56

Mám bílou dlažbu v koupelně. Navíc máme celá rodina černé vlasy a černého psa, takže vytírat/vysávat bych mohla denně. Kromě těch chlupů si na nic jiného nemůžu stěžovat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.