Připojení koupelnového žebříku

Od: Datum: 28.01.14 11:59 odpovědí: 3 změna: 28.01.14 15:53

Dobrý den,

chci se zeptat - do koupelny plánuji topný žebřík, jakým zpúsobem ho připojím na stávající otopnou soustavu. Jde mi jednak o postup (zda je nutné vypustit celou soustavu, odvzdušnění..). Další dotaz je ohledně připojení na vedlejší radiátor: Je asi vzdušnou čarou cca necelý metr od místa pro žebřík skrze zeď - Je možné vzhledem k členitosti zdi použít místo pevných trubek flexibilní? Otopná soustava s topením v koupelně počítala, takže výkonem je na další topidlo dimenzovaná.

Děkuji za rady.

Jarda


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bgmaniac*
Datum: 28.01.14 13:46

Soustavu budete nejspíš muset vypustit alespoň do úrovně pod nejnižší plánovaný zásah do trubek. Odvzdušnit po napuštění nové vody zcela jistě a nejspíše ne jednou, vzduch se z nové vody izoluje poměrně dlouho. S flexitrubkami nevím, já bych šel do pevné, v mědi je to raz dva. Pouvažujte o žebříku s možností provozu i na elektřinu, někdy je fajn si v koupelně přitopit i mimo topnou sezónu, případně na sušení prádla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hudzi*
Datum: 28.01.14 15:46

Otázka ještě je, jakou trubkou je onen vedlejší radiátor dopojen, aby Vám to potom stíhalo oba radiátory.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.14 15:53

Zdravím . Takto jak jste to napsal nejde jednoznačně odpovědět. Spíš by to chtělo vidět. Otopnou soustavu můžete , ale i nemusíte vypouštět.Můžete mít koupelnu třeba v 2 patře a pak byste nemusel vypouštět celou soustavu , ale stačilo by třeba jenom upustit pod místo spoje. Dokonce bych to dokázal na kovové i měděné trubce s dnešní technologií i pod plným tlakem. Zákazníkům odpovídám , že záleží na výši jejich konta.

Rozumné by bylo soustavu vypustit a pak pokračovat podle materiálu z jakého jsou udělané rozvody. Dopojení udělat buď v mědi nebo Pex al pex . ( ten pex , to jsou ty jak píšete flexibilní) . Ty členitosti zdi se nemusíte ale bát. Každý šikovný topenář si s tím poradí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.