Proč hučí v radiatorech když to je puštěné na

Od: Datum: 28.01.14 11:00 odpovědí: 4 změna: 28.01.14 12:46

proč hučí v radiatorech když chci 4 nebo 5 na trojce to nedělá (automatický kotel Tekla)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.14 11:09

Budu pouze hádat: použité levné nekvalitní kohouty pod termostatickými hlavicemi?

Asi při nastavení na stupeň 3 je průtok vody ještě na hranici, kdy voda proudí klidně. Při vyšším nastavení se průtok vody změní na turbulentní a hlučnost je vyšší, protože voda se tam víří.

Nevím jestli máš možnost snížit otáčky oběhového čerpadla. Možná že by to pomohlo. A nebo máš mnoho radiátorů a tím že se všechny zavřou (místnosti jsou vyhřáté), tak všechna topná voda jde přes jeden nejvíce otevřený ventil a tam způsobuje to hučení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 28.01.14 11:21

Pokud je to jak píše colombo, dají se koupit čerpadla, s proměnnými otáčkami. Přivřou-li termohlavice, čerpadlo to pozná, a automaticky sníží otáčky podle potřeby, stejně tak naopak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: duha®
Datum: 28.01.14 12:11
avatar

snížit rychlost čerpadla

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andycibulka*
Datum: 28.01.14 12:46

Kazdy moderni radiator ma mit krome termostatickeho ventilu, take ventil skrtici.Ten by mel byt na studene, tedy odtokove strane radiatoru.Timto ventilem menime rychlost proudeni vody, tak aby rozdil teplota horni casti radiatoru a dolni casti byla cca 7 stupnu.Serizovani zaciname u radiatoru, ktery je nejdale vzdalen od kotle.A to pri plnem vykonu kotle, obehoveho cerpadla a vsech otevrenych termostatu.Pote az dosahneme teplotniho spadu u vsech radiatoru (7 stupnu rozdil ), pak teprve nastavujeme termostaticke ventily. Takovym postupem docilime idealniho obehu v tepelnem systemu.Mame-li vice pater, zaciname vzdy nahore a co nejdale od kotle. Regulovany prutok teple vody lze timto zpusobem nastavit nejlepe a nejefektivneji.Na mereni teploty je vhodny digitalni teplomer. Pokouset se odhadnout rozdil teploty radiatoru rukou absolutne nedoporucuji.Tato technika serizovani je bohuzel ceskym instalaterum velmi vzdalena, snad proto, ze je velmi casove narocna.

doplněno 28.01.14 12:52:

Pro uplnost -- serizeni jednoho radiatoru muze trvat az pul hodiny, protoze musite pockat, az pri otevreni ventilu se radiator cely zahreje, a pak teprve muzete merit teplotni spad a vyregulovat skrtici ventil.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.