Nejprve podlaha nebo omítky?

Od: Datum: 27.01.14 17:44 odpovědí: 6 změna: 27.01.14 23:23

Dobrý den,

chtěl bych Vás poprosit o radu či názor, co realizovat dřív v koupeně, zda omítky nebo podlahu. V současné době jsou provedeny rozvody vody a odpadů v zemi (jedná se o starý rodinný dům, kde nejsou kloudné podlahy) a jsou odstraněny nesourodé vrstvy omítek.

Nic nekoumáme a zamýšlíme na místě ponechat původní kryt jako za stara, tedy pouze hrubý beton, u omítek je potřeba provést dozdění okolo rozvodů vody a odpadů a jádro, obklady. Vzhledem k tomu, že před položením betonu je na zemi pouze hutněná zemina zajímalo by mě, co by bylo vhodné realizovat dříve.

Že je to řešení na nic vím, ale zoufalá situace si žádá zoufalé řešení.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.14 17:59
avatar

Běžný postup je (při novostavbách)nejprve omítky,pak podkladní beton a pak obklady a dlažby. Nevím jak to u Vás vypadá,asi bych nejdříve odkopal zeminu dal a trochu zhutnil kamenivo a na to beton (zákl.deska),poté omítky a teprve pak podkladní beton pro dlažbu asi o 1cm níž než je čistá výška podlahy.

Jak to máte s hydroizolací? Na zd bych dal hydroizolaci s napojením na izolaci pod zdmi,pkd existuje.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kjanik112*
Datum: 27.01.14 18:17

Pokud budete mít obkladače, ten si omítky a podlahu dělá nejraději sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.14 18:34
avatar

Také bych rekonstruoval podlahu.Do vykopané základové jámy bych položil izolační pásy,na to polystyren,aspoň 10 cm pak nášlapnou desku z armovaného betonu a dlažbu.před dlažbou je potřeba ještě nátěr tekutou hydroizolací.Položenou a zaspárovanou dlažbu přikryjeme a provedema omítky,nebo obklady.Běžně se kolem podlahy lepí sokl.Spára mezi soklem a podlahou se spáruje silikonem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.14 22:44

Ahoj. Tak nějak by to třeba šlo. Jen bych k tomu doplnil. Před položením podkladního betonu je dobré kolem zdí na výšku položit 1cm poliš pro umožnění dilatace plochy. Po zatvrdnutí betonu se to co přečnívá odřízne.A dlažbu u zdí zakončit tím silikonem. Aby se to neopíralo a mohlo se to hýbat v ploše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.14 23:08

Zdravím . jenom bych doplnil to samé u obkladu a dlažby. Prvně obklad a vynechám spodní šár. Udělám dlažbu a pak teprve doobložím spodní šár obkladu. ( obklad dole přečnívá přes dlažbu)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlada*
Datum: 27.01.14 23:23

Zdravím.

Zásadně se dělají prvně omítky a potom podlahy. Zeminu bych radil odkopat aspoň do 10 cm a potom položit beton. Pokud máte možnost, dejte do betonu kari síť. 2 x 1 m stojí asi 150 Kč. Budete mít jistotu, že beton nebude praskat.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.