Výměna okna na chatě

Od: Datum: 26.01.14 16:19 odpovědí: 4 změna: 27.01.14 07:56

Dobrý den, nastíním problém: rekreační dřevěná chata přibližně 50 let stará, nezateplená. Nyní jedno z oken je již ve velmi špatném stavu a tak zvažuji kompletní výměnu. Má rozměry asi 100 x 100 cm. Je tvořeno dvěma křídly a vyplněno 4 mm sklem. Nyní zvažuji tedy výměnu za nějaké nové, které by umožňovalo třeba i možnost vyklopení jedné strany, ale opět jedině dřevěné. Ale problém nastává při výběru. Klasické eurookno má nějaké izolačni sklo s prostupem 1,1. Nejsem si tedy jistý, co přesně chtít, aby byl zachován co možná nejvěrnější ninější stav (bez plísní).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.14 17:32

Kvalitní okno Vám změní pouze to že zkrz něj nebude unikat teplo.

Jestli tam budou plísně už pak ovlivníte vy, podle toho jak budete větrat. Klidně pak ale můžete z okna vyndat obvodové těsnění a tím snížit jeho izolační schopnosti.

Druhá varianta je nechat si u truhláře vyrobit repliku Vašeho současného okna. Případně není problém takové okno vyrobit doma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 26.01.14 18:45

Jakékoliv okno za plíseň nemůže. Když se mění okna, tak to proto, že jsou netěsná, že s nimi táhne a rozpadají se. Nyní plíseň nemáte, protože oknama táhne víc než dost. Po zabudování nových oken budete muset větrat ručně. Plíseň nesvádět na nová okna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.14 18:52

A to se vyplatí ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michal87*
Datum: 27.01.14 07:56

S větráním v době obývání je to jasné. Ale právě jde o ten čas, kdy chata je neobývaná (jezdí se tam převážně jen na víkendy). S tím mám největší obavy. Co byste mi tedy doporučili za přesný typ okna?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.