Věčný plamínek - seřízení

Od: Datum: 26.01.14 14:41 odpovědí: 4 změna: 28.01.14 10:55

Dobrý den.

Přenosné plynové topidlo je napájeno z 10kg pl. lahve. Topidlo hlídá plamen pomocí termopojistky (kapilára s kapalinou).

Objevil se mi následující problém. Plamínek nehoří hned od hořáčku, je odfukovám příliš silným proudem plynu a plápolá na hořáčkem mimo konce termopojistky. Tato pak není zahřívána a nedojde k "podržení" přívodního ventilu a kamna nehoří, nelze pustit hlavní hořáky.

Jak seřídím sílu plamene, tlak plynu, který fouká do hořáku věčného plamene?

Max


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.14 14:48
avatar

Těžko z tak obecného popisu soudit, věčné plamínky mívaly trysku, která definovala průtok plynu. Je možné, že ji nějaký koumes ,,převrtal´´, je možné že topidlo postrádá redukčák a tak tam valí větší tlak, než je zdrávo, ale je možné i to, že je blbě seřízen vzduch - tedy přívod vzduchu do hořáčku, býval regulovatelný a tím se dost dal ovlivnit tvar plamene.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 26.01.14 15:23
avatar

Tyto věčné plamínky mívají většinou seřicovací šroubek, zkuste dát pár fotek, snad ho najdem! ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bleble
Datum: 27.01.14 06:27

Je to topidlo koupené na aukru. Co je podstatné, vypadá jako nové. Jak zvenku, tak hořáky. Nepředpokládám cizí zásah, spíše to potřebuje seřídit. Topení je s k láhvi připojeno přes redukční ventil 30mbar. Vložím pár fotek, navečer.

Od: bleble
Datum: 28.01.14 10:55

Problém vyřešen. Po 24 hodinách zapáleno topidlo a topí normálně. V den, kdy nastal uvedený problém byla extrémní zima a vlivem expanze plynu došlo k zamrznutí regulátoru. Tudíž se zvedl tlak plynu, který šel do topidla a toto zvýšení tlaku způsobilo odfuk věčného plamínku mimo tepelnou pojistku, která tímto uzavřela přívod plynu a topidlo přestalo topit.

Max

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.